Skocz do zawartości
gienek990000

Compact 30 a zbiór bobiku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zbiór

Czy Kombajnem claas compact 30 da się wykosić bobik? Jeśli tak to co trzeba przerobić? Pozdrawiam

Edytowano przez gienek990000

gosciu506    24

rozkręcić mlocarnie na największą szczelinę a i sita pewnie trzeba zmienić
i zmniejszyć obroty mlocarnie do 500-600

Wiadomość z agroFakt.pl

richardo29    13

Musisz poprzekładać koła pasowe na młocarni i na odrzutniku tak żeby najmniejsze było naodrzutniku a największe na młocarni,wtedy uzyskasz najniższe obroty bębna. Czyli książkowo ok 715obr/min. Na przedniej części osłony z prawej strony powinieneś mieć naklejkę żółtą z schematem ustawienia kół dla poszczególnych obrotów, są cztery kombinacje. Jak masz sieczkarnie to jeszcze więcej zabawy, mnie czeka to samo tylko u mnie będą pierwsze żniwa z compaktem.

Jeśli mam sieczkarnię przy nim to czego będzie gorzej?

To mój drugi sezon z nim i pierwszy ze zbiorem strączkowych. Czyli wystarczy tylko przełożyć pasek od napędu i tyle?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys14iek
      Witam, chcę wymienić Bizona na Claasa (na 150 ha Bizon trochę za mały). Myślę o Claasie 108s i chciałbym się o parę rzeczy zapytać kogoś kto posiada taki. Chodzi głównie o to czy taki o to kombajn posiada przyspieszacz (tj Bizon) i czy kombajn jest przystosowany do wysuwanych motowideł, i jakby była możliwość to mniej wiecej opisać sterowanie w kabinie, najlepiej na zdjeciu mniej wiecej co do czego służy. U mnie w okolicy nie znam nikogo kto ma takiego więc tutaj pytam. Chyba że jest ktoś z powiatu kościańskiego albo kawałek dalej to chętnie bym przyjechał obejrzeć taki kombajn. 
    • Przez ewjp
      witam jak w/w temacie może ktoś wie gdzie zakupić dostać instrukcje do mercatora 70 j.pol. pozdrawiam
    • Przez stasek2
      silnik w moim clasie (perkins 6 cylindrowy-mercator 60) na pełnych obrotach cały czas dymi na czarno tak jakby szczelał tym dymem tak pyrkał na czarno, od połowy obrotów do pełnych. Na wolnych niema wcale dymu, nie bierze oleju , pali na dotyk. Kupiłem go 8 lat temu z niemiec i tak było od początku. 3 lata temu robiłem silnik nowe cylindry tłoki pierścienie, głowica podcierane zawory(szczelne nie wypalone), pompę i wtryski robiłem już u trzech fachofców i każdy mówi że jest ok.

pomóżcie co to za przyczyna
    • Przez szymonidas9
      Czy jest mozliwosc spuszczenia calej wody z bloku ? Model to chyba mercedes om 421 tzw V-ka.
      Wiem ze trzeba wykrecic blache od zbiornika i tam jest dojscie zeby odkrecic jakby kranik z tym ze nie zlatuje wszystko, a ze dolalem wody to najlepiej byloby cala.. Jest gdzies pod spodem jakis kranik czy cos?
    • Przez KrychxU
      Witam Państwa, wraz z ojcem myśleliśmy jak poprawić dochód naszego gospodarstwa. 
      Areał jaki obrabiamy to ok. 30 ha, z czego dobre 5 to łąki etc. 
      Mamy w posiadaniu Bizona z050 od 19 lat, sprzęt jak na swój wiek kosi dobrze, gubi znikome ilości ziarna ale obkasza rocznie do 40 ha. 
      Myśleliśmy nad zmianą Bizona na Claasa Dominatora 88/98/108, z głównym nastawieniem na pomoc (oczywiście odpłatną) sąsiadom. 
      Tylko jest jeden zasadniczy problem, większość gospodarzy w okolicy ma swój kombajn, a jeśli nie ma to mają swoich stałych usługodawców, np. Bizon Rekord, New Holland tc 5.70, Claas Tucano 320, Deutz Fahr xx. Są to sprzęty godne uwagi i co najważniejsze nowe więc normalne będzie to że mają większe zainteresowanie. 
      Co do zakupu Claasa, na pewno kosił by ok 30 ha na usłudze, może więcej. 
      I teraz główne pytanie, czy warto się pchać w takie coś? 
      Znam gospodarza co ma 100 ha i kombajn najmuję, może udało by mi się z nim dogadać. 
      Czekam na wasze sugestie, pozdrawiam. 
      Ps. Zdjęcie z internetu, nie mojego autorstwa 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.