Zaloguj się, aby obserwować  
wojtek93

Jaki pług wybrać

Polecane posty

wojtek93    6

Witam. Jaki pług będzie najlepszy do ciągnika o mocy 160 km? Chodzi o pług obrotowy. Zastanawiam się nad lemkenem lub kvernelandem. Który z nich jest według was lepszy? I jak wygląda sprawa z cenami lemieszy, odkładni, itp? Do któregą są droższe?

elemer    18

Ceny elementów roboczych w większości masz na allegro. Moim zdaniem obojętnie co wybierzesz to i tak będziesz zadowolony. Moim zdaniem obie marki to elita. Moim zdaniem poszukaj pługa vario, trochę droższy ale dobrze można dopasować do warunków na polu.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Wiadomość z agroFakt.pl

elemer    18

Tak i nad ciągnikiem min. 200 km :)

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

aadams7    0

lemken i kverneland to dwie firmy jakie weszły do mojego finału wyboru pługa, kolego wzioł czerwonego ja niebieskiego, pługi różnia się konstrukcją w czewonym pierwsza skiba wypada bliżej koła ciągnika w niebieskim dalej przekłąd się to na długość pługa, częśći delikatnie lemken jest droższy (zależy od rabatów jakie ustalisz z dilerem przy kupnie) lemken jest lżejszy i w moim odczuciu orzę się nim lżej, ja jestm badzo zadowolony, choc na moim terenie króluje kverneland i sa ludzie zadowoleni, twoje pytanie ktory moja odpowiedź lemken

Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

wojtek93    6

Ziemie mam różne od II do V klasy. Teren płaski jak na stole żednych górek. Dzięki za dotychczasowe rady :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez lysonzi1
      Witam, powoli zbliża się orka pod pszenicę i w związku tym szukam kołków do pługa, który kupiłem czyli kverneland 150b. I teraz pytanie czy kupujecie oryginały czy zwykle śruby o określonej twardości czy jakieś inne zamienniki? W moim pługu są śruby m12. W katalogu widzę, że ich numer to kk035038, cena w internecie za szt. to ok 30zł. Drogi interes. Uprzedzając pytania nie kupiłem na zabezpieczeniu non stop bo jego waga jest o przynajmniej 400kg większa przez co ciągnik miałby ciężko z podnośnikiem.

• Przez Artur9494
      Witam. Po kupnie ciagnika czas na zmianę maszyn. Na pierwszy rzut najważniejszy będzie pług. Co możecie doradzić przy wyborze, bo do tej pory używałem unia Grudziądz 3. Ziemię są raczej lekkie i około 12h do orki. Cena jaką chcę przeznaczyć to 3-4tys więc obrotowy raczej nie wchodzi w grę,  bo w tej cenie raczej szrot. Znalazłem coś takiego i na plus przemawia zmienna szerokość orki tylko ta firma mnie zastanawia jak do niego z częściami,  bo lemiesze udało mi sie znaleźć, a odkładnice np. już nie. Jak ktoś coś może doradzić z gory dziękuję. 
      https://m.olx.pl/d/oferta/plug-bovlund-favorit-4-skibowy-CID757-IDKWW3d.html?reason=observed_ad
    • Przez Pierun
      Nie mogę już bardziej rozszerzyć pierwszej skiby bo blokuje o ramę a i tak ciągle za mało zabiera, może źle ustawiona śruba od punktu ciągu ? 
      Pług overum rozstawiony 4x50 
    • Przez Domin151
      Witam kupiłem rok temu pług atlas 4 skibowy ciągam go Ursusem 912. 
      Mam jeden problem ciągnie pług do lewej strony już nie mam pojęcia jak zrobić Żeby szedł za ciągnikiem. 
      Może ktoś ma ten pług i napisze jak go ustawić czy na cięgnach  bocznych dać do prawej i zablokować czy na luźno. 
      Z góry dziękuję za odpowiedź. 
    • Przez Pierun
      Czy ten element w pługu powinien być jak najbardziej równolegle względem ciągnika? 
      Mam problem z pługiem overum  bardzo ciężko go ustawić, każdy przejazd z lewej i prawej strony się odznacza, widać inne odkładanie skib. 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj