tomi382

Bardzo gorąca skrzynia biegów

Polecane posty

tomi382    99

Kolego.Jeśli pompa siądzie lub jest bardzo słabe ciśnienie to ciągnik wchodzi na żółwia.Żółw nie potrzebuje ciśnienia.Taśma bębna jest zaciskana sprężyną.

dzięki ;) już myślałem że nikt nie wie co się stało. A myślałem że żółw prędzej padnie:D Podciągnąłem taśme i jeszcze jedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luck30w    0

nieprawdą jest że jezdżenie na żółwiu niszczy wzmacniacz jedynie jeżdzenie na zającu na małych obrotach powoduje zdzieranie się tarczek wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

nieprawdą jest że jezdżenie na żółwiu niszczy wzmacniacz jedynie jeżdzenie na zającu na małych obrotach powoduje zdzieranie się tarczek wzmacniacza.

Masz na to jakiś dowód? książka od obsługi lub coś w tym stylu? chiałbym kogoś uświadomić i potrzebuje twardy dowód. Fakt jest naklejka że poniżej 1200obr nie używać zająca. Ale jakiś papier mile widziany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
niewiem czy był taki temat ale potrzebuje pomocy

Skrzynia poprostu parzy. Co może być przyczyną-przez to zając nie działa wogóle

 

z tematu zrobiła się pogadanka czy wolno używać jeździć na żółwiu/zającu czy nie.

 

Wracając do tematu - jak jest z chłodnicą oleju skrzyniowego? Skrzynia jest ciepła a ta chłodnica też?

 

 

PS: Sam w tym roku miałem dość ciepłą skrzynię (orka w upalny dzień gdzie pług ledwo właził w ziemię itp) ale i chłodnica była dość ciepła i wszystko było w normie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nozyk8508    24

mam problem w orce zetorem 8145 jak ma cięzko i spadną obroty to mam wrażenie ze slizga się sprzegło [a tarcza jest nowa]jak załącze wzmacniacz momętu to przestaje sie slizgac i ciagnie tak jak trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

z tematu zrobiła się pogadanka czy wolno używać jeździć na żółwiu/zającu czy nie.

 

Wracając do tematu - jak jest z chłodnicą oleju skrzyniowego? Skrzynia jest ciepła a ta chłodnica też?

 

 

PS: Sam w tym roku miałem dość ciepłą skrzynię (orka w upalny dzień gdzie pług ledwo właził w ziemię itp) ale i chłodnica była dość ciepła i wszystko było w normie.

 

Kolego chłodnicy nie ma przynajmniej fabrycznie. Jest pogoda jak teraz a jej nie dotkniesz łapą bo się oparzysz (skrzyni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

ale wyje sprzegło jak tak zwalnia

a moze nie słyszysz a kontrolka od zołwia sie nie zapala??????????????

 

a co do chłodnicy skrzyni to bez przesady nie ma czegoos takiego jak chłodnica skrzyni

napewno fabrycznie a po drugie nie ma prawa sie grzac tak skrzynia wiec nie potszeebna jest chłodnca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Kontrolka się świeciła przez dłużsy czas. W tematach na ten temat to było wiele nie jasnych informacji. Przód nie ciągnął bo mikropompa siadła, kontrolka świeci. MĄDRY POLAK PO SZKODZIE

Ale skrzynia nigdy nie była gorąca i pierwszy raz się z tym spotkałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
...a co do chłodnicy skrzyni to bez przesady nie ma czegoos takiego jak chłodnica skrzyni...

 

Chłodnica oleju skrzyni biegów C-385 i pochodne - e-Sklep Grene

Chłodnica oleju skrzyni biegów C-385 i pochodne

Jedni mają inni najwyraźniej nie.

Ja mam to u siebie w czwórce turbo i wydawało mi się że każdy UR2 z turbiną ma coś takiego, ba, niedawno był znajomy ursusem 1604 i też to miał bo dokładnie sie przyglądałem przedniemu napędowi.

 

Może ja się nie znam, może tępy jestem ....

Niektórzy przerabiali swoje 914 na finki i wtedy dokładali tę chłodnicę szczególnie jeśli dużo z hydrauliką pracowali lub tura dokładali.

 

Problemem gorącej skrzyni nie jest brak tej chłodnicy, choć warto ją dołożyć jeśli jej nie ma.

Po prostu trzeba przejrzeć skrzynię (wrrr, trochę z tym jest roboty, wiem bo robiliśmy w C385).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ciągnik po naprawie. Filtry nowe, mikropompka, olej też. Mechanizm wzmacniacza wyrzucony całkowicie i jest założone sprzęgło kłowe do napędu przedniej osi i jest wporządku. Jak ktoś chętny to mam części z demontażu wzmacniacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelekkk
      Witam. Mam Zetora Proxima 8441 z 2007 roku i wystąpił problem w nim że sprzęgłem ręcznym Wom. Mianowicie po zaciągnięciu sprzęgła i próbie włączenia dźwigni wom jest zgrzytanie. Gdy się już włączy i chodzi to przy próbie wyłączenia wom poprzez podniesienie  dźwigni sprzęgła ręcznego wałek dalej się obraca .  Gdy chcę dźwignie wom podnieść do góry żeby wyłączyć również jest zgrzytanie. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    • Przez endrju321
      Cześć, 
      można wymienić sprzęgło "słoneczko" na "łapkowe"? 
      Robił ktoś coś takiego? Polepszyłoby to wysprzęglanie? 
    • Przez Czarekczar
      Witam od niedawna jestem posiadaczem claasa ariona 630 . Nigdy wcześniej  nie użytkowałem takiej skrzyni . Chciałbym wiedzieć jak na niej jeździć by nie skrócić jej żywotności.  Jak na niej jeździć w polu i po drodze , lub czego nie robić .Jeżdżąc po drodze na automacie , zdejmując nogę z gazu strasznie mocno zrzuca biegi szarpiąc,  nie wiem czy to normalne , czy cos źle robie . Z góry dziękuję za pomoc .
      Pozdrawiam 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. 
      Gdzie szukać problemu, otóż podczas jazdy Zetorem 8045 i rozgrzaniu się oleju mam problem ze zmianą biegów, ciężko wbić wyższy bieg, podczas prac polowych żeby wbić bieg muszę wybijać biegi terenowe. Przedtem zalany był olejem przekładniowym (poprzedni właściciel takim zalał) to nie dało się normalnie ruszyć tylko szarpał. Teraz zalałem go hydraulicznym, nie szarpie ale biegi ciężko wchodzą. Teraz pytanie czy sama zmiana oleju na hydrauliczno-przekladniowy wystarczy? Czy trzeba zaglądać do skrzyni lub do sprzęgła? 
    • Przez Adam16482
      Witam. Czy w swoim zetorze wymienię wysprzeglik przez lewe okienko po demontażu pompy podnośnika?? Czy należy go rozpołowić? Bo raz mi się o uszy obiło że należy rozpołowić ale mi się zbytnio nie chce w to wierzyć aby do wymiany wysprzeglika było trzeba rozpoławiać bo widać go odrazu za pompą.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj