pmirekbmw

przyczepa wywrotka

Polecane posty

pmirekbmw    0

Mam pytanie jeśli by mi ktoś mógł przybliżyć jak zrobić przyczepe 2 kołową najbardziej chodzi mi o wywrot bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie wiem jak się za o zabrać reszta to nie problem i skąd wziąść potrzebne elementy miel widziane jakieś zdjecie pogladowe

mickas092    446

Ale chcesz ja robic od zrera?? To bedzie trudne... ;)

Ja robie obrecnie z kumplem ale drewniana bez wywrotu i to jest trudne zadanie a ty chcesz zrobic z wywrotem to juz bedzie hardcore :D

Co do czesci to posmigaj po szrotach w okolicy tam mozna na fajne zeczy trafic :)

Zycze powodzenia :)

Popatrz na googlach w grafice albo na allegro tam cos mozna podpatrzec ;)

pmirekbmw    0

czemu twierdzisz ze to takie trudne za normalną przyczepe trzeba dac koło 6-8 tys myśle ze taniej sie udało by zrobić taką wywrotke i napewno bedzie dużo niższa niż przyczepa a może podpowiesz mi jakie koła bedą pasować do polskich piast takich jak są przy przyczepach chodzi aby miały wytrzymałośc 2 koła 4 tony

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    446

Co do kół to za bardzo nie wiem chodzi o rozmiar??

To ma byc na 2 koła??

Jak tak to to powinno byc proste ja z tematu wnioskowałem ze przyczepa ma miec 4 koła ;) Sorki moj bład

koła to pewnie od przyczepy balnowki masz juz jakas os do tego??

oFsik    98

Napisz do czego Ci ją trzeba jakie wymiary i co już na nią masz.

Nikita_Bennet    270

a u mnie walają sie trzy osie ;)

Tylko że już nie chce się grzebać przy robieniu wywrotki.

Sporo pracy ale jak masz materiały to wg mnie warto.

Pooglądaj fotki na allegro i otomoto - można podpatrzeć ciekawe rozwiązania czasem.

Budowa wywrotki nie jest taka trudna, szczególnie jednoosiowej (dwuosiową przecież lepiej kupić i zrobić kapitalkę).

Sam o tym myślałem ale po prostu nie jest mi do niczego potrzebna obecnie.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

rzaremba    4

a ja mam taki mały problem...chciałbym sie dowiedziec jak profesjonalnie i porzadnie zrobic uchylane burty na dwa sposoby w przyczepce nie stosujac słupkow na rogach przyczepy rozwazałęm wiele roznych pomysłow ale zaden do konca nie wpadł mi w oko moze ktos bedzie wiedział licze na zdjecia i ciekawe pomysły

oFsik    98

Jest to niemożliwe do wykonania na 3 strony, jeśli już to na boki ale jak chcesz na trzy strony to musisz wstawić z tyłu słupki.

rzaremba    4

tak bo jezeli wywrot jest tylko do tyłu to na boki nie potzrebuje otwierania gora-doł bo to sie nie przyda

lukotek    3

ja kombiunuje na 3 strony i chyba coś zaczyna mi wychodzić - jest to możliwe bez zastosowania słupków

(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rudinho11
      Mam zamiar zrobić z mieszalnika do paszy, zaprawiarkę do zboża.
      Mam mieszalnik 750 kg, zamontował bym do niego na wierzchu 3 dysze od opryskiwacza, którymi podawałbym zaprawę. Dysze pryskałby od góry na zboże. Kompresor robiłby ciśnienie, potem podłączył bym zbiorniczek z zaprawą (na mokro) i dalej wężykiem do dysz.

Moje pytania:
      1.Czy zaprawa będzie dobrze wymieszana?
      2.Mieszalnik nie będzie mielił zboża, albo robił połówki itp. ?
      3.Czy zboże uderzające o plastikowe dysze nie zniszczy ich?
      4.Zaprawia może ktoś tak zboże? jakie są efekty?

