Skocz do zawartości
igorekursus

belarka do c330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
C330
rafal4610    54

tak jak napisał kolega wyżej. c330 ma za małą moc do rolującej. Chyba że jakaś pasówka i mały zgniot np. z230 to tak ale rolki to sie ledwo trzymają;) kup jakąś kostkującą np. welger ap45. ja taką belowałem t25

Wiadomość z agroFakt.pl

Ferdek07    62

miałeś do czynienia z z230? Tam c 360 zdechnie w wilgotnym sianie, zresztą coś takiego jak wilgotne siano nie pujdzie w z 230, po co ciągnik męczyć, jak masz kase na belarke do c 330 to lepiej zmienić ciągnik, a jak się bardzo upierasz to może jakaś zachodnia pasówka i na małe belki,

Andrzej24871    12

A widzieliście na YT taką malutką balareczke nie wiem wymiary kulki to może 50cmx50cm i do tego jeszcze była owijarka ;) A tak na poważnie to zgadzam sie z przedmówcami ciapek* raczej z żadną belarką sobie nie poradzi , no chyba że chcesz robić tzw. kapcie. Pozdro

damian67    5

Moim zdaniem ciągnik do prasy rolującej musi miec nie mniej niz 70km najlepiej z przodnim napędem

macieja910    0

Jeżeli chcesz prasę to kup sobie zwykłą kostkującą powinien dać radę, chociaż jak masz górki to też ciężka sprawa

andrzej2110    529

Moim zdaniem ciągnik do prasy rolującej musi miec nie mniej niz 70km najlepiej z przodnim napędem

Do prasy 4x4? Po co?? Tu potrzeba jest moc na WOM.

samczyk1991    82

Po to aby się z nią nie zakopać, na własne oczy widziałem ,że gdyby nie 4x4 to ciągnik by się zakopał bo ledwo z 4x4 wyjechał, a łąka nie była podmokła :)

Prasa swoje waży+ balot w środku, trochę wilgotniejsza łąka i siedzisz ;)

Adex    0

Prasą zwijającą (np. sipmą classic) to może byś robił te bele ale by były rozlazłe ;) i ciągnik potrzebowałby co roku remontu silnika :) .

macieja910    0

@samczyk1991 ale jaki sens ma belowanie na łące w której sobie wyryjesz takie koleiny, że będziesz musiał trawe na nowo siać? Ja beluje 7245 a czasami 16245 i nigdy przedniego napędu nie włączyłem.

A co do prasy do C330 to u nas koleś śmiga z Welgerem AP45 i ciapek sobie radzi ;)

Adex    0

No z claasem 34 to c 330 może dałaby rade. Można taką kupić jak ktoś ma bardzo mało do belowania bo z jednego małego pola wyjdzie ci 100 bel i później strasznie długo je trzeba będzie zwozić (bo ta belarka robi bele 90x120) ;) .

emillo1212    15

Tam podbierak ma 120cm na szerokość komory, a 140cm to ma jak się zmierzy między tymi blachami rozgiętymi ;) pisze że zapotrzebowanie na moc jest 30KM ale ciekawe jak to jest w praktyce..

Ferdek07    62

@samczyk1991 ale jaki sens ma belowanie na łące w której sobie wyryjesz takie koleiny, że będziesz musiał trawe na nowo siać? Ja beluje 7245 a czasami 16245 i nigdy przedniego napędu nie włączyłem.

a taki ma sens żeby dopłaty dostać ;), zresztą z załączonym 4x4 koleiny zawsze będą mniejsze albo w ogóle nie będzie o ile jest odpowiednia szerokość opony w ciągniku i w prasie :)

tomi382    98

Zdecydowanie polecam. Słomę rękami załadujesz a z kiszonką ewentualnie tez nie będzie problemu

macieja910    0

Tylko pozostaje opłacalność zakupu takiej małej belarki - no bo w sumie jaki ma sens robienie balota jak z domku lalki barbie? Już moim zdaniem lepiej kupić sobie kostkującą i słomę robić kostką a jak koniecznie chcesz kiszonkę to już lepiej za usługę zapłacić i niech ktoś pobeluje. Z resztą czym później owinąć taki balocik siana? Ręcznie? ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez kamilsame1
      Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny