Skocz do zawartości
imko12

john deere 2140 problem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
john
imko12    1

Witam posiadam john deere 2140 i mam taki problem przy włączaniu biegów pojawia się zgrzytanie w skrzyni czym może być to spowodowane???? i dlaczego na wolnych obrotach silnika nie działa mi orbitrol tzn nie można skręcić kołami trzeba dodać więcej gazu???

qazi    58

co do skrzyni to sprzęgło wysprzęgla dobrze?? co do kierownicy to jak działa podnośnik na wolnych obrotach?? jak masz ciągnik zgaszony to kierownicą można zakręcić czy nie??

imko12    1

można skręcić kierownicą ale ciężko podnośnik działa dobrze .... co do tych biegów też podejrzewam sprzęgło....

Wiadomość z agroFakt.pl

qazi    58

na zgaszonym silniku kierownicą mozna skręcić ale ciężko to uszczelniacze na siłowniku pewnie dobrze, a podnośnik chodzi szybko czy wolno, bo moze już pompa przytarta jest i nie podaje wystarczającego ciśnienia do orbitrola, bo w nim jest taki zaworek który wpuszcza do niego tylko pewną ilość oleju i pozwala utrzymać ciśnienie w reszcie układu hydraulicznego

imko12    1

podnośnik podnosi wolno.... a jak traktor pracuje i się siedzi za kierownicą to słychać dziwne dźwięki tzn coś tak "werczy" przy lub w skrzyni przy prawym tylnym kole... na wolnych obrotach tego nie słychać ale jak się doda gazu to daje po uszach coś na wzór zatartego łożyska... Mam tego jelonka od dwóch lat i od paru miesięcy coś w nim ciągle nie gra... jedynie co udało mi się w nim samemu rozszyfrować to przedni napęd który przy zakupie nie działał(cewka była sprawna) więc z przednim napędem mogę pomóc :o

norbi10495    0

A sprawdzałeś poziom płynu Dot??? Możliwe że jest go zamało a jeśli jest to pewnie masz zepsutą lub zapowietrzony siłowniczek od pompki.

2812=Power

qazi    58

sprzęgło powinno chodzić leciutko

a jak podnośnik podnosi wolno i kierownica działa dopiero na wyższych obrotach to pewnie pompa ale nie na 100%

a można wiedzieć co zrobiłeś z tym przednim napędem??

rafcik711    0

Witam a kolego olej w skrzyni wymieniałeś ? jak Ci coś furczy pod kabiną to może filtr oleju hydraulicznego jest zabity ja mam 2140 i jak na razie wszystko ok ale o hydraulikę to trzeba dbać bo to wrażliwa sprawa

imko12    1

Filtr oleju mam czysty sprawdzałem tzn to bliżej silnika "werczy" niż pod kabiną a olej mam wymieniony. zrobię zdjęcie i pokaże mniej więcej w którym to miejscu. co do przedniego napędu jeżeli ktoś wie jak zbudowany jest przedni napęd wyjmujemy wałek podtrzymujący cały "koszyk napędowy" wyjmujemy koszyk i rozbieramy cały. na tym koszyku pracuje taki ogromny pierscień który zdziera się z czasem wystarczy zdarte 0,5cm i już napęd nie będzie się wyłączał... ja musiałem wytoczyć taki pierścień założyłem wszystko i napęd działa więc zanim kupimy nową cewkę warto sprawdzić ten pierścień. To dla ciekawych :o a co do mego john deere to mam jeszcze mnóstwo pytań.

Marcin44    0

A sprawdzałeś poziom płynu Dot??? Możliwe że jest go zamało a jeśli jest to pewnie masz zepsutą lub zapowietrzony siłowniczek od pompki.

a o jaki płyn Dot chodzi w JD 2140 ??

imko12    1

płynu jest stan sprawdziłem. a jaki to płyn jest to nie wiem.... jutro zobaczę czy nie jest zapowietrzona.

grzecho106    0
podnośnik podnosi wolno.... a jak traktor pracuje i się siedzi za kierownicą to słychać dziwne dźwięki tzn coś tak "werczy" przy lub w skrzyni przy prawym tylnym kole... na wolnych obrotach tego nie słychać ale jak się doda gazu to daje po uszach coś na wzór zatartego łożyska... Mam tego jelonka od dwóch lat i od paru miesięcy coś w nim ciągle nie gra... jedynie co udało mi się w nim samemu rozszyfrować to przedni napęd który przy zakupie nie działał(cewka była sprawna) więc z przednim napędem mogę pomóc :D

Ja mam podobny problem z napędem w JD 3140 to taki sam prawie więc jak byś mógł to powiedz o co chodzi bo u mnie też cewka dobra

imko12    1

wyżej napisałem mniej więcej o co chodzi z tym napędem jak nie będziesz dokładniej wiedział to mogę tobie wytłumaczyć krok po kroku co i jak

qazi    58

więc tylko wymieniałeś ta cewkę, a ja myślałem że coś więcej

Marcin44    0
Witam posiadam john deere 2140 i mam taki problem przy włączaniu biegów pojawia się zgrzytanie w skrzyni czym może być to spowodowane???? i dlaczego na wolnych obrotach silnika nie działa mi orbitrol tzn nie można skręcić kołami trzeba dodać więcej gazu???

Ja mam taki sam problem z Jahn Deere 2140 też na wolnych obrotach nie można skręcić kołami

Może wiecie co jest tego przyczyno ??? i czy to na 100 % jest wina pompy ?

imko12    1
więc tylko wymieniałeś ta cewkę, a ja myślałem że coś więcej

nie nie wymieniałem cewki... cewka była dobra wymieniłem pierścień na "koszyku od przedniego napędu" zdarł się i nie chciało rozłączyć napędu.

Mógł by mi ktoś pomóc bo mam problem z moim JD 3140.

Przedni napęd się nie chce rozłączyć;)

A cewka działa.

gg 11789025

Z góry dziękuje

Pyjter    0

podnośnik podnosi wolno.... a jak traktor pracuje i się siedzi za kierownicą to słychać dziwne dźwięki tzn coś tak "werczy" przy lub w skrzyni przy prawym tylnym kole... na wolnych obrotach tego nie słychać ale jak się doda gazu to daje po uszach coś na wzór zatartego łożyska... Mam tego jelonka od dwóch lat i od paru miesięcy coś w nim ciągle nie gra... jedynie co udało mi się w nim samemu rozszyfrować to przedni napęd który przy zakupie nie działał(cewka była sprawna) więc z przednim napędem mogę pomóc :)

Witam, mam JD 2140 od paru dni i mam problem z przednim napędem nie wyłącza się, prąd dochodzi, cewka działa, proszę o pomoc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jnjnjn
      Witam 
      Mam pytanie do posiadaczy jd 2140 i podobnych. Mam od niedawna mojego 2140 rok 86 kabina sg2. Czy we wszystkich 2140 były półbiegi? Bo nie wiem czy u mnie nie działają czy po prostu ich nie ma. Gdy na wbitym biegu próbuję dać wajchę w bok to nie ma żadnego luzu ani nic. Czy wie ktoś może pod kabiną gdzie powinno być jakieś cięgiełko albo coś po czym mogę sprawdzić czy mój jd ma półbiegi czy nie? Obok lewarka mam zieloną kontrolkę z żółwiem. Nie ukrywam że przydałyby się mi półbiegi.
      Pozdrawiam i z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
    • Przez radekjohn1640
      Witam forumowiczów, zastanawiam się nad zakupem agregatu z hydropakiem 2 siłowniki -1 wąż, do tej pory nie miałem maszyn na 1 wąż, jaka różnica? Czy nie będzie problemów? Mam 2 pary szybko złączy i do każdej pary jedna dżwignie? Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez benefit
      Gdzie znaleść nr. podwozia w JD 1640 ? Zalazłem na ramie od strony rozrusznika. Czy to będzie ten nr. gdzie indziej można go szukać ?
    • Przez jaco512
      zamierzam kupić coś z JD od 2140 do 3350. jakie macie opinie o tych modelach? na co zwracać uwagę przy kupnie poza ceną (stan tecniczny)? jakie usterki występują najczęściej?
    • Przez farmer9165
      Witam
      Mam problem z hydrauliką.A mianowicie po wymianie simeringów w pompie spadło ciśnienie w hydraulice słabo podnosi tura.Np kiedy założę agregat o wadzę 1100kg nie chcę podnieść.