Skocz do zawartości

Opłacalność produkcji czosnku


Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Witam,czy ktoś z was już kopie czosnek,w środę spotkałem dziadka na targu który handlował czosnkiem po 2 zł/szt główki dorodne i tak się zastanawiam czy to nasz czy z importu,mojemu jeszcze dużo brakuje.

Opublikowano (edytowane)

teraz pryskać na robaka bez sensu, bo to sie powinno zrobic duzo wczesniej. Ja osobiście dzis dałem odzywke fosfor + potas + topsin, za tydzien może powtórze jeszcze potasem i zacznie się kopanie.

 

Niektórzy mają już czosnek do handlu, pewnie koleś miał hiszpana, bo sam zaczynam w środe coś podkopywać, chyba że ma harnasia spod tunelu, bo u mnie jak mieli hiszpana w tunelu to go wykopali z początkiem czerwca :)

 

czosnek się kopie jak ma ze 4 liście od dołu juz uschnięte, tylko uważaj bo w tym roku dużo czosnku ogólnie ma te dolne liście po zimie uschnięte, ale spokojnie, nie zaczniesz kopać wcześniej jak początek lipca bo w tym roku wszystko opóźnione

 

 

na chwasty też już nie krop z góry, bo tylko przyhamujesz czosnek w najwazniejszej fazie tworzenia główki, albo przekrop międzyrzędzia albo przelec i co z grubsza powycinaj, te 2 tygodnie już wytrzyma

Edytowane przez s4lim3
Opublikowano

Ronman nie jest zarejestrowany w czosnku to skąd wiesz ile ma karencji? To zależy od rośliny np sadoplon (tiuram) w truskawce ma 7 dni a w malinie 28.

U mnie na ostatni zabieg pójdzie infinito 7 dni karencji w czosnku

Opublikowano (edytowane)

@adamek1113

 

W sumie to wygląda dosyć zdrowo jak dla mnie. Łodygi jeszcze zielone, więc za wcześnie trochę żeby dojrzał. A to że żółknie i usycha to całkiem normalne o tej porze.

Edytowane przez leather50
Opublikowano

Witam , jaka może być przyczyna żółknięcia czosnku ? Był kropiony na robala i na grzyba a po ścieciu pędów coraz więcej go wylatuje , główki są brązowe a korzen albo coś zjadło albo zgnił.

Opublikowano (edytowane)

Fuzarioza czy może nicienie ? :) Jest jakiś środek na fuzarioze ? Mój też ma brązowe główki i wszystko zaczyna się od korzenia a liście żółkną ,do tego od piętki jest pęknięty na pół.

Edytowane przez 19seba

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v