Zaloguj się, aby obserwować  
Nikita_Bennet

Używane pługi Kvernelanda

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Witam.

Szukam jakiejś strony gdzie mogę poczytać sobie o pługach zagonowych kvernelanda (na stronie producenta jest tylko info o tym co teraz produkują).

Rozglądam się po allegro i widze tam różne typy - rama okrągła lub prostokątna, 14 lub 16stki, EM, AB. Może ktoś zna taką stronę bo myślę ostatnio nad takim pługiem ale nie wiem czym one się różnią. Jedne są z przedpłużkami a w innych bardzo podobnych ich nie ma a są tylko kroje przy odkładni.

Oczywiście idzie o używane pługi.

Ewentualnie czy ktoś może mi podać ca czym się rozglądać do Zetorka 10145 (zadnych obrotek, tylko zagonówka) w cenie do 6500-7500 max?

 

PS: Jeśli jest taki wątek to sorki ale ja go nie widzę. A jak któryś jest narwany i chce podkleić do innego wątku to niech mysli a nie jak ostatnio bezmyślnie skleja.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nie wiem czy taka strona jest na necie, ale jedno wiem poprzegladaj sobie dokladnie oferty na allegro i sie szybko dowiesz czym kazdy sie rozni.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

właśnie przeglądam i opisy są tak skąpe a oferty sie powtarzają z ostatnich kilkunastu tygodni.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Musisz przejrzec zdjecia i to wszstko, zwroc uwage na rame (rura czy profil), a takze czy plug jest poszezany czy nie, a takze na czesci robocze i kroj pluga.

Zamierzasz cos sobie kupic??


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

rama prostokątna to pług z ok lat 90, okrągła to pierwsze wydania tego pługa. A więc tak ja posiadam 4 zagonową Kvernelanda 14 cali czyli 35cm ciągne ja 912, w transporcie troche buja, a w polu ile leciutko więc myśle że twój Zetor 10145 powinien dać sobie rade z 5 zagonówką tylko zależy jakie masz ziemię i czy kupisz 14 czy 16. Mój wuja ma Ursusa 1212 i ciągnie 5 Kvernelanda na 16 cali i ziemie ma rózne. Jednak myśle że powinieneś szukać 4 skibowy ale 16 cali i na resorowym zabezpieczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

5 zagonówka odpada.

Budżet nie jest wielki z tego powodu że chcę parę zabawek z PROWu.

Niestety wszytko co widzę w cenie do 7,5 tysiąca PLN jest na okrągłej ramie.

Niestety też wydaje mi się że stara czwórka z unii trochę ciężko idzie i stąd myśl o jakiejś używce.

Nówka kvernelanda odpada bo to koszt 26tysiaków co najmniej.

 

Te na okrągłej ramie mają jakies wady?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

nie wiem jak na okrągłej, ale prostokątne ramy pękają tak jak w moim przypadku. Jak kupiłem ten pług to rama była troche popękana i pospawana, reszte sam pospawałem i narazie nic nie widzę żeby dalej pękała. Jak dla mnie na okrągłej ramie wizualnie się nie podobaja. Ja pare lat temu kupiłem na kwadratowej ramie za 4300zł więc widze że strasznie w góre poszły te pługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja do tej pory to z peknieciami w KVERNELANDZIE to spotkalem sie w 4 skibowych obrotowkach to przy obrotnicy byly popekane zawsze,

I [pierwszy raz slysze ze zagonowka byla peknieta:?

A na okraglej ramie jest mniej stabilny gdyz prostokatna konstrukcja jest stabilniejsza i kazdy segment jest skrecony na 10 srub jak sie nie myle, a okraglak na 6.??? chyba tak


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ogólnie wiek Kvernelanda poznaje się po piersiach :) najstarsze miały jeden otwór w piersi, później dwa, teraz trzy.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj