Skocz do zawartości
Brytan

Ziemniaki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brytan    1

Witam, mam taki mały problem.... Mianowicie ostatnio posadziłem ziemniaka i gdy dzisiaj byłem i dobrze przeschło to wyszło dużo brył... Jak je zwalczyć?

I czy mogą obniżyć plon ? 

JoinZBain    1

Bryły raczej musiały być od razu jak sadziłeś bo skąd miały by wyjść .Co do polnu to nie wiem ja sadze 20arów tylko i zawsze po gryzarce więc niema brył.

zżarło  mi 2 '' Z '' w loginie

kitowiak    357

Nie mają prawa obniżyć plonu jeśli są na odpowiedniej głębokości, głównie bryły są problem przy zbiorze wiadomo...

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr2691    3

Chopie , wlasnie, pobronuj obsyp i powinno byc ok, najlepiej obsypnik z formownicą.

Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez jurekjw
      witam, poszukuje producentów cykorii, jestem zainteresowany podjęciem współpracy w okresie letnim od lipca do września.  Proszę o kontakt 508238999
    • Przez bolid20
      Uprawia ktoś z was czosnek?? Ciekawe ile jest go z 1h. Szukałem w internecie i nic konkretnego nie znalazłem. I jeszcze ciekawi mnie ile trzeba wysadzić go na 1h. A tak patrzyłem po sklepach to 1 główka kosztuje ponad 1zł więc myśle że opłacałoby się....
    • Przez samson
      Witam, kto z was uprawia kapuste?? u nas jest na sprzedaż na lato, na kiszenie bieżące, później kiszenie dołów i przechowanie. kapusta biała, włoska, pekińska, czerwona. a do tego jest jeszcze marchew, ziemniaki, buraki, seler i pietruszka, no i oczywiście zboża na poplon. Jak u was w tym roku z pietruszką?? bo u nas i na naszych terenach bardzo cienko....
    • Przez slaw1246
      Witam.

Mam dość dziwne pytanie mianowicie, chcemy zakupić sadzarkę 4rzędową i moje pytanie brzmi jak one sadzą. Mają one po 2taśmy kubełkowe na każdym rządku/redlinie i te kubełki są od siebie bardzo blisko. Czy one tak gęsto sadzą czy ta druga taśma nie podaje ziemniaków do redliny, bo te pospolite sadzarki 2rzędowe maja jeden łańcuch, w którym kubełki są troche dalej oddalone od siebie niż w przypadku 4rzędowych, w których na 1 taśmie jest 1 kubełek, a na drugiej taśmie jest kolejny kubełek kilka cm niżej od kubełka na pierwszej taśmie.

Dość dziwnie to sformułowałem, ale chcemy zakupić taka sadzarke, a nigdy nie mieliśmy z taką doczynień.

Dzięki.