MartaWtorek

Wpisy do KRB

Polecane posty

MartaWtorek    0

witam, czy jeśli wybieram się z krowami na wystawę, czy muszę wpisywać do KRB zdarzenie przemieszczenia na targ ? Czy tylko dostarczam do agencji wypełniony dokumnet ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"

• Przez D-e-x-t-e-r
      Witam, chce kupić wage platformową do ważenia bydła, małe i duże sztuki.. Zastanawiam sie nad wymiarem 100 x 220 cm czy to wystarczy i byk np. 800kg sie tam zmieści ? 
    • Przez Wielkpolska21
      Witam Wszystkich ! Chciałbym w tym roku postawić ,,Oborę" na około 60 szt ma być to obora jak najprostsza czyli na środku korytarz na prawo i lewo kojce myślałem nad 13x30 lub 14x27 wymiar kojca to 4,5x10 lub 9x5 korytarz paszowy 4m w każdym przypadku koniecznie chciałbym żeby każdy kojec miał swój okólnik i oczywiście głęboka ściółka tyle o oborze. Teraz krótko o gospodarstwie gospodarstwo liczy około  20ha całości czyli użytki zielone i grunty orne ziemie w miarę dobre III-V klasy są też inne źródła dochodu. I pytanie do was jaki koszt chodzi mi tu nie wymyślane koszty ale kogoś co budował lub ma firmę zajmującą się takimi budowami lub inne pomysły które spełnią moje oczekiwania! I najważniejsze korzystać z dofinasowań, zwrotów czy raczej kredyt i robić jak mi się podoba! Liczę na waszą pomoc Pozdrawiam ! 
    • Przez Janek54321
      Interesuje mnie chodowla bydła rasy polska czerwono biała ok 10 Szt. Ktos ma jakieś rady gdzie zakupić bydło, czy się opłaca itp? Czy to bez sensu i zostać przy 10Szt hf 
    • Przez maniek321
      Witam, mam pytanie odnośnie opłacalności przejścia z produkcji mleka na opasy, czy to dobry wybór? Czy lepiej zainwestować w krowy? Otoz, niedługo przejmę gospodarstwo rolne po rodzicach, którzy prowadza produkcje roślinna na 30h. W tym ok 10h lak i prowadza produkcje mleka. I stoję teraz pod wielkim znakiem ? Rodzice trzymają 10 krow dojnych w oborze ktora nie jest ani wjazdowa, ani nic kompletnie gdzie można by było ja zmodernizować, po prostu nadaje się do zburzenia, niefortunny - wojenny budynek po małych przeróbkach. I teraz pytanie ponieważ koszt budowy obory i wyposażenia jest prze ogromny, myślałem o przerobieniu garazu ze stodola na obore, ale opinie są różne i tez są spore koszta. Myslalem jeszcze nad przerobieniem stodoly na opasy gdzie mam dwa obnizone sasieki z przejazdem i w każdym z nich chce wstawić 30 sztuk byków, z jednej starsze a z drugiej np pol roku młodsze. Czy to będzie mi się opłacać na 30h w tym ok 10h. Lak ? Czy iść w wołowinę? Czy lepiej się przytrzymać krow i iść w produkcje mleka i zainwestować w przerobke budynku stodoly, czy postawić nowa na 20 sztuk ?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj