Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dominik1634

Uprawa buraków cukrowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Uprawa
Dominik1634    1

Witam!Z racj tego, że nigdy nie uprawiałm buraków cukrowych chciałbym się dowiedzieć jak ma wyglądać uprawa buraków tj. jakie nawozy są najlepsze, środki ochrony roślin itp. Jak ma się sprawa z kontraktami, jakie są wymagania cukrowni? I jak z opłacalnością?

center    9
(edytowany)

Wypowiem się w kwestii opłacalność, jeśli nie uprawiałeś buraków nigdy to czeka cię ostre dokształcanie się bo burak to nie zboże, trzeba naprawdę wiele zainwestować żeby coś zarobić i nie umoczyć:) w tej chwili burak wychodzi 117,32 zł. za tonę przy 16% polaryzacji żeby pokryć koszty musi Ci urosnąć ok 50ton korzenia z ha inaczej nie ma sensu siać a zysk z interesu to w zasadzie dopłata zwyżka plonu i jak trafisz dobry rok że nie będziesz musiał za wiele inwestować i masz dobrą ziemię to może coś Ci i z cukrowni zostanie;) takie są realia...

Edytowano przez brzozak2
cytowanie poprzedniego posta

Dominik1634    1

Ja obecnie uprawiam ziemniaki szału nie ma na początku października worek 15kg po 3,5zł 30 kg 7zł teraz coś ruszyło 30 kg po 9zł. Ceny mówią same za siebie. Na wiosne polofoska była po 2600-3000zł/tona, a gdzie opryski, paliwo, amortyzacja, roboty nie licze jeszcze do tego worki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MichalP
      Witam mam 3 pytania:
      1. Ile u was kosztuje kombajn Holmer, Ropa
      2. Czy da się wygrać z cukrownią jeśli buraki zamarzły z ich winy - oni dostarczali kombajn, który nie dojechał
      3. Czy udało się komuś zmienić cukrownie? Bo już mam dosyć Glinojecka i tego co wyczyniają.
    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"

Pozdrawiam mszk8
    • Przez tropt
      Witam, koledzy chciałem zapytać was o poradę, jednak wcześniej opis który jest niezbędny do udzielenia jej. W ubiegłym roku wybudowałem przechowalnie na ziemniaki, wykopki już rozpoczęte, zaczynam usypywać pryzmę, widoczna na zdjęciu - będzie to ok 25 m x 12 m x 3 wysokość. Kanały nawiewowe przebiegają wzdłuż przechowalni - na odcinku 25 metrów jest ich dokładnie 10, każdy z wentylatorem strumieniowym o mocy 1,5 KW, kanały zatkałem przed skrzyniopaletami które odgradzają pryzmę od wolnej części przechowalni po to by wentylowały lepiej pryzmę, dodatkowo każdy wentylator ma osobną budkę na zewnątrz skąd czerpie powietrze ( i dziurę u góry ściany - widoczne na zdjęciu  skąd może robić obieg wewnętrzny po zamknięciu "budki" w suficie są wywietrznik 8 sztuk fi 25 cm. wentylatory mogę ustawiać na czasówkach - 8 programów na każdy osobny wentylator  ( rożne dni tygodnia pory włączania itp ) obecnie ustawiłem 3 przedmuchy 2, 4 i 6 w nocy po 15 minut żeby schładzać trochę pryzmę. i tutaj pytanie  jak to ustawić, na jakie godziny, czerpać powietrze na obiegu wewnętrznym czy zewnętrznym ? nie mam pojęcia jak się do tego zabrać, w ubiegłym roku sypałem po kontach małe pryzmy bez wentylacji i wszystko rosło, chciałbym oszczędzić sobie tej pracy. dzięki za wszystkie rzeczowe porady 

• Przez ZYLA
      Witam.
      Mam problem z ziemniakami, a mianowicie w szczególmosći w irdze jest mnóstwo bulw porazonych tym schorzeniem.
      Nie wiem co robic, jak z tym walczyć, od czego ta rdza się robi. U sąsiadów też występuje, ale nie w takim nasileniu jak u mnie gdzie niemal co trzecia bulwa jest porażona.
      Prosze Was o pomoc, może wy wiecie coś wiecej

Dorzucam link z fotką:
      Irga

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.