Skocz do zawartości
1210

sieczkarnia jednorzędowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
1210    0

Witam do obsady w chlewie sztuk 7 byków + krowa planuje zamiast buraków i ziemniaków zrobić kiszonkę z kukurydzy. Więc kukurydzy musiałoby być tak liczę około 80 arów. Mam ursusa c-330. Czy istnieje jakaś sieczkarnia jednorzędowa którą dało by się podpiąć do trzydziestrki i żeby zrobić kiszonkę? Przyczepa by szła obok z innym ciągnikem (esem). W okolicy nie ma jak nająć sieczkarni

Z góry dziękuje za zainteresowanie się tematem iczsekam na sensowne odpowiedzi

damian18    3

to chyba jedyna sensowna rzecz jaka przychodzi mi o głowy nająć usługę będzie najtaniej

trq    1

widziałem jak z C-330 chodziła sieczkarnia PZ80. Jeśli nie masz wielkich górek to powinieneś sobie poradzić z nią. Wiadomo że wydajności nie osiągniesz jakiejś wielkiej, ale będziesz mógł sobie też na świeżo co dzień jechać i nakosić. Dawniej (10-15lat temu) to u mnie we wsi tylko trzydziestkami robili kiszonki, bo nie było większych ciągników.

Wiadomość z agroFakt.pl

darek91    0

Może orkan sąsiad robi kiszonkę z ponad 1ha dobrej kukurydzy orkanem z 30-tką od kilku lat. mf255 używa do transportu a mógłby do orkanu podczepić ale jak widać zdaje to u niego egzamin. No sieczka jest długa i na pewno dużo gorsza niż po sieczkarni ale orkan można użyć do trawy a po za tym 30-tka nie dostanie tak w d*pę.

proxy8441    77

u nas dawniej to też trzydziestki chodziły ze zwykłymi orkanami zielona masa o ile można to tak nazwać jest dużo gorzej zsiekana ale chociaż mozna w jakis sposob sobie samemu zakisić QQ :)

My siejemy, a Bóg daje plony

trq    1

ja bym odradzał orkana, bardzo słabo rozdrabnia.

ahme999    115

hmm-z tym ze QQ jest dobra-zgodze sie, ale mówiąc szczerze to 30 w sieczkarni zakatujesz, i nie wiem czy takim esem ją ugnieciesz... poza tym troche sie nie kalkuluje najmować siewnik, pryskać itp itd taki mały kawałek-owszem-QQ da z ha najwyższy chyba plon suchej masy, nawet i z VI klasy bo do takich ziem ona stworzona, ale czy nie lepiej obsiac tego trawką, skosić 3-4 razy w roku w tym min połowa na luks suche sianko. a jeśli już chcesz mieć coś kwaśnego , to możesz zakisić i trawę w pryzmie-możesz zbierać samozbierającą, możesz orkanem, Poza tym przy takiej obsadzie trzeba robić strasznie wąski i długi kopiec w wiadomo, że folia nie jest tania, a i taka kiszka gorzej się psuje... musisz to dobrze przemyśleć. trawa jest dużo tańsza-w mojej okolicy własnie z tego względu ogranicza sie QQ i na korzyść łąk, bo karzdy umie liczyć.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

zetor10045    11

Również słabo to widzę ze 330 poradzi sobie w sieczkarni do kukurydzy a nawet jeśli da rade jakoś pracować to jakość sieczki będzie słaba :)

1210    0

Może Mengele MB200?? To raczej ciapek uciągnie :)

Witam

Czy możecie coś więcej powiedzieć o kiszonce z trawy?

Wady/ zalety?

Ile trzeba obszaru na około 8szt. bydła

Jak ją robić tzn kiedy trawę kosić w porównaniu do tradycyjnego zbierania siana

Do 30 polecam kempera exatera. Bardzo lekka sieczkarnia i tania. Nie nalezy do nowszych maszyn ale 30 sobie z nią poradzi.

ahme999    115

ostatnie pięć lat kosimy wszystkie łąki w koncu października by zbierać 3 pokosy z nadrzecznej(całe 3,5 ha :) ) i zbieraliśmy różne wilgotności-od dość "suchych" jeśli można w ogóle użyc tego słowa o tej porze roku gdy rosa rosy łapie po kosznie rano i zbiór wieczorem;P-wszystko zależy od pogody;] lepiej jest ugniatać wilgotniejszą, ale za to jesy bardziej szkodliwa dla krówek...;/ coś za coś. myślę że w sam raz byłaby nieco wilgotniejsza od tej którą zbierasz w bele. jeśli w okolicy nikt nie ma przystawki do sieczkarni, lub chcesz ciąć koszty, to najlepiej zbierać orkanem, bo dobrze potnie. zaczynaliśmy przyczepą samozbierająca ( t-o55 kunów) ale przy wjeżdzaniu na pryzmę giął sie cały podbierak, wiec mijało sie to z celem... nie dawaliśmy zakwaszaczy. co prawda doścciężko sie to wybiera zima z pryzmy, bo trawa ma min. 10-15 cm długości...;/ oprócz tego mała obsada, więc małe zużycie, dlatego wiosną zaczynało nieco pleśnieć, w kazdym bądź razie opasy to zjadały..:) a co do ilości to kopiec ma zwykle 23-25x 6-8x 0,8-1 m, i przy ok..hmm-6 SD i parudziesięciu świnkach(żrą tyle prawie co bydło) starcza na niecałe pół roku... ogólnie polecam-niezwykle tani sposób, pozwalający wykorzystać do maximum plonowanie łąk i pozostawienie ich skoszonych na zimę-czego przy zwykłym suszeniu nie uzyskasz;D

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Luke16    332

Ja w tamtym roku latałem mengele mb200 właśnie z c330 co prawda jeździło się 1 polową.... Ale szło jeżeli kukurydza była w miarę miękka później już chmurę c330 puszczał niemiłosierną ....

ferdek1    5

Ja mam kemper "Mais Wolf" lecz ciągam go 60-tką myślę że 30-tka też sobie poradzi.

wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez bulwa
      witam. panowie mam pytanie jak zdemontować Gniotowniki w mamucie? już po sezonie i chciałbym je zregenerować tylko nie za bardzo mam pojecie z której strony mam sie do nich dobrać najprościej. i jeszcze jedno pytanie jak mam mała kukurydzę to układa mi sie na kemperze i nie wciagnie jej w sieczkarnie. co mogę zrobić żeby znikna ten problem? pozdrawiam.
    • Przez mateusz092111111
      Witam mam taki problem ze kupilem claasa  690 v8 utnę troche i woda wchodzi mi na czerwone  i tylko zmniejsze obroty maszyny i odrazu temp wody spada proszę o pomoc jak najszybciej
    • Przez mateusz092111111
      gotuje sie mi woda w claasie 690 i to jest dziwne gdy zmniejsze obroty maszyny to woda spada chlodnica byla czyszczona z zewnątrz a w srodku przepłukiwana odkamieniaczami i to pare razy silnik tez był sprawdzany bo byly planowane głowice i zakładana uszczelka a pompa wodna chyba jest ok bo widac ze tloczy wode do chlodnicy bo widac ze woda ma obieg termostaty tez sa wyjete nie wiem co mam robic więc prosze o odpowiedz jesli ktos miał podobny przypadek
    • Przez mateusz0045
      Czy ktoś posiada taki sprzęt , jesli tak to prosiłbym o podpowiedzenie mi wszystkich informacji które mogły by mi pomóc w użytkowaniu takiej maszyny . Jak z dostępnością części ? Czy mogę kupić gdzieś katalog do sieczkarni SF 6000 . Ewentualnie co się najczęściej psuje .
      Wady zalety itp...
    • Przez mafiadankow
      Czołem

Jak niektórzy z Was zapewne wiedzą, nabyliśmy sieczkarnię jak w tytule. Wszystko fajnie pracuje, jednak teraz chcemy przygotować maszynę do zimowania. W pierwszej kolejności chcemy zdjąć przystawkę. Czy ktoś ma taki model, bądź podobny i wykonywał taki zabieg? Niby sworznie odbezpieczone, stopki opuszczone, przystawka w dół ale haki nie chcą puścić.

Drugi temat odnoście automatycznego ustawiania stalnicy. Działa to u kogoś? Mógłby się podzielić obsługą?

Trzeci temat. Jakie powinno być ciśnienie układu smarowania w silniku? Podczas pracy wykazuje ok 4 bar

Czwarty temat. W jakiś sensowny sposób można dotrzeć do dmuchawy? Chcemy zobaczyć w jakim stanie są łopatki i dokładnie wszystko umyć.

Piąty temat. W ogłoszeniach widać, iż ta sieczkarnia ma gniotownik, niemniej u nas takiego urządzenia nie ma, u znajomego który ma model 1900 wszystko wygląda identycznie. Czy w dmuchawie jest tarka?

Szósty temat, ostatni Ma ktos instrukcję obsługi?

Dzięki za poświęcony czas!

Pozdrawiamy, mafiadankow

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.