Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.mam taką przekładnie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=197715 jest to tzw. "przystawka pasowa kątowa do URSUS C-330" zamierzam zrobić na niej rozdrabniacz sadowniczy do gałęzi i do trawy.Prosze jeśli by ktoś miał dane techniczne tej przekładni bo nie moge nigdzie nic znależć na ten temat.

Interesuje mnie też wasza opinia na temat czy ta przekładnia wytrzyma obciążenia jakie są wytwarzane w rozdrabniaczu...powiedzcie też jakich wymiarów zrobić rozdrabniacz...jakiej szerokości...na 2 noże czy może na jeden??

prosze o waszą pomoc...z góry dzięki.

Opublikowano

Prędkość obrotowa koła pasowego przy obrotach silnika 36,67 obr/s (2200 obr/min)- 22,9obr/s (1375obr/min).

Prędkośc obwodowa pasa 15,8m/s

Średnica i szerokość koła pasowego 220mm i 145mm.

 

Tyle jest w instrukcji.Przepisałem co do kropki :D:)

 

Pozdrawiam

Opublikowano

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

Opublikowano

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

no a czemu mówisz ze jeden nóż nie wchodzi w gre??przecież są produkowanie kosiarki sadownicze z jednym nozem o szerokości roboczej 160- 180 cm.

Opublikowano

ja mam rozdrabniacz famarolu 1,50 i to jest do ciągników klasy 9kN lub większe.przekładnia 912obr/min.zetor 3011 podchodzi niby pod klasę 9 ale to jest minimum(już 2 razy urwałem wałek).znajomy ma ditta-seria 2 metry to 360 nie dawała rady.a przy takich obrotach to lepiej zrób 2 łańcuchy.ja pierwszy rozdrabniacz miałem samoróbkę i na łańcuchach.to mniej niebezpieczne

Opublikowano

Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375

Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.

Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.

 

gdybyś jednak miał możliwość zrobienia zdjęcia byłbym bardzo wdzięczny...a jeśłi nie masz jak zrobic to napisz coś o tym rozdrabniaczu...czy jest na 1 nóż czy 2 jeśli na jeden to czy nóż jest bezpośrednio zamocowany do przekładni czy jesłi na 2 jakie są wielkości szajb? długości pasów...

z góry dzięki

Opublikowano

Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.

chodzi mi o zrobienie na jeden nóż czyli jedno wirnikowy.i nóż zamocować bezpośrednio z przekładni.

 

Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

a możesz coś więcej o nim napisać??

Opublikowano

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

Opublikowano

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

no ja wiem...musza być 2 przeciwległe noze po przeciwnych stronach. ale chyba na przekładnie na wyjście założe koło pasowe z 2 kanałami i robie kosiarke na 2 wirniki taką szerokosci roboczej 200 cm

Opublikowano (edytowane)

to jakie noze polecacie do takich kosiarek?

juz posiadam most od zuka(chyba albo mercedes) przelozenie 1;2,25

jakies propozycje mile widziane :)

Edytowane przez jmierzwa952

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v