Skocz do zawartości
Primorac

Jaki rozrzutnik wybrać?

Polecane posty

Primorac    34

Panowie, zmagam się z problemem wyboru rozrzutnika obornika, obecnie mam Cynkomet 8t. na tandemie, od 12 lat pracuje u mnie w gospodarstwie i nie jestem z niego zadowolony. Początkowo razem z ojcem wpadliśmy na pomysły aby wymienić go na nowego Ursusa z drewnianymi burtami itp. również 8t. Po mokrej wiośnie gdy my męczyliśmy się z jazdą po polu 130 konnym ciągnikiem z właśnie tym Cynkometem a obok facet ciągał Apollo 8, 100 konnym ciągnikiem bez większych problemów doszliśmy do wniosku, że zmieniać jedno na drugie w trochę lepszym opakowaniu to nie ma sensu. Stąd moje pytanie. Jaki rozrzutnik wybrać, chodzi mi o te typu Apollo od Unii. Wiadomo jakiś Fliegl albo Brochard to już ta wyższa półka ale może jednak warto dołożyć trochę do takiego ? 

grzen    178

bierz właśnie taki jak apollo.może jest lekki dyskonfort przy ciąganiu w trasie bo dosyć mocno obciąża ciągnik na zaczep,(choć 130 konny nie powinien odczuć 8 tonowego rozrzutnika) ale już na polu będzie dużo lepszy na mokry grunt .tandem jest dobry do transportu po drogach ale już na polu to słabo, jak jest mokro to koła przestają się obracać ,bo są zwykle małej średnicy i szerokie.

znam sporo rolników którzy kupują własnie takie rozrzutniki typu apollo,tylko pacz żeby zaczep był na resorze

MF675ursus    75

Oprócz Unii tego typu rozrzutniki w ofercie ma też Pronar (NV) i Euromilk (Buffalo). Kwestia ceny

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez daro87
      Witam wszystkich, mam takie pytanie. Czy z rozrzutnika dwuosiowego, na resorach (Czarna Białostocka) można zrobić przyczepę wywrotkę? Przeszukałem fora rolnicze ale wszędzie jest mowa o rozrzutnikach jednoosiowych. Może spotkaliście się już z takim tematem i wiecie coś na ten temat?
    • Przez kaj
      Rozrzutnik 3.5t w bdb stanie. Bez wkładu finansowego odrazu można nim pracować. Tel: 25 631 44 82
    • Przez mrursus360
      Witam
      Chętnie kupię rozrzutnik używany o ładownośći 3,5 tony
      Ważne aby był w stanie dobrym i bardzo dobrym, w oryginalnym lakierze i nieskorodowany
      Okolice Bełchatowa +50 km
    • Przez misz123
      Proszę o pomoc w wyborze rozrzutnika, który jest lepszy ?

Metal Fach N267 - 8t
                  czy
      Metal Fach N280/1 - 8t

Różnica pomiędzy nimi jest tak, że przy jednym są otwierane burty i zaczepiany jest na górny zaczep oraz droższy o 10 tyś.
      W drugim jest cała skrzynia i zaczepiany jest na dolny zaczep.

Proszę o wypowiedzi użytkowników bardzo liczę na waszą pomoc

• Przez barszczu999
      Witam panowie. Ostatnio kolega przymierza się do hodowli trzody i się ze mną sprzecza, a mianowicie moglibyście tutaj mu wytłumaczyć dokładnie które do czego jest rozrzutnik, a wóz ascenizacyjny , i gdzie się gnojowice i te inne gromadzi ? Pewnie zaraz bendą hejty że niech się za to nie bierze, ale ma sporo kasy i niech robi z nią co chce.