Łukasz_z_mazur

Wełna szukam

Polecane posty

Cześc 

Szukam wełny owczej w okolicach Podlasie / Mazury. Może być spoza tego regionu.

Nie jestem rolnikiem tylko początkującym producentem, a wełna jest jednym z surowców jakiego potrzebuję do swojej działalności.

Proszę o informacje o cenie wełny surowej, czesanej, pranej itd.

kto co ma. Najlepiej konkrety na priv a duperele i wymówki tutaj ;).

Chcę wiedzieć jaka jest sytuacja na rynku wełny w naszym pięknym kraju a gdzie zapytać lepiej jak na agrofoto.pl !!??

Pozdrawiam 

Łukasz

robi57362    1069
napisal bym na priv ale napisze tu jako info dla wszystkich. z tego co wiadomo mi to od kilku lat hodowcy owiec nie miga sprzedac welny a cena osiagnela dno. niedaleko mnie jest wieksza hodowla owiec w Bezku ktora podlega pod UP w Lublinie jeszcze kilka miesiecy temu mieli tego po uszy bo brak zbytu. moze gdzies w internecie jest jakis kontakt do nich a jak nie znajdziesz to pisz poszperam i moze znajde
  • Like 1

jesli pomoglem kliknij fajne

pawel_rawa    31
w łódzkim niedaleko rawy maz jest pralnia wełny i właściciel kase robi na tym dobrą nie wiem jakie są ceny itp wiem tylko że kupują wełne piorą i sprzedają
  • Like 1

Wiadomość z agroFakt.pl

20 godzin temu, robi57362 napisał:

napisal bym na priv ale napisze tu jako info dla wszystkich. z tego co wiadomo mi to od kilku lat hodowcy owiec nie miga sprzedac welny a cena osiagnela dno. niedaleko mnie jest wieksza hodowla owiec w Bezku ktora podlega pod UP w Lublinie jeszcze kilka miesiecy temu mieli tego po uszy bo brak zbytu. moze gdzies w internecie jest jakis kontakt do nich a jak nie znajdziesz to pisz poszperam i moze znajde

Tak, właśnie chodzi mi o producenta czyli hodowcę owiec. Pralnia też dobra. Jakbyś mógł znaleźć namiary byłoby super. 

Dzięki!!!!

ASZv3    827

Mam owce i "znam kilka stad". Jak chcesz coś bliżej siebie to odezwij się do Związku Hodowców Owiec w Olsztynie.

Z ciekawości co robisz z wełny?

Ja swoją zwykle "oddaje" w zamian za towar typu pościel. Sama sprzedaż, zawiezienie do skupu to jest po cenie paliwa na transport. Szkoda, że to tak się dzieje no ale cóż...

Przy okazji... mam w sprzedaży specjalistyczne lizawki dla owiec. Bardzo ciekawy i ważny temat. Nie chcę się tu rozwodzić na tym, bo jeszcze bana dostanę ;) Po prostu polecam, bo warto :)

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

nwee    0

Ja też się podłączę mam owce. 

ASZv3 powiesz coś więcej na temat barteru wełna -> pościel ;) 

Dnia 6.01.2018 o 17:12, Łukasz_z_mazur napisał:

Cześc 

Szukam wełny owczej w okolicach Podlasie / Mazury. Może być spoza tego regionu.

Nie jestem rolnikiem tylko początkującym producentem, a wełna jest jednym z surowców jakiego potrzebuję do swojej działalności.

Proszę o informacje o cenie wełny surowej, czesanej, pranej itd.

kto co ma. Najlepiej konkrety na priv a duperele i wymówki tutaj ;).

Chcę wiedzieć jaka jest sytuacja na rynku wełny w naszym pięknym kraju a gdzie zapytać lepiej jak na agrofoto.pl !!??

Pozdrawiam 

Łukasz

Mamy wełnę do sprzedania z jesiennego strzyżenia. Podlaskie.

Edytowano przez Małgoś1977

Dnia 10.01.2018 o 01:28, ASZv3 napisał:

Mam owce i "znam kilka stad". Jak chcesz coś bliżej siebie to odezwij się do Związku Hodowców Owiec w Olsztynie.

Z ciekawości co robisz z wełny?

Ja swoją zwykle "oddaje" w zamian za towar typu pościel. Sama sprzedaż, zawiezienie do skupu to jest po cenie paliwa na transport. Szkoda, że to tak się dzieje no ale cóż...

Przy okazji... mam w sprzedaży specjalistyczne lizawki dla owiec. Bardzo ciekawy i ważny temat. Nie chcę się tu rozwodzić na tym, bo jeszcze bana dostanę ;) Po prostu polecam, bo warto :)

Gdzie można zamienić wełnę na pościel itp.? Na Podlasiu można było tak zrobić kilka lat temu, teraz nie mamy takiej opcji :)

ASZv3    827

Może się coś szybko zmieniło... zapytajcie w związku hodowców owiec w Olsztynie... jaka firma to tak ogarnia

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

marian20    29

Aktualnie wełna owcza na skupach organizowanych przez związki hodowców kosztuje około 3 zł netto. Przy mniejszych ilościach lokalnie sprzedaje się  po 5-6 zł różnym odbiorcom .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Wilkowski
      Dzień dobry, chciałbym zacząć hodować około 60 matek rasy wielkopolskiej, posiadam na to miejsce, ale nie wiem ile czego bym potrzebował. Niestety nie mam dostępu do pastwiska, dlatego chciałbym dowiedzieć się ile bel siana i ile hektarów kukurydzy na kiszonkę i zboża potrzebował bym aby odchować 60 sztuk wraz z jagniętami? Nie ukrywam, że chodzi mi o dopłatę. 
    • Przez MarekBednarczyk
      Witam. W tym roku zakupiłem owce kamurunskie więc moje doświadczenie z nimi jest znikome. Informacje podawane w internecie są bardzo rozbierzne dlatego to pytanie. Ile owsa powinna otrzymywać owca kamerunska w zimie? Że tak powiem JESZCZE mam dynie ale skarmie ja w ciągu 2 tyg. Więc będą tylko na sianie i owsie nie liczę ziemniaków które dostaną w postaci deseru bardzo małej ilości. 2 owce są kotne jedna do tygodnia się wykoci a jedną pewnie w lutym. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez zaper
      Zastanawiam się nad nawadnianiem sadu, koszt nawadniania 1ha wychodzi dość spory. Największym kosztem wychodzi mi że rury ilość metrów jest spora.  Patrzę na ceny na allegro, olx i hurtownie i tam ceny są podobne. Czy może da się kupić taniej? A może od producenta kupić można taniej? Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tej materii jak to wychodzi w praktyce.
      Dość ciekawy artykuł znalazłem tutaj: https://www.sadyogrody.pl/agrotechnika/103/nawadnianie_sadow_i_jagodnikow_doprowadzamy_wode,20781.html
      Nawadnianie robicie sami czy zlecacie zewnętrznym firmą?
    • Przez Kinga201291
      Witam. Dwa tygodnie temu zakupiliśmy parkę owiec kameruńskich a wczoraj dokupiliśmy jeszcze jedną owieczke. Zauważyłam że tryk cały czas przegania błodzie nową owieczke. Czy jest jakis sposób żeby przestał to robić? Boję się że w końcu zrobi krzywdę nowej owieczce. Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam 
    • Przez Meszek23
      Siemanko wszystkim, jestem młodym rolnikiem i chciałbym się wstrzelic na rynek z jakąś prod zwierzeca. Posiadam 60ha ziemi. Obecnie utrzymuje 20 szt dojnych krów i 70 matek owiec hodowlanych rasy pomorskiej. Niestety warunki w których zwierzęta są utrzymywane zmuszają mnie do wybudowania czegoś nowego. Jak wszyscy dobrze wiemy w dzisiejszych czasach trzeba być nastawionym na jeden kierunek chowu i to w dużych ilościach. Zastanawiam się nad budową owczarni. I teraz moje zapytanie co wybrać czy krowy czy owce a może świnie?????. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Z góry dziękuję za wszelkie udzielone odpowiedzi 😊😊
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj