Zaloguj się, aby obserwować  
Farmer2000

Próba kręcona

Polecane posty

Farmer2000    1

Szukam informacji , czy w siewniku Poznaniak z lat 80 jest możliwość wykonania próby kręconej? Jeśli tak to w jaki sposób?

Zetor53400    2

proste że jest :) powinieneś mieć taką rynienke i podstawić ją pod redlice i wykonać bodajże 16 obrotów (zalerzy od rozmiaru opony i szer. siewnika) kołem i zważyć to co wyleciało i pomnożyć razy 100 i masz wynik :D a jak nie masz tej rynienki to obisz to w stodole i potem zmiotka i szufelka i zbierasz :) proste ??

Gość murtek   
Gość murtek

Szukam informacji , czy w siewniku Poznaniak z lat 80 jest możliwość wykonania próby kręconej? Jeśli tak to w jaki sposób?

A nie masz do niego tabel wysiewu ??? Ja ustawiam wg tych tabel i zawsze wychodzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

Farmer2000    1

Mam rynienki i mam też tabele ,ale warto jest sprawdzić lecz do końca nie wiem jak (ile obrotów).

rino    2

W kazdym siewniku jest mozliwosc zrobienia proby kreconej, tylko musisz wiedziec ile razy obrucic kolem na jeden ar a potem wynik razy sto i jest na hektar tak jak pisał zetor. @murtek3 no niby wg tabeli wysiewu wychodzi ale wystarczy ze masz dwie rozne przenice ozime np i obie siejesz na taki sam wysiew ale jedna jest grubsza a druga ciensza i juz inaczej wychodzi wie c warto taka probe robic zeby siac dokladnie (np 200 kg) a nie około 200kg.

Mietek75    0

Instrukcja podaje 1900 Obrotów na hektar czyli 19 obrotów na ar kołem napędowym ( 7,5 obrotów korbą), koła 15 calowe jak w syrenie

100/(szerokość robocza * obwód koła) =liczba obrotów koła na 1 ar

Warto dla pewności zmierzyć obwód koła. My jak robiliśmy próbę kręconą to na 1 ar. Tak jakoś dokładniej wychodziła.

ArturKowalewo

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Rzepakowiec
      Witam miałby ktos może tabele wysiewu do tego modelu poznaniaka, szukam w internecie i nie mogę znaleźć. 

• Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez master21
      Witam. Który siewnik będzie lepszy Maschio Gaspardo Nina 300 na podwójnych talerzach(COREX) z kółkiem kopiująco-dogniatającym czy Amazone d9 z redlicą RoTeC-Control
    • Przez Kubmat12
      Witam,mam do wyboru dwa nowe siewniki agro maszu 3m lub kongsilde ecoline też 3m,sieje glównie pszenice,mieszanke i rzepak. Zalezy mi na wysiewie  rzepaku zeby byl dokladny i zachowywal glebokość. Który siewnik polecilibyście?
    • Przez SamaPrawda
      Witam, stoję przed zakupem nowego siewnika, jako że ceny w tym roku mocno zaszalały i wszystko podrożało zakup maszyn to nie taka prosta sprawa. Pod uwagę jak narazie biorę Agro Masza, kongskilde, unie i pom Brodnica, co do dwóch ostatnich nie mam jakoś przekonania. wszystkie siewniki miały by być o szerokości 3m i redlicy dwutalerzowej. Są tu właściciele takich słowników i chcieli by się podzielić opinią?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj