ollo82

potrzebne dane

Polecane posty

ollo82    1

witam potrzebuje danych a dokladnie symbol silnika jaki wystepuje w ursusie c-385 rok 1972 oraz czy istnieje mozliwosc zainstalowania turbosprezarki

pawel1986    0

Witam. Twój model silnika to Z 8001 a wiec turbo w tym modelu silnika nie występowało, tak wiec założenie turbo by raczej niedobrze wpłynęło na resztę silnika a wręcz popsucie całości! Co do turbo w C-385 to montowane było w silnikach o modelu Z 7501 ten model silnika posiadał wolnossąca jednostkę(lata 1975-83) jak i z doładowaniem(lata 1976-83)tak wiec w tym modelu jak najbardziej brak przeciwwskazań!

ollo82    1

Witam. Twój model silnika to Z 8001 a wiec turbo w tym modelu silnika nie występowało, tak wiec założenie turbo by raczej niedobrze wpłynęło na resztę silnika a wręcz popsucie całości! Co do turbo w C-385 to montowane było w silnikach o modelu Z 7501 ten model silnika posiadał wolnossąca jednostkę(lata 1975-83) jak i z doładowaniem(lata 1976-83)tak wiec w tym modelu jak najbardziej brak przeciwwskazań!

zapomnialem dodac ze na tabliczce jest podana moc chyba 76 kw i 8002 czy jest to symbol silnika?

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel1986    0

Kolego skoro na tabliczce masz ten numer jak napisales 8002 i 76kw czyli 76kW x 1.36= 103KM to masz zmieniony silnk na nowszy typ w którym seryjnie montowane było turbo: odpowiednik Ursus 1014, 1002,1004 lub zetor 9145, 10011, 10045 ale te modele były produkowane po roku 1980, tak wiec w tym modelu silnika tzn 8002 mozesz spokojnie zakladac turbo( jezeli byl zmieniany caly silnik a nie tylko sam blok)

pawlus224    2303

Anie pomyliłeś czasami KW z KM ? na tej tabliczce ?

A Ja mam ciągnik ursus c-385 z 1981 roku i ma 59kw ... a jakie ma oznaczenie sprawdzę jutro :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kobra66
      Witam wszystkich posiadaczy takich maszyn Interesuje mnie instrukcja obsługi Ursusa 1634 w pdf, jeśli ktoś z forumowiczów posiadał tego typu literaturę to będę bardzo wdzięczny za pomoc Pozdrawiam
    • Przez PawelACX
      Witam z czego pasuje termostat do Ursus 1614 słyszałem że z BMW E30 ale niewiem z jakiego silnika dokładnie bo posiadm BMW E34 2.5 tds i czy z takiego BMW nadał by się termostat czy musze kupić orginalny 
    • Przez djanuszewicz
      Cześć,
      Oglądałem w komisie ciągnik 914 DL FINN  Turbo z >>szybką skrzynią biegów<< Mam ogromną prośbę czy ktoś mógłby podać dokładne wartości szybkości ciągnika na poszczególnych biegach? Albo jak się one odnoszą do osiemdziesiątki z normalnymi przełożeniami? 
      Mam narazie  norweską c-385 z normalną skrzynią, bez turbosprężarki, ale chcę ją sprzedać. Nie wiem jednak czy ta z szybką skrzynią nie będzie za szybka do mojego rozrzutnika. 
      Z góry dzięki koledzy.
    • Przez PawelACX
      Witam czy w ursusach 1934 jest inna turbina niż w ursusach 1614/34 ktoś kiedyś mówił że silniki w tych ursusach rużnią się nie tylko pojemnością ale też turbinami chciał bym wiedzić czy to prawda a druga sprawa co myślicie aby do 1614 dać turbo z mana 278km robił już tak kiedyś mam na myśli żeby dać tak ze 2 bary doładowania z góry dzięki za odpowiedź
    • Przez jaszczur2008
      Witam.
      Znajomy ma ursusa 1204 delux 4x4 z turem. Tur zakrecany do ramy ciognika. Tur solidny, gruby. Rama tura az do tylnych zwolnic.
      Na laczenie kolyski (przedniego mostu) z silnikiem zaczyna sie rozjerzdzac. Powino trzymac na 6 śrub, po 3 na strone. U niego trzyma sie na 2. ( po jednej z kazdej strony). Trzyma sie na najwyszych, nizej pekl blok z jednej i z drugiej strony, a najnizej ( w misce) sa urwane.
      Teraz pytanie jak to ugrysc?
      Sam zmiana miski pomoze, niewyrwie?
      Spawac blok czy tylko zmiana wchodzi w gre?
      Lub jakies inne pomysly?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj