Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kondzio284

Padla locha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Locha
Avendrion    39

Przesadzić do innej lochy. U nas czasami muszą być przeniesione do innej to zazwyczaj nic się nie dzieje.

daniel18    2

Myślę że tak jeśli kupisz im preparat mlekozastępczy najlepiej z firmy de heus wg. mnie jest najlepszy. Po trzech dniach kup im prestarter mila z ekoplonu u mnie prosięta to jedzą i bardzo im to smakuje.

Wiadomość z agroFakt.pl

kondzio284    0

No dziękuje ! Ale ja słyszałem tez o takim czymś żeby podawać im kasze mannę a one dopiero maja 2 dni bo locha skoczyła i połamała sobie kość i trochę szkoda ale nie jadła i nie wiem czy te prosiaki przeżyją

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My stosowaliśmy też taki manewr, że dawaliśmy mleko od krowy z dodatkiem jajka kurzego i odrobiną cukru. Dobrze jest np. EM-y dolać do takiego pokarmu.

kondzio284    0

Mam jeszcze jedno pytanie a jak im dawac zeby miały cały czas to mleko czy ustalic pore i co jakis czas im dawac???Prosze o odpowiedz

ahme999    115

Już kilka miotów wychowałem na samym krowim mleku. Podawałem trzy razy dziennie 7, 13-14, 20 w płytkim korytku. Mleko rano i wieczorem było lane prosto "od krowy" a porcja południowa stała sobie w lodówce i była podgrzewana tak do 35'C . przed każdą porcją korytko myte. Nie powiem biegunki były, ale ok 5mm Tylbianu załatwiało sprawę. W większości wychowywało się ok 80% miotu, ale sztuki dochodziły w 5 mies do wagi 120 kg( od urodzenia)-czyli jeszcze lepiej niż przy maciorze :) oprócz tego zawsze stałą woda do picia i prestarter.

ahme999    115

Bez przesady-po co te ceregiele z uprzejmością:) rozumiem"grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" jak pisał mickiewicz, ale na forum lepiej się zwracać w drugiej osobie liczby poj.("ty") o ile się nie mylę:)

a mleka dawałem początkowo tyle ile chciały pić a później tyle ile miałem-bo stadko 10 prosiąt w wadze ok5 kg ma niekiepski apetyt, a ja mam tylko jedną krowę, z przeznaczeniem na mleko do kolacji, więc mama chciała zanieść zawsze kilka szklanek do domu:P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Plus jest taki, że oseski od małego przyzwyczajają się do jedzenia gotowych pasz. :)

kondzio284    0

No właśnie nie wiem czy będą jadły takie małe ale spróbuje

A z osypka kiedy im będę mógł dawać od ilu dni ??

ahme999    115

Myślę, że do miesiąca warto poczekać i dawać sam prestarter, ale to nie jest reuła-wiadomo że świnki rosną na pełnoporcjówkach od prestartera do finiszera, ale właśnie z racji ekonomii miesza się pasze samemu, reasumując-opóźniaj wprowadzenie pasz własnych do czasu, aż uznasz że poradzą sobie bez firmowych granuli;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.