HornetZnawca

Problem ze światłami Bizon Super Z056

Polecane posty

witam 3 miechy temu był u nas elektryk zrobił wszystko zarąbiście...ale zapomniał o jednym gdy włączę długie światła lub krótkie to nie ma postojówek z tyłu i z przodu i podświetlenia liczników...a światła krótkie lub długie są ale same one heh...i boje się jak jadę że z tyłu ktoś walnie czy coś...na pewno pomylił się jednym kabelkiem chyba ale którym???jak podłączyć postojów ki aby świeciły razem z reflektorami kombajnu (długie-krótkie)????

krolikNH    56

Przeniesione

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

karola44    1

Napisz jak masz rozwiazane sterowanie swiatlami. Dodatkowe przelaczniki, czy stacyjka jak w traktorze.

Stacyjki na ogil maja tak zorganizowane styki, ze zalaczasz po koleji:

0. zaplon, ladowanie kontrolki itp.

1. 0+ swiatla pozycyjne tylne, obrysowe, oraz pozycyjne w reflektorach

2. 0+ swiatla pozycyjne tylne, obrysowe, swiatla mijania ( ylaczane sa przednie swiatla pozycyjne w reflektorach)

3. 0+ swiatla pozycyjne tylne, obrysowe, swiatla drogowe ( wylaczone pozycyjne w reflektorach, oraz mijania)

To tak w skrocie. Byc moze wlasnie podlaczyj ci wszystkie swiatla pozycyjne jako jeden obwod wlasnie od styk dla swiatel pozycyjnych w reflektorach.

Czy jak robil ci swiatla to kozystaj z oryginalnego schematu od twojego mpodelu bizona? Byc moze to tylko jego pomylka i wystarczy kabelek obwodu swiatel pozycyjnych podlaczyc pod inny styk dla swiatel pozycyjnych tylnych.

Taki jest moj pomysl na ta chwile.

mam wszystko jak w oryginale...

tylko stacyjka....0-1-2-3...coś się pomylił....ale co to nie wiem...ale chyba raczej zapomniał coś dodać do stacyjki ze na -2-3 nie ma postojówek...w reflektorach nie mam postojówek ale to mi nie potrzebne żarówki sa tam wyciągnięte...

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prawdopodobnie nie masz połączenia między zaciskiem 57 i 58 w stacyjce. Połącz te zaciski odcinkiem przewodu 1,5 mm2 i będzie dobrze.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak.

Scarface    2

Witam

podpowie ktoś jakie kolory kabli idą pod oznaczenia stacyjki i pod kontrolki przy kierownicy ?

z góry dzięki

Edytowano przez Scarface

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grzegorz6312
      Nie działa tylny podnośnik  na wyświetlaczu H. dziala tylko z błotnika ,na czerwonym kablu dochodzącym do potencjometru poziomu jest tylko 8volt czy tyle ma być proszę o podpowiedz
    • Przez Harnas16
      Witam, mam problem z halogenami. Mam podłączone z tyłu dwa halogeny Led na błotniku i cały czas mrugaja. Gdy się jedzie lub gdy się włączy kierunek to mrugaja cały czas. Masa jest skręcona na dwie nakrętki przy błotniku. Jakieś rady? Pozdrawiam
    • Przez c330ursus
      Malowałem maskę w C-330 i poodkręcałem lampy ale wcześnie porobiłem zdjęcia żeby wiedzieć jak to potem podłączyć i wszystko podłączyłem jak ma być i w jednej lampie nie był minusa i gorzej świeciła praktycznie wo gule ale zanim ja sie skapłem ze tylko nie mam minusa to obleciałem puł instalacji w traktorze :rolleyes: mieliście kiedyś takie coś żeby lampa świeciła na dwóch plusach mam normalne żarówki R2
    • Przez janszymon1991
      Witam
      potrzebuje instrukcje do ergos 95. 
      pozdrawiam
    • Przez jerry56
      witam,
      planuje lekko doposażyć c330m w 3 lampy ledowe (budżetowe) LAMPA LED ROBOCZA 16 LED HALOGEN 48W 10-30V CE R10.
      do tego mam przełączniki 20A oraz przewód 1x2,5mm. Dużo czytałem o podpinaniu takich instalacji, planowałem zrobić to w ten sposób - prąd bezpośrednio z + od AKU jednym przewodem do małej skrzyneczki z rozdzieleniem na 3 plusy, każdy do osobnego przełącznika. Masa z słupka lub bezpośrednio z aku. Dalej przewody lecą osobno do każdego z halogenów (dwa na przodzie i jeden z tyłu). To rozwiązanie najbardziej budżetowe, zapewne do tego przydałby się bezpiecznik - dać przed rozdzieleniem na 3 plusy czy już po? I jaki bezpiecznik?  Część osób pisze też o dodaniu przekaźników, jeśli tak to jakie konkretnie i gdzie w tym obwodzie je umieścić? czy rzeczywiście są niezbędne? przewody minusowe może dałoby radę dać na krótko do ramy zaraz przy umiejscowieniu halogenów?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj