Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mareknh

Problem z prosiętami- przepuklina

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareknh    8

Ostatnio oprosiło mi się 5 macior i u każdej wśród prosiąt znalazł się problem przepukliny. Wszystkie były kryte tym samym knurem. Niektórym świnkom wyszły jelita w okolicy pępka, niektórym zrobił się mały guzek pod pochwą, a wieprzkom wyszło w jądra. Czym mogą być spowodowane te przepukliny??? To częsty problem, nie wiem czy to operować czy nie. Na skupie odtrącają 20 zł na sztuce jeśli ma przepuklinę, poradźcie. ;)

Do moderatora : Prosiłbym o dopisanie litery 'k' w wyrazie przepuklina, bo niechcący zgubiłem.

rafal19    0

Niedoskonałość w budowie poprostu, jeśli sam nie zoperujesz przepukliny to spytaj lekarza jaki będzie koszt tego zabiegu no i będziesz wiedział czy warto się tego podejmować skoro na skupie odrzucają te 20zł na sztuce

mareknh    8

Jednego wieprzaka zawieźliśmy do weterynarza, ponieważ nie mogliśmy wykastrować, bo miał przepuklinę, to wziął 20 zł.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmermf    78

To jest wada genetyczna która i radze ci już tym nasieniem nie kryć to unikniesz problemu

damian40000    85

Jak ma na brzuchu to nic z tym nie można zrobić a jak z tyłu to lepiej dać zoperować to kosztuje grosze a jak nie zoperujesz to będzie mu to przeszkadzało w rośnięciu i może nawet zdechnąć.

jacus    100

Pierwszy raz mam taka sztukę z przepuklina pępkową, ile ona może pożyć bo ma dopiero 2 miesiące i szkoda zabić bo małe drogie-je i rośnie normalnie

piesyn    0

Zmienić knura. Świnek z reguły lekarz nie operuje. Knurki w czasie kastracji lekarz zoperuje po kłopocie.

mareknh    8

@jucus, nie martw się przeżyje, tylko myślę, że to jej trochę przeszkadza, u nas już z 15 takich przypadków było i wszystkie przeżyły.

MartineZ    14

Są dwa wyjścia co do przepukliny:

-źle wykonany zabieg kastracji

-wada genetyczna

Sam sobie odpowiedz :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez kopokop
      Witam mam taki pytanie jak myślicie przez ile czasu w Polsce  będzie jeszcze pomór świń.Proszę o  komentarze i wiele odpowiedzi.Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez jan2130
      Witam pomuszcie co mam zrobic juz niemam sił az strach wejsc do szopy cholery obgryzaja sobie uszy i to tylko jeden skojec jest ich tam 50 juz prubowałem wszystkiego pryskałem je takim sprejem zapachowym zucałem i plastkowe butelki sypałem proszek na uspokojenie do pasz i nic :angry:
    • Przez Gospodar55
      Witam mam na oku 2 chlewnie do dzierżawy jedna 500 m2 a druga 1900m2 i mam pytanie jak wygląda kontrakt na świnie z różnych firm.Mogł by ktoś opisać jak to wygląda,ile dostajecie za sztuke i czy można wziąć kontrakt że oni dają paszę i weterynarza,jaki rodzaj podłoża czy można wziąc głęboką ściółke?
    • Przez keeway
      Witam kupie male prosieta w rozsądnej cenie woj maloposkie

• Przez karolcia06063
      Witam.Mam problem, kupiłam knura hodowlanego,ale nie "sprawuje się".Hodowca nie zamierza go wymienić,co mogę zrobić.Czy ktoś coś wie,albo miał taki problem.