Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
twardy12

Wynik próby glebowej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Próby
twardy12    1

Witam. Sam ziemi nie posiadam, ale chciałem sprawdzić stan mojej gleby w ogrodzie. Tak do celów teoretyczno- praktycznych. Dzisiaj otrzymałem wyniki takowych badań. Ale mam mały problem z ich interpretacja, po prostu brak doświadczenia. ;) Nie wiem czy są dobre. Proszę o wasza interpretacje. Wyniki: ph 6.8 , P 48.6 mg/100g , K 23.7 mg/100g , Mg 17.2 mg/100g . Zdaje mi się ze jest trochę za dużo fosforu. ;)

tomcio87    8

To sa dobre wyniki kolego pH masz bardzo dobre chcialbym miec takie na polu wszedzie...a fosforu i potasu oraz magnezu to masz az za duzo hehe ale nie ma czym sie martwic gorzej jakby bylo za malo...uwierz mi chcialbym miec takie wyniki na kazdym polu;)

elemer    9

Dziwne myślałem, że każda stacja podaje zalecenia co do stosowania nawozów, wapnowania itp. Pamiętam jak ojciec parę lat temu oddał próbki do badania to mówił, że dali mu zalecenia co do nawożenia. Może i jest trochę za dużo fosforu ale nie przestawaj dawać go całkowicie. Dużo korzystniejsze jest tylko zmniejszenie dawki.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Wiadomość z agroFakt.pl

dexterek    83

kolego @twardy12 te Twoje winiki niewiele mowia, bo nie wiemy jaka jest kategoria agronomiczna gleby. czy bardzo lekka, lekka, srednia czy ciezka.

twardy12    1

Głównym założeniem tego tematu było właśnie dowiedzenie się jakie są optymalne wyniki takich prób. Ja te próby zrobiłem przy okazji tego ze kumpel robił na swoich polach i przy okazji pobrał próby i u mnie. PH poprawiłem w tamtym roku wapnując glebę dolomitem, a ta zawartość fosforu, potasu i magnezu zdziwiła mnie ze taka duża. Jako nawóz jest używany tylko kompost i raz na 3 lata daje obornik. Może takie ilości są związane z tym że warzywa nie pobierają aż tylu składników pokarmowych, no i wymywanie składników jest mniejsze bo jest ustabilizowane ph. Dzięki za pomoc i jak jest to możliwe wypowiadajcie się na temat właśnie takich prób. Interesuje mnie właśnie to jak poprawić warunki glebowe. Dzięki mojemu ogródkowi mogę trochę pokombinować. ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez aprochota
      witam planuje kupno sn 300 na bronie talerzoweji mam pytanie do was bo te agregaty mozna kupic tylko z walem packer albo gumowy i ani jeden ani drugi mi nie odpowiada bo mam lekkie ziemie i na swiezej orce sie pcha tezeba trzymac na podnosniku a to nie robota .mam teraz w starym agregacie wal rurowy i jest bez problemu czy do sn300 mozna by zalozyc taki rurowy wal? czy zapadnie sie pod ciężarem siewnika?
    • Przez Bigfarmer
      Witam czy można razem rozsiewac wapno granulowane i nawóz chodzi mi o to czy składniki w nawozie i wapnie w połączeniu będą działały jak należy???
    • Przez damiandg
      Noszę się z zamiarem zakupu agregatu talerzowego i jaki wygrać wał na dość ciężką ziemię żeby rozbijał dobrze bryły. Może polecicie coś?
    • Przez Starzyno
      Witam ! Chciałbym poznać waszą opinię i zarazem dowiedzieć się czegoś. A mianowicie przymierzam się do kupna agregatu uprawowego, myślałem nad Unia Ares L 2,7m z przednim wałem płaskownikowym, z trzema rzędami zębów, z wałem packera 500 mm i hydropak na dwóch siłownikach, przedstawiciel zaoferował mi ceną z małym rabacikiem - 13400 zł, Czy opłaca się go wziąć ? Czy jest to dobra firma, UNIA ? Może znacie jeszcze jakieś dobre i nie drogie agregaty z takim właśnie wyposażeniem. ?? Czekam na odp.

Bardzo Przepraszam lecz pomyliły mi się zakładki, gdyby dla adminów nie był by to problem i przeniósł temat do odpowiedniego działu. Prosiłbym również o nie usuwanie tematu, gdyż informacje te potrzebuje "na wczoraj".
    • Przez Andrzej1998
      Jak odorujecie od granicy pługiem 3 skibowym? Chodzi mi głównie o dwa ostatnie przejazdy. Jak ustawiacie pług, aby granica nie była za szeroka. Wiem, że jedzie się kołem po granicy, ale zostaje mi dość szeroka granica. Przybliżcie mi ustawienie pługa do odorania oraz jak manewrować dwa ostatnie przejazdy prze granicy. 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.