Pozdrawiam.
    • Przez Sadek
      Na allegro pojawiły się palniki (piecyki) na olej przepracowany.
      Czy ktoś taki użytkuje z tego co czytałem można wykonać samemu (zdjęcia, rozwiązania techniczne).
      Ale jak ktoś posiada niech się wypowie odnośnie plusów jak i minusów tego rozwiązania.

http://allegro.pl/palnik-na-przepracowany-olej-piec-na-olej-zuzyty-i1261885067.html
      http://allegro.pl/piec-na-olej-przepracowany-wirojacy-ogien-hit-i1265093313.html
      http://allegro.pl/piec-nadmuchowy-nagrzewnica-na-olej-przepracowany-i1265538827.html
    • Przez pancer527
      witam moze dla niektorych troche dziwny temat ale nigdzie tego nie znalazlem na forum czy ogulnie na necie. A mianowicie jak w tytule jak skrecic gruby sznur, postronek czy powroz roznie to sie nazywa. Jak ktos potrafi to niech mi powie krok po kroku jak takie cos sie robi i co do tego jest potrzebne oprucz zwyklego sznurka od snopowiazalki  raz z bratem probowalismy i nam cos wyszlo ale nie do konca to co mialo byc. Wiem z opowisci ze jest potrzebna jakas deseczka z haczykami i 2 stojaki ale nie wiem do konca jak to ma wygladac z gory dziek za odpowiedzi 

A z gury mowie ze mnie nie interesuje pojscie do sklepu i kupienie nowej bo chce sie dowiedziec jak to sie robi 
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez jasina
      Witam wszystkich, buduje pojazd typu sam ale zdalnie sterowany i cały czas mam dylemat czy napęd mechaniczny czy hydrauliczny doradzicie mi coś ?
       moje założenia.

Masa pojazdu 300-400KG
      Masa całkowita 800KG
      Napęd 8x8
      Wymiary długość 320cm szerokość 145cm
      Układ skrętu przegubowy skręt hydrauliczny
      Układ napędowy silnik hydrauliczny, przeniesienie napędu koła łańcuchowe plus reduktor dwu biegowy
      Sterowanie RC proporcjonalne
      Zapotrzebowanie na moc 10-15KM max
      Maksymalna prędkość 15KM/h

Więc tak silnik jazdy będzie połączony przekładnią łańcuchową z reduktorem (suzuki Jimmy) 2 biegi o przełożeniu  1.5:1  oraz drugi bieg  2.2:1 z reduktora wałami pójdzie na przekładnie jedna przekładnia z przodu na 4 przednie koła a druga z tyłu i też napęd na 4 koła. Przekładnie dokładnie takie http://allegro.pl/przekladnia-katowa-piaskarka-rozsiewacz-solarka-i6159899524.html   Z przekładni na wahacze i już łańcuchami na koła.

Przełożenie z silnika na reduktor to już mogę eksperymentować czyli jeśli lepiej by się sprawdzał silnik wysokoobrotowy a obroty zredukować mechanicznie to nie ma w tym żadnych przeszkód tu proszę o doradztwo.
      Myślałem rozdzielaczu (tylko czy można płynnie sterować silnikiem?)

1 sekcja odpowiedzialna za jazdę silnik prawe lewe obroty
      2 sekcja układ skrętu (pojazd przegubowy) dwa siłowniki hydrauliczne
      3 sekcja wyciągarka silnik hydrauliczny prawe lewe obroty
      4 sekcja na zimę zakładany pług do śniegu obrotowy prawo lewo dwa siłowniki hydrauliczne

Co do silnika spalinowego czy jeśli silnik hydrauliczny będzie miał moc np. 10KM a jego sprawność to 70% to wystarczy mi np. silnik spalinowy o mocy 13KM tak by podczas dużego obciążenia pompy silnik po prostu nie zgasł? Ostatecznie chce dać silnik dwucylindrowy o mocy 24KM
      Ten pojazd będzie zdalnie sterowany z napędem 8x8 on nie ma być szybki, moc dodatkową chce uzyskać jeszcze dzięki przełożeniom i reduktorowi.
      Od was tak naprawdę chce porady co do 
      Pompa
      Silnik jazdy
      Zbiornik filtry chłodnica
      Silnik wyciągarki (silnik będzie spięty z przekładnią ślimakową)
      Rozdzielacz
      i co jeszcze potrzeba ?

I kilka linków na czym się trochę wzoruje.
      https://www.youtube.com/watch?v=QpIQ_nu_9Yw
      https://www.youtube.com/watch?v=1ZI7wOPRUhc

Bardzo proszę o odp ewentualnie proszę pytać
      Dziękuję Ryszard
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj