Zaloguj się, aby obserwować  
lulak

Warmianka

Polecane posty

lulak    6

Witam. mam starą wysłużoną warmiankę. na złom szkoda oddać za parę groszy,więc planuję coś z niej zrobić,na coś przerobić. mam już pewien plan, jednak jestem ciekaw Waszych ciekawych propozycji.

wpisujcie co można z niej wykombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Możesz przerobić na czyszczalnię jeśli masz wszystkie sita. Koła oczywiście mozesz wykorzystać na co chcesz(mała dwukółka lub coś podobnego. Więcej pomysłów nie mam. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz8223    0

hmm ja planowałem zrobić ze swoje przyczepę ale te osie nie są masywne i tylnie koła szerzej idą ..;) tak ze na przyczepę nie polecam ale jak ktoś koniecznie chce zrobić to czemu nie .. z bębna można zrobić fajny wał strunowy do grubera "}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas jeden w okolicy ma zrobiona czyszczalnie do zboża a z drugiej zostawił podwozie i wozi wodę krowom na pastwisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

po pierwsze to nie dawaj na złom,ja ze swojej zrobiłem przyczepe, odciołem góre zwęziłem tylną oś ,kumpel mi przetoczył piasty na łózyska,chetnie bym kupił taka warmianke za pare groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ładnie jo pomaluj i ustaw w ogródku.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matis251    0

Ja jak większość ludzi z mojej i okolicznych wsi posprzedawaliśmy te warmianki na złom, ceny oscylowały od 750-800 zł w dół. Ja swoją puściłem za 750zł. Oponki w tym sprzęcie wydawały się nadzwyczaj mięsne więc ojciec postanowił założyć je do ciapka. Pomysł okazał się niewypałem ponieważ te laczki to tzw. "kartoflaki" więc nie dość że się szybko ździerały to zaczęły pękać więc powędrowały na swoje honorowe miejsce do warmianki. Teraz z tego co się orientuje za taką kasę się nie puści bo złom teraz za dobrze nie stoi, sprzedałem swoją jakieś 2 lata temu. Chłopaki wpadli z palnikiem gazowym i szybko się z nią rozprawili, nawet podstawiłem im wóz to mi te drewno poskładali. A i sita mi się przydały bo poszły do klatek na króliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek16    0

Ja z mojej zrobiłem przyczepe jak chcecie zobaczyć jak wygląda wejdźcie na ten link na youtube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli zrobisz z niej przyczepę to sprzedaj mi wentylatory od niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość farmtrac675   
Gość farmtrac675

Ja jak narazie wykorzystałem workownicę,a reszta jeszcze nie ruszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lulak    6

Chcąc skrócić tylną oś na szerokość przedniej, trzeba ją wyciąć pośrodku czy bliżej kół ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ja jak większość ludzi z mojej i okolicznych wsi posprzedawaliśmy te warmianki na złom, ceny oscylowały od 750-800 zł w dół. Ja swoją puściłem za 750zł. Oponki w tym sprzęcie wydawały się nadzwyczaj mięsne więc ojciec postanowił założyć je do ciapka. Pomysł okazał się niewypałem ponieważ te laczki to tzw. "kartoflaki" więc nie dość że się szybko ździerały to zaczęły pękać więc powędrowały na swoje honorowe miejsce do warmianki. Teraz z tego co się orientuje za taką kasę się nie puści bo złom teraz za dobrze nie stoi, sprzedałem swoją jakieś 2 lata temu. Chłopaki wpadli z palnikiem gazowym i szybko się z nią rozprawili, nawet podstawiłem im wóz to mi te drewno poskładali. A i sita mi się przydały bo poszły do klatek na króliki.

Dziwne miałeś te opony moje od warmianki(1962r) już 5 lat przy c-360 i nie ma śladów zużycia, ani żadnych pęknięć- może dlatego że warmianka całe życie w stodole była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj