Skocz do zawartości
yacenty

Jaki wał do brony talerzowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Brony
yacenty    557

Hej,

podpowiedzcie mi jakie macie wały w swoich bronach talerzowych?

Zastanawiamy się z ojcem na dorobieniem dokupieniem czegoś do naszej talerzówki.

Jaka średnica wału? ile strun? co za tym idzie jaki rozstaw strun?

Jak to wygląda u was? jesteście zadowoleni?

Pytam ponieważ nie wiem czy uda mi się dokupić coś na 3.7m, widziałem w ofertach wały 3.4m - 3.9, 4.2 ale póki co nikt nie oferuje (z tego co widziałem) wału o szerokości 3.7

Lukaszjarm    4

no to kup 3,9 i bedzie troszke szerszy ja tak mam w kultywatorze a w talezowce mam wal strunowy o srednicy ok 35 cm tak na oko bo nie mierzylem i w gruberze tez taki jest i dobrze sie spisuje przynajmniej w gruberze bo talerzowke dopiero kupilem i nie mialem jeszcze okazji wyprobowac

yacenty    557

biore pod uwagę opcje zrobienia takiego wału bo ten 3.9 to jest z firmy której nie znoszę i powiedziałem sobie ze raczej nic już od nich nie kupię, a poza tym bym musiał jeszcze bardziej uważać jadąc po drodze

Wiadomość z agroFakt.pl

murtek    122

Jak się dowiadywałem oraz widziałem w pracy, to znakomicie swoje zadanie spełnia wał pierścieniowy (kołeczkowy)- tyle, że jest on strasznie drogi. Do mojej brony talerzowej (ponad 4 m) to koszt ok 12 tys. zł, ale super robi robotę. Tnie ziemię i ją równa. Mój kuzyn ma z Unii talerzówkę, także ciąganą (ok. 3,5 m) i ma przy niej wał rurowy (dosyć duży, średnica ok 30- 40 cm) i również jest bardzo dobry i dużo dużo tańszy. :)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kilka firm robi agregaty ścierniskowe dziewięciołapowe i w zależności od firmy mają po 3.6-3.8m, więc można zapytać.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się