Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
radki1

zetor 5211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zetor
radki1    0

witajcie. Jakim pługiem orzecie i na jakim biegu zetorem 5211 , jakią macie wydajność i złużycie paliwa? Wiem ze kategoria troche nie ta ale sądze żę tu zagląda najwięcej użytkowników tych ciągników i uzyskam najwięcej wiarygodnych odpowiedzi. Pozdrawiam użytkowników AF.

jezynek5211    1

3 skiby , 2 bieg , a jak podoryweczka to 5 skib i 3 bieg , spalanie ik. 6 litrów wychodzi , a na glinie powyżej 10

Wiadomość z agroFakt.pl

radki1    0

a jak uważacie lepiej orać 2 skibowym na 3 biegu czy 3 skibowym na 2 biegu???

jacus    95

jak chcesz miec w miare proste skiby to lepiej wolniej a szerzej.

mister    46

Ale ile cm na skibę ?

Moim zdaniem to 3*40 i 2 bieg... będzie optimum i bez katowania...

Davidastra    0

7 skib chłopsze co ty opowiadasz . Masz wszystkich w domu ??? Do takiego zetorka to podpinasz taki sprzęt jak do mf 255 c 360 czyli pług 3x35

zetor10045    11

Ale ile cm na skibę ?

Moim zdaniem to 3*40 i 2 bieg... będzie optimum i bez katowania...

Przecież 3*40 to jest 120 cm szerokości roboczej a katowanie będzie ogromne :) chyba że do podorywki, w takiej szerokości roboczej tyle że 4*30 Mój zetor ma co robić w odpowiednich warunkach to 1 szosowa , w mokrych warunkach jakie były na jesieni to 5 polowa tyle że koła 34.

Do takiego zetora to co najwyżej 3*30 a jak ciężkie warunki to 2*30 :)

milanreal1    290

hahaha 52 km z 2x30 <szok> marcin nie przesadzaj

Jak coś to chyba mówisz o C-360 bo zetor jest słabszy :) Tyle że uciąg ma super.

ahme999    115

może traoche poza topicem, ale żeby nie zakładać nowego-jakiej szerokości macie oponki w 5211-14,8-28?? bo w np 7211 siedzą chyba jakies 16,9? czy takie opony 16 zgrywają się z odkładnicami 30cm, czy są przyszerokie i gniotą ?

zetor10045    11

Ja mam w zetorze 7745 16.9 na r34 i żadnego problemu z gnieceniem nie ma ,kiedyś mieliśmy 912 który miał 18.4 i też było ok :)

ahme999    115

yyy, ale chyba nie mówisz, że opona 18 mieściła sie idealnie w bruzdę po standardowej, kulturowej odkładnicy 30cm z polskiego pługa? :):) przecież to jest 18 cm różnicy;) czyba że rozwijałes jakąś zabójczą prędkość i skiby rzucało daleko :)

zenekbizon    6

a jak uważacie lepiej orać 2 skibowym na 3 biegu czy 3 skibowym na 2 biegu???

zależy na jakich ziemiach no niekiedy niezadobrze jechać 3 bo straszeni :) żuca skibami jak u mnie a 2 to powoli je odkłada

a co do 3 skib powinien iśc wkońcu ta sama moc co ursus 355 45 km :)

radki1    0

kolego Davidastra mi chodziło o podorywkowy pług. W tym roku robiłem 5x25cm i szedł bezproblemowo na 3 biegu 1500 obrotów, szybciej nie mogłem bo ziemia sie odwracała spopwrotem. W tym wypadku myśle żę 7x25 będzie idealny na 2 bieg.

zetor10045    11

Prędkość nie była jakaś zabójcza czwórka polowa :) może nie było idealnie ale jeszcze nie było strasznej tragedii,teraz mam pługi 4*42 i jest ok przy oponach 18.4 :)

witam wszystkich, rowniez stoje przed zakupem pluga do mojego 5211, jednak myslalem o jakims 2 skibowym obrotowym, ziemie mam 3 klasy, co polecacie z uzywanych?

mister    46

Jeżeli chodzi o mnie to ja na twoim miejscu wybrałbym 3 w zagonie niż 2 w obrocie, i myślę że tym pierwszym szybciej hektar zrobisz...

tylko ze moje pola sa w odcinkach po 100m wiec mam duzo krazenia, poza tym uprawiam warzywa wiec jak latem oram na bierzaco pod sadzenie to tak do 20m szerokosci, zagonowka musze cofac a wsteczny do szybkich nie nalezy.

milanreal1    290

może traoche poza topicem, ale żeby nie zakładać nowego-jakiej szerokości macie oponki w 5211-14,8-28?? bo w np 7211 siedzą chyba jakies 16,9? czy takie opony 16 zgrywają się z odkładnicami 30cm, czy są przyszerokie i gniotą ?

W 5211 standardowo były takie same opony jak w 7211 czyli 16x9 r28.

UrsusCzesio    303

7 skib chłopsze co ty opowiadasz . Masz wszystkich w domu ??? Do takiego zetorka to podpinasz taki sprzęt jak do mf 255 c 360 czyli pług 3x35

Czytaj uważniej moze co? Chodziło mu o podorywkowy oczywiście że będzie szalał z nim ;[ 5x25 to ciągniki 30 km ciągaja więc na 51km 2 skiby więcej jak najbardziej ;)

luki0489    8

@milanreal1 5211 miały chyba 14,9x28

a pług to 3 skibowy zwykły powinien być w sam raz. kiedyś u mnie fergaj z takim mykał swobodnie to zetor też powinien ;)

milanreal1    290

Jeżeli miałbym się sugerować 5211 które są w okolicy to 14x9, ale np na konedata jest że miały 16x9.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować