Zaloguj się, aby obserwować  
pmichal56

anna i modyfikacje .

Polecane posty

pmichal56    14

witam i mam pytanko do posiadaczy kombajnów Anna. czy i jak zmodyfikowaliście Anne do kopania redlin na rozstawie 75 cm, ja chce przejść na rozstaw 75 cm i chce się zorientować czy Anna wykopie i jakie ewentualne modyfikacje trzeba zrobic żeby nie krajała lub ogólnie nie uszkadzała ziemniaka. :D

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

pmichal56    14

ok tyle to też wiem ale chodzi mi o talerze czy nie będą krajały ziemniaków i czy trzeba zmienić rozstaw talerzy z tego co się przyglądałem to bez boszki i spawarki się nie obejdzie.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ansu
      W kukurydzy się sprawdziło w burakach cukrowych możne również przynieść korzyści system pasowej uprawy gleby Strip-Till
      Czy ktoś się spotkał z tym w praktyce?
    • Przez Harnas16
      Witam w tym roku po zebraniu pszenicy planuje rozsiać wapno i je przemieszać z ziemią talerzówka ale też chciałem wykonać zabieg gleboszem. Od czego zacząć? Głębosz wapno talerzówka? Następną roślina będzie rzepak.
    • Przez gewubu
      Witam wszystkich,
      Gleba klasa I oraz II, ciężka glina. Pow. ok 60 arów, zaniedbana przez ostatnie 10 lat - były sadzone tylko warzywa bez jakichkolwiek nawozów, płodozmianów. Efekt jest taki ze baryła na baryle i ciężko to rozkruszyć.
      Zastanawiam się nad kupnem używanych maszyn do C360 - doradźcie proszę laikowi co i jaką technologie wybrać ?
      Kultywator z wałkiem + pług czy też sama talerzówka.
      Mam pomysł żeby na 10 arach zrobić "warzywnik" a reszte zasiać poplon wiosenny (mieszanka z rzodkwią i saradelą) a potem zimowy np. żyto/rzepak. Lepiej sprawdzi się przyoranie tego czy skoszenie rotacyjną + talerzówka ?

Dzięki za pomoc.
      Grzesiek
    • Przez Ferdek07
      Witam!
      Tak jak w temacie! Coraz więcej ludzi u nas kupuje talerzówki i się śmieje że orka to tylko strata paliwa talerzują zamiast podorywki to OK ale zamiast orki również talerzówka i brona i tak sieją czy to prawda że to w żaden sposób nie odbija się na plonach, również gnój talerzują, a niektórzy to co miesiąc talerzują, jeśli to takie dobre to sam kupie talerzówkę zamiast porządnych pługów
    • Przez JacekSki
      Witam. Mam pytanie odnośnie głęboszowania gleb lekkich (V i VI klasa). W tym roku było dużo opadów deszczu i w jednym miejscu na tzw dołku miałem zastoisko wodne, był problem to zaorać gdyż na głębokość 20-25 cm było błoto a głębiej była podeszwa, która nie przepuszczała tej wody. Próbowałem to kultywatorować, lecz kultywator bierze zbyt płytko. Niby rozsądne wydaje się być głęboszowanie tego miejsca, ale warstwa orna jest max 30cm, głębiej jest biały żwir. Na górkach zaś mam problem, że gdy jest susza, wówczas tam jak zaschnie to pług nie chce wchodzić a warstwa orna jest jeszcze mniejsza i również widzoczna podeszwa płużna. Niby można by głębiej zaorać, ale wówczas wyrzucę na wierzch żółty żwir. Gdy zaś zgłęboszuję, czy po zerwaniu podeszwy płużnej i przekroczeniu warstwy ornej łatwo przepuszczalny żwir nie spowoduje utraty wody przepuszczając ją głęboko? Na temat głęboszowania wielu wypowiada się pozytywnie, ale dotarłem do komentarza (źródło: agrofoto.pl), wktórym to rolnik rozpacza nad błędem jaki popełnił głęboszując glebę lekką.
      Zatem co zrobić :
      1) zostawić jak jest;
      2) zaorać głębiej niż podeszwa;
      3) głęboszować głębiej niż podeszwa;
      4) wykorzystać pogłębiacz za skibą pługa?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj