Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

mariusz4321    23

Przy tej mocy i jeśli ciężka ziemia to nie ma co 2-2.2metra szerokości przekraczać bo inaczej trudno będzie utrzymać na tyle wysoką prędkość, by agregat pracował w miarę efektywnie.

KlaQ24    138

powiedz jeszcze jaki przedział cenowy cię interesuje, bo możesz kupić agregat 2.1 bometu za ok 2,5tys, albo Dziekana o tej samej szerokości z przednim wałem i tylnymi wałkami na docisku za ponad 5tys (bardzo fajny sprzęt, robi niezłą robotę)

withanight    878

Mogę polecić dziekana, około 3 lat, nic się nie dzieje. Podwójne walki na docisku, na tulejach, nie łożyskach.

Take me Away !...

MF675ursus    171

Według mnie najlepszym wyborem byłby dziekan, tylko cena mogłaby być trochę wyższa

Kolega chce drożej kupić :D

matias95    79

cena może być wyższa niż kwota, która chcesz przekazać na agregat* Kolego polonisto- teraz twój móżdżek zdoła przetworzyć tą wiadomość? ;)

usieq96    5

Polecam agregat firmy Rolex z przednim wałem i tylnym dociskowym robi świetną robotę i jest dobrze wykonany jedynie słabo pomalowany ale to jak wszystko polskie... Jednak za tą cenę bardziej się opłaca niż Dziekan moim zdaniem

MF675ursus    171

cena może być wyższa niż kwota, która chcesz przekazać na agregat* Kolego polonisto- teraz twój móżdżek zdoła przetworzyć tą wiadomość? ;)

Teraz napisałeś z sensem. Złośliwości zupełnie niepotrzebne, szczególnie że wcześniej się nie popisałeś

Edytowano przez MF675ursus

eddi87    0

Panowie a które walki są lepsze? Docisk czy na łańcuszku? Gleby ciężkie. Oraz czy agregat z 21 wąskich rap i wał podwójny dużo lepiej uprawi pod siew niż kultywator grudziądz 14 rap i wałek podwójny? Pytam gdyż mam owy kultywator w bdb stanie i dylemat czy dokupić do niego same walki czy cały agregat.

corrado    359

Popieram kolegę wyżej. Jak masz dobry sprzęt to tylko wałki dokup i docisk zrób całkiem inaczej robota wygląda po wałkach na docisku.

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

rafal4610    60

podłącze sie do tematu :D Otóż mam agregat Bometa na łańcuszkach, który ma ponad 20 lat. Kiedyś wpadł mi do głowy pomysł i nawet gdzieś widziałem coś podobnego, żeby zrobic docisk ze starych sprężyn z samochodu. Myśle sprężyne obciąc na pół i dac między wałek a mocowanie. Sprężyny miałbym za darmo od kolegi z Golfa II więc koszt praktycznie zerowy. Martwie sie tylko czy ta śruba od regulacji wytrzyma taki opór, bo u mnie wałki wiszą luźno na łańcuchach, a nie jak teraz że są mocowane na śruby do ramy 

Tomasz78    635

Nic ze sprezynami nie kombinuj dospawaj ramkę nizej tak aby dolegala do ramy od wałków a zamiast lancuszkow wspawaj U z preta fi 12 ale tak aby było z 10 cm luzu
Wachac się będę a zabezpieczeniem będzie sprężyna na ciegle
Smigalem tak wiele lat bometem zanim zmieniłem na uprawowo siewny

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez Mich9
      Kupię wały 6-6,5 m Woj. dolnośląskie
    • Przez bel920
      jak w temacie planuję zakup aktywnego ale u mnie są kamienie takie ziemie i pytanie jak te agregaty radzą sobie z kamieniami nie rozwali ich na polach z dużą ilością kamieni

• Przez pWnedMTZ
      Witam, jestem posiadaczem Rabewerka wmke 2.5 m. Można nim pracować z wałkiem na 1000 obrotów ? Na agregacie nie ma żadnej wzmianki o obrotach dlatego niezbyt jestem pewny czy czegoś nie uszkodzę :/ Z góry dzięki za odpowiedzi :)
    • Przez JOHNSTYJEK
      Witam wie ktoś może do czego to służy lub jak się to nazywa, Tata sprowadził to z Niemiec kilka lat temu za śmieszne pieniądze i nam to zalega a chcielibyśmy może to sprzedać

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.