Skocz do zawartości
rolnik1986

Bi 58 zaprawa?

Polecane posty

rolnik1986    18

Slyszalem od goscia w sklepie ze rolnicy zaprawiaja nasiona qq wlasnie Bi 58 i ze to wlasnie odstrasza dziki. Wie ktos cos na ten temat jakie dawkowanie i wogole czy ktos cos moze powiedziec?

robi57362    190

Tez o tym slyszalem ale nie praktykowalem. Wiem ze trzeba rozrobic 1:1 z wida. Moze to i dzialac bo bi smierdzi okropnie

jesli pomoglem kliknij fajne

Wiadomość z agroFakt.pl

robi57362    190

Ja dzisiaj zaprawialem i tez sprubowalem z bi na 60 kilo wlalem ok 70 ml a prześmieradła okropnie. Oby ze wschodami nie bylo problemu.

rolnik1986    18

zasiałem 25kwietnia zaprawiłem mesurol 1l +1,5l wody i ten Bi 1l+1l wody na 170kg nasion śmierdziało okropnie. kolega który siał śmiał sie że wynalazki robie ale jest ciekawy czy będzie działać. byłem na polu na razie nic nie widać ani rycia ani dziobania.

janekm2    0

I jak wyglada to zaprawianie z perspektywy czasu?

Niedlugo nowy sezon i ciekawe czy warto sie  bawic w to bi

robi57362    190
u mnie chyba sprawdzilo sie bi 58 wrony nie wybraly dziki wpadly dopiero w duża. problem byl ze wschodami na 2 kawalkach ale to chyba nie od bi tylko od deszczu bo zrobila sie skala z wieszku

janekm2    0

Czy choć trochę odstrasza dziki, i czy nie wpływa w takim stężeniu na wschody kukurydzy?

rolnik1986    18
mysle ze odstrasza dziki smierdzi niesamowicie a qq wschodzi normalnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawel321654
      jak wygląda u was uprawa kukurydzy na ziarno kiedy ja kosicie i jak suszycie
    • Przez dziobaq
      witam wszystkich kolbiarzy i nie tylko
      Proszę o odpowiedź kompetentnych osób co do ceny uslugowego suszenia kukurydzy ?
      najbardziej interesuje mnie koszt suszenia w suszarniach opalanych propanem i olejem opalowym.
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez trawek13
      Witam posiadam duza ilosc kukurydzy z tego roku nie dosuszana przez suszarnie i mam pytanie czy mozna ja siac normalnie na wiosne
      Czy trzeba ja jakos zaprawaiac i czy plon bedzie niższy?
      Odmiana Herkuli
    • Przez ROTODISEL
      Witam w przyszłym roku planuje  pierwszy raz zasiać QQ na kiszonkę dla bydła z powierzchnią jeszcze się zastanawiam bo zależy to od waszych porad (+-) 6 krów dojnych i 4 opasy jaką radzicie  jednostkę materiału siewnego zakupić? jak przygotować pole przed zimą dodam że teraz w planowanym polu zrobiona podorywka po owsie i nawożona była gnojowicą.Potrzebuje porady jakie zabiegi agrotechniczne przed zasianiem jakie nawożenie i  ile jakie opryski.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.