Polecane posty

romek6340    221

Witam, czy tą prasą zbije sianokiszonke tak jak potrzeba, ursusem 4512 o mocy 66 koni i czy te sprzęty będą ze sobą dobże współpracować.?

 

Ja trochę belek takim zestawem robię (tylko u mnie chyba 60 KM jeszcze jest) i daje radę. Co prawda parę koni więcej by się przydało, żeby mocniej bele dobić ale i tak nie jest źle. W razie czego na mniejszym zgniocie możesz prasę ustawić i robić. Ogólnie belki źle nie wyglądają. Jak nie masz strasznie dużo i na swoje potrzeby to taka prasa może być. Chociaż jak mam porównanie do prasy DF Gp 2.30 Z rotorem to pod DF jeszcze ładniejjsze belki wychodzą. Prędkość i moc ciągnika porównywalna ale już od środka widać dużo lepiej zagęszczony materiał. Tylko, że to pewnie zasługa rotora a nie samej prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wioskowy    3

Panowie macie może namiary w internecie na nóż do siatki do welger 12 ,chodzi o nowy bo stare to całe kompletne aparaty sprzedają a mi jest potrzebny sam nóż bo popękał po brzegach.Może ktoś też się orientuje czy od innych pras by nie pasował nawet polskich.Długość tego noża to  117,5 cm  ,szerokość to 3cm a grubość to 1 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Wioskowy - mozesz mi napisać trochę o siatce w tej prasie bo nie chce mi wciągać siatki? Rolkę siatki mogę tylko położyć a widzę na zdjęciach że niektóre prasy mają specjalne rolki na których umieszcza się siatkę Jak jest u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Witam.Mam taki problem ze swoją welgerką rp 12 tzn.gdy już bela jest dobita,następuje rozpoczęcie owijania,sznurek idzie w lewo patrząc na prasę od przodu,dochodzi do zapadki,która powinna zatrzasnąć się i spowodować zaczepienie sznurka na takiej małej rolce,aby po zakończeniu owijania sznurek był w początkowej pozycji gotowy do owijania kolejnej beli.Niestety tak się nie dzieje,zapadka sie nie zatrzaskuje,ponieważ wskaźnik od nabicia beli nie cofa sie na tyle aby ta zapadka mogła się zatrzasnąć:(Może to źle ustawione haki na komorze,może jakaś sprężyna???Próbowałem już wielu rzeczy ale na nic.Jest to uciążliwe bo za każdym razem trzeba wysiadać z ciągnika i zaczepiać sznurek o tą rolkę aby szedł tak jak należy do końca owijania beli.Może ktoś miał już podobny problem,bo rece opadają.Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wcześniej było dobrze czy dopiero zaczynasz przygodę z tą prasą? Tak dla jasności: ten bolec co go widać od sznurka jest na środku, zaczyna się owijanie- idzie w lewo, później w prawo do brzegu prasy i wraca na środek. Teraz nie kojarzę jak to tak działało do końca. Jak nikt nie pomoże to jutro się przyjrzę dokładniej jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Spróbuj wyczyścić i posmarować łańcuch co napędza ten mechanizm ze sznurkiem - trzeba odkręcić kilka śrubek i zdjąć blachę aby się tam dostać - a potem wywal sznurek i kręć tą białą rolką która napędza sznurek i przyjrzyj się w czym leży problem 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Wcześniej było dobrze,prasuje tą prasą trzeci sezon i teraz dopiero takie cyrki.Zwiększyłem gęstość owijania beli sznurkiem i jest trochę lepiej,ale nie jest do końca dobrze ponieważ nie zawsze jeszcze ta zapadka sie zablokuje.Myślicie,że samo przesmarowanie i przedmuchanie łańcucha pomoże?Ona na najmniejszym(najrzadszym) owijaniu nie nadąża dobić beli w komorze bo on szybko wtedy dochodzi do tej zapadki i ona nie zdąża opaść na ten pionowy płaskownik ścięty pod skosem żeby zablokować ten mechanizm.Spróbuje posmarować ten łańcuch,może coś to zmieni.A jak jest zbyt mocno napięty to też może to powodować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

Na pewno nie zaszkodzi - a jak już posmarujesz to jak pisałem - kręcisz ręcznie tym białym kółkiem i przyglądasz się w czym leży problem

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Wiecie może jaka jest dokładna waga RP 12s? Bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam też welgerke rp12 i mam mały problem. Mam ustawioną ją na najgestszy zgniot a mimo to belki wychodzą nie nabite tak jak powinno. Prasuje JD 70km i kiedyś jak miałem ustawione na najmocniejsze zbijanie to dusilo aż ciągnik a teraz na tych samych ustawieniach bele są miękkie. Czym to może być spowodowane? Coś się przedstawiło czy trzeba może jakoś naciągnąć ta linkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

masz albo zluzowaną linkę która pokazuje stopień zgniotu albo zluzował ci się lewy hak który odpowiada za trzymanie komory i tym samym na zgniot beli.Prawy hak odpowiada tylko za odznaczanie stopnia zgniotu na tym kolorowym wskażniku.Lewy hak powinien mieć luz między hakiem a rolką klapy15-20mm a prawy3-8mm.Stojąc z tyłu prasy przodem do niej lewy to ten po lewej ręce.Od spodu jest mocowany dwiema śrubkami 8 mm i to pewnie one zluzowały się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Haki są sztywno, ale przygladnalem się tej srubie skretnej po prawej stronie, pokombinowalem trochę i jest lepiej. Ale jeszcze muszę podziałac. Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blochun1    0

Witam.Mam taki problem ze swoją welgerką rp 12 tzn.gdy już bela jest dobita,następuje rozpoczęcie owijania,sznurek idzie w lewo patrząc na prasę od przodu,dochodzi do zapadki,która powinna zatrzasnąć się i spowodować zaczepienie sznurka na takiej małej rolce,aby po zakończeniu owijania sznurek był w początkowej pozycji gotowy do owijania kolejnej beli.Niestety tak się nie dzieje,zapadka sie nie zatrzaskuje,ponieważ wskaźnik od nabicia beli nie cofa sie na tyle aby ta zapadka mogła się zatrzasnąć:(Może to źle ustawione haki na komorze,może jakaś sprężyna???Próbowałem już wielu rzeczy ale na nic.Jest to uciążliwe bo za każdym razem trzeba wysiadać z ciągnika i zaczepiać sznurek o tą rolkę aby szedł tak jak należy do końca owijania beli.Może ktoś miał już podobny problem,bo rece opadają.Z góry dzięki

 

 

witam, czy doszedłeś może w czym był problem? bo zakupiłem taką prasę i mam dosłownie to samo. z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blochun1    0

panowie pomoże ktoś? we wcześniejszych postach ktoś pisał, że haki musza być ustawione na odpowiednią odległość od belki, zauważyłem, że u mnie haki dociśnięte są do belki, a gdy przy wiązaniu sznurkiem podniose delikatnie komore tak żeby haki się otworzyły to wtedy zapadka normalnie się załączy, czy w związku z tym winowajcą mogą być nie ustawione na odpowiednia odległość haki? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory że tak długo ale dopiero dzisiaj belowalem, wcześniej zbierałem przyczepą. Nie wnikalem w haki bo u mnie też są różne odległości ale za to po prawej stronie z tylu jal otworzysz klape to jest taka jakby śruba sciagajaca i zaczalem kombinowac z nia i podkrecilem ja troche, ale doslownie minimalnie i zbija duuzo lepiej, belki równe i przede wszystkim max zbite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blochun1    0

mówisz o tej śrubie rzymskiej tak? ona właśnie zmienia odległość od haka, tylko że u mnie belki są ładne proste i zbite też są mocno, tylko ta zapadka się nie zaczepia spowrotem, a jak podczas ruszenia sznurka w owijanie otworze klapę tak żeby haki puściły to zapadka się zaczepia normalnie, w tym jest problem, a zauważyłem że regulacja od tej właśnie śuby rzymskiej jest coś kombinowana, była przespawana na inną długość i już bardziej jej poluzować nie idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aa sory, nie doczytałem. Ale też miałem ten sam problem u siebie z zapadka, wiem że jak jest ten wskaźnik od sznurka który idzie w lewo i prawo przy owijaniu to przy nim jest taka blaszka z kółkiem która właśnie odpowiedzialna jest za dopchanie tego do zapadki i ja ta blaszkę podgialem trochę do przodu, tak by bardziej dochodziła do zapadki. Nie wiem czy zrozumiesz ale jak zerkniesz tam to będziesz wiedział o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blochun1    0

rozumiem o czym mowisz tylko u mnie to nadal nie ten problem, ta zapadka jest popychana odpowiednio :) tylko ten poziomy płaskownik o który ta zapadka się zaczepia to on właśnie nie opada na dół i ta zapadka poprostu się o niego nie zaczepia, a jak otworzę komore to ten płaskownik opadnie i wtedy zapadka normalnie się zaczepia, w tym właśnie leży problem ;/ za każdym razem jak sznurek ruszy to otworze komore i wtedy sie zaczepia normalnie, ale wygląda mi na to że wina leży w tym że te haki są źle ustawione i chciałbym żeby ktoś podpowiedział czy dobrze myśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Ten poziomy płaskownik powinien mieć sprężynę która go naciąga do dołu żeby zblokować się z tą zapadką.Może u ciebie jej nie ma i dlatego nie zczepiają się razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wie ktoś jak smarowana jest przekładnia główna w tej prasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oli007    0

Panowie jaka siatka sprawdza się w rp12s? 120 czy 123cm jakiej firmy stosujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj