Skocz do zawartości
viperwlkp

agregat talerzowy do ursusa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
viperwlkp    14

witam mam pytanie do użytkowników agregatów talerzowych.  czy ursus 912 da sobie rade z agregatem talerzowym 2.7 talerz 560 wał rurowy z hydro pakiem. mam okazje takiego zakupic w dobrej cenie.tylko nie mam okazji go wypróbowac bo kawałek drogi ode mnie. co sadzicie o takim zestawie i co byscie polecali. taka talerzówka nadaje sie na ścierniska ?? 

Patryk1222    23

Da radę spokojnie tylko z siewnikiem na hydropaku już nie.
Na sciernisko super sprawa polecam

viperwlkp    14

ale nie uwlecze siewnika czy ze za kazdym razem bedzie trzeba go zarzucić na gore?

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    23

Sam agregat to już jest sporo na tego Ursusa a siewnik czy złożony czy rozłożony to szczerze niewiele to pomaga a taki zestaw agromasz 3m i amazone d7 zamiata ursusem 1224 z full balastu z przodu... Masz silownik wspomagający podnośnik? Jeśli tak to podniesie od biedy pusty zestaw ale o robocie zapomnij...

viperwlkp    14

siewnik poznaniak to tez to at27mi przypasowalo. teraz msm dylemat czy wogole to brac hmmm

Patryk1222    23

Agregat jest ogólnie bardzo fajny możesz spróbować spiąć ale wątpię aby taki zestaw miał sens bo musisz mieć z przodu kawał obciążenia które po opuszczeniu agregatu na polu spowoduje że przód ciągnika będzie grzazl w ziemi

Wojtek026    9

siewnik poznaniak to tez to at27mi przypasowalo. teraz msm dylemat czy wogole to brac hmmm

bierz a z tym od razu większy ciągnik ;)

viperwlkp    14

na moje ha to wiekszy juz nie potrzebny:) ale agregat tak mi przypasowal i dlatego pytam moze jakby byl na mniejszym talerzu to tez inna waga

viperwlkp    14

chyba zrobie tak ze zabiore tego 2,7 z 560 jak cos to doloze na przód pare kilo i balonowki :) zeby sobie scierniska ogarniać itp

viperwlkp    14

no tez jest to opcja hmm tylko zazwyczaj te agregaty maja juz na sobie hydro pak wiec ewentualnie go zdemontuje:) a moze ktos smiga czym w z pokroju 912 czyli c385 i blizniakami z takim agregatem?

prv3    0

Zależy też od tego jakie masz pola jak równe bez wzniesień to z samym agregatem bez siewnika powinien śmigac aż miło. Ja zetorem 10145 ciągam 3metrowy agro maszu i z siewnikiem na górkach przodek zaczyna podrywać na uwrociach mimo tura z przodu, na równinie za to nie ma żadnego problemu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarek5036
      Witam. Chciałbym poznać opinie użytkowników agregatu talerzowego z firmy JanPol na temat jakości wykonania i kultury pracy.
    • Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?