Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek12

Massey Ferguson 255

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
Tomek12    10

witam kilka dni temu cos sie salo w silniku i ciagnik stracil sile niema nigdzie przeciekow tylko slychac jakby tloczyl tlumikiem jakies powietrze gdy sie go gasi chodzi jak silnik eska zaczol czarno dymic a gdy zimno nie zapali co jest przyczyna gdzie szukac

dawid2009    0

Na początek sprawdź filtr powietrza, czy nie jest zatkany, moga to być tez uszkodzone koncówki wtryskiwaczy lub zatkana sekcja pompy wtryskowej.

Może to byc tez uszkodzenie zaworów, wówczas nie będą one trzymać ciśnienia w cylindrze.

grzegorz508    2

Obstawiałbym uszczelkę pod głowicą, tego lata u mnie tak było, że charakterystycznie cmokał, a przy uruchamianiu szedł bialy dym.

Myśle, a że jak byłaby uszkodzona pompa wtryskowa to w ogóle by nie odpalił. w instrukcji napraw, do tego co napisałeś jest wypisane:

1. zanieczyszczony filtr powietrza

2. uszkodzona pompa wtryskowa

3. uszkodzone rozpylacze

4. niewłaściwy kat wtrysku

5. niewłaściwy luz zaworów

6. niski stopień sprężania

7. ograniczona przepustowość rury wydechowej

8. nieszczelność uszczelki głowicy

9. zużyte gładzie cylindrowe

10. skorodowane zawory i gniazda

11. złamane, zużyte lub zakleszczone pierścienie tłokowe

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomek12    10

Na początek sprawdź filtr powietrza, czy nie jest zatkany, moga to być tez uszkodzone koncówki wtryskiwaczy lub zatkana sekcja pompy wtryskowej.

Może to byc tez uszkodzenie zaworów, wówczas nie będą one trzymać ciśnienia w cylindrze.

po zdjeciu kopulki niby zawory ladnie rowno podparte nie widac nic nie pokojacego a tak sobie wlasnie sapie i nie ma sily a palil tylko jak byl cieply teraz juz nie odpali

markus1    2

Pęknięta dźwigienka jednego z zaworów,przy najmniej u mnie tak było.

No tak za póżno jak zawory ok to pewnie uszczelka.

jakub16    120

U nas w 3P też nagle stracił power. Ciapał tak dziwnie, tylko że u nas spaliny dawał do filtra powietrza. Powodem awarii była uszczelka pod głowicą. Pękła miedzy cylindrami

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

dawid2009    0

Mi sie wydaje że jeżeli by to była uszczelka pod głowica to dymił by na biało a nie na czarno.(jeśli sie myle to mnie poprawcie) Ja bym sprawdził koncówki wtryskiwaczy i zawory( któryś może byc przepalony)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez AdrKoz74238
      Witam mam pytanie dotyczące skrzyni w mf 590 czy da sie włożyć skrzynie mechaniczną od innego modelu ciągnika? A jak sie da to jaki jest tego koszt? 
    • Przez marcin1994
      Od pewnego czasu zaobserwowałem że w moim fergusonie słabnie udźwig. W czasie podnoszenia narzędzia lekkich typu brony nie ale już cięzszych tj. pług czy bądź agregat. W kabinie ciągnika słuchać jakby w środku gdzieś olej przelatywał nie wiem jak ten dzwięk opisać dokładnie(szum).Zbiegiem czasu coraz gorzej podnosi nie wiem co może być przyczyną.Jeżeli ktoś miał taki przypadek prosze o udzielenie pomocy.
    • Przez sipma123
      Witam!
      Mam pytanie do posiadaczy mf 255 mój massey jest z 1986r i nigdy nie przeciekal choć roboty użył dużo u siebie i na usługach.Zauważyłem ze wycieka mu olej z bagnetu (miernika oleju) jak zdejme bagnet i dam gazu to chlapie mi olejem, nie wiem zbytnio co zrobic ponieważ nigdy nie było w nim nic rozkrecane.Zdarzyło wam się może coś podobnego????
    • Przez AdrKoz74238
      Witam mam problem ze wzmacniaczem momentu w MF 590 ponieważ kiedy przełączam na zająca to ciągnik jest cały czas na żółwiu.Coś źlę robie czy poprostu wzacniacz jest uszkodzony? 

• Przez aduś21
      Witam wszystkich. Mam takie zapytanie co do pompy wody w mf699 a mianowicie wykryłem luzy na wiatraku na pompie wody i nie wiem czy to mogły pojsc jakies łozyska w pompie??? bo jak na razie to nie ma żadnego rozszczelnienia żeby ubywało płynu. Prosze o jakies sensowne podpowiedzi

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.