Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
lukaszwow    0

Mam oborę o wymiarach 6m szeroką i 8m długą.

-Czy na tej powierzchni mogę mieć 10 opasów?

-Czy opłaca mi się założyć ruszta. Zwróci się to?

-Może lepiej na płytkiej lub głębokiej ściółce?

Proszę o pomoc.

masiew    21

bez problemu możesz tam zmieścić 12 sztuk. lepiej ci się będzie oopłacać na głębokiej ściółce

Wiadomość z agroFakt.pl

tomcioIZY    1

Ruszta może i by się wróciły z biegiem czasu ale ja tez uważam ze lepiej na głębokiej ściółce.

andrzej2110    529

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2003/1629.htm wystarczy policzyć. Pamiętaj ze musisz sobie zostawić miejsce na korytarz paszowy. Poza tym jeśli to będzie jeden boks to chyba jedynie hodowla rzutowa, czyli kupujesz na raz cielaki na pełno obsadę i chowasz i na raz sprzedajesz. Nie wyobrażam sobie wpuszczania małych cielaków do dorosłych byków.

A nie lepiej uwieziowo tak jak ja zrobiłem w tamtym roku?? U mnie wymiary to 6x7m i jest 9 stanowisk

gryfel    5

Uważam że powinieneś zrobić uwięzioną oborę na płytkiej ściółce ponieważ możesz chować w niej byki o różnym wieku i będzie ci potrzeba mniej słomy do słania niż na głębokiej oraz wyjdzie ci taniej niż montowanie ruszt

lukaszwow    0

A jeśli byki będą na uwięzi to obornik czym będzie lepiej wyrzucać turem przy Ursusie C-360. Czy zgarniaczem jakim?

andrzej2110    529

Ja usuwam turem co jakiś czas (około2 tygodnie). Trzeba tylko uważać aby nie najechać ciągnikiem na byka abo nie uderzyć go turem.

andrzej2110    529

Kupione w pobliskim składzie metalu :( 2 ceowniki 80 i kilka sztang profilu 30x50x3. Do tego paczka elektrod. Jedno stronę wspawałem w jeden dzień.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się