Skocz do zawartości
krolik13

rozdrabniacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

krolik13    1

Witam.mam taką przekładnie http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=197715 jest to tzw. "przystawka pasowa kątowa do URSUS C-330" zamierzam zrobić na niej rozdrabniacz sadowniczy do gałęzi i do trawy.Prosze jeśli by ktoś miał dane techniczne tej przekładni bo nie moge nigdzie nic znależć na ten temat.

Interesuje mnie też wasza opinia na temat czy ta przekładnia wytrzyma obciążenia jakie są wytwarzane w rozdrabniaczu...powiedzcie też jakich wymiarów zrobić rozdrabniacz...jakiej szerokości...na 2 noże czy może na jeden??

prosze o waszą pomoc...z góry dzięki.

krolik13    1

masz instrukcje do C-330?

no właśnie nie mam ...jakbym miał to bym nie prosił o dane techniczne

Wiadomość z agroFakt.pl

andrzej2110    529

Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375

Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.

Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.

Prędkość obrotowa koła pasowego przy obrotach silnika 36,67 obr/s (2200 obr/min)- 22,9obr/s (1375obr/min).

Prędkośc obwodowa pasa 15,8m/s

Średnica i szerokość koła pasowego 220mm i 145mm.

Tyle jest w instrukcji.Przepisałem co do kropki :D:)

Pozdrawiam

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

krolik13    1

Witam ta przekładnia ma przełożenie około 3:1 czyki jak na WOM 540 to na wyjściu powinno być około 1500 obr. jest to typowa przekładnia zastępująco silnik elektryczny co do wykożystania jej do rozdrabniacza to mogą być zbyt duże obroty i maszyna będzie niebezpieczna w użytkowaniu. jeden nóż nie wchodzi w grę muszą być dwa jak w kosiarce do trawnika i najlepiej żeby były wyważone.

no a czemu mówisz ze jeden nóż nie wchodzi w gre??przecież są produkowanie kosiarki sadownicze z jednym nozem o szerokości roboczej 160- 180 cm.

saszeta    73

ja mam rozdrabniacz famarolu 1,50 i to jest do ciągników klasy 9kN lub większe.przekładnia 912obr/min.zetor 3011 podchodzi niby pod klasę 9 ale to jest minimum(już 2 razy urwałem wałek).znajomy ma ditta-seria 2 metry to 360 nie dawała rady.a przy takich obrotach to lepiej zrób 2 łańcuchy.ja pierwszy rozdrabniacz miałem samoróbkę i na łańcuchach.to mniej niebezpieczne

krolik13    1

Przy obrotach wom-u 550 koło pasowe ma 1375

Przy ciapku 550 wom ma przy 2200 silnika.

Ja z takiej mam do ciecia łęcin z ziemniaków. Teraz juz nie używam tego. Nie mam jak zrobić foto.

gdybyś jednak miał możliwość zrobienia zdjęcia byłbym bardzo wdzięczny...a jeśłi nie masz jak zrobic to napisz coś o tym rozdrabniaczu...czy jest na 1 nóż czy 2 jeśli na jeden to czy nóż jest bezpośrednio zamocowany do przekładni czy jesłi na 2 jakie są wielkości szajb? długości pasów...

z góry dzięki

krolik13    1

Koledzy dajcie jakies odpowiedzi...zależy mi na tym bo chciałbym zacząć prace związane z wykonaniem kosiarki.

rafcio    1

Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

kubaguzik    133

Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.

krolik13    1

Do mercedes250d - krolik13 chodzi o to czy dwu wirnikowy czy jedno wirnikowy.a ja polecam przekładnie od KS-a bo jest idealna do takiej kosiarki, i zrobić ja na jeden wirnik.

chodzi mi o zrobienie na jeden nóż czyli jedno wirnikowy.i nóż zamocować bezpośrednio z przekładni.

Ja mam stego zrobione łetownik do żiemniaków i slome nim tesz tne

a możesz coś więcej o nim napisać??

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

krolik13    1

Widzę że nie zrozumieliśmy się do końca. jeden wirnik i dwa noże jak w kosiarce dyskowej nie zakładaj jednego sztywnego noża bo jak np. uderzy w kamień to będzie problem. na oś która wychodzi ze skrzyni przekładniowej zamontój jakieś koło a do niego dwa noże po przeciwległych stronach w taki sposób żeby po natrafieniu np. w kamień mógł się odchylić do tyłu. dokładnie tak jak jest w kosiarce bębnowej czy dyskowej.

no ja wiem...musza być 2 przeciwległe noze po przeciwnych stronach. ale chyba na przekładnie na wyjście założe koło pasowe z 2 kanałami i robie kosiarke na 2 wirniki taką szerokosci roboczej 200 cm

jmierzwa952    1

to jakie noze polecacie do takich kosiarek?

juz posiadam most od zuka(chyba albo mercedes) przelozenie 1;2,25

jakies propozycje mile widziane :)

Edytowano przez jmierzwa952

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051