Skocz do zawartości
Arturo1610

KUHN PLANTER 3m POMOCY

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

Arturo1610    1
Napisano (edytowany)

Witam. Mam okazje kupic od znajomego siewnik punktowy do kukurydzy kuhn planter 3m siewnik jest z 2012 roku ale ostatni sezon siał w 2015 wiec tylko 4 lata przez które zasiał około 300 ha kukurydzy. Stan bardzo dobry. Mam okazje kupic go za około 20 tys brutto. I tu moje pytanie, czy warto za ta kase kupić ten siewnik czy jest on jeszcze tyle wart ? Dodam ze jest to siewnik na redlicach a nie na talerzach tylko na zwykłych redlicach z podsiewaczem do nawozu. Siewnik jest bez tych czujników które informuja o tym ze rajka sie zapchała i ziarno sie nie sieje lub go brakło w siewniku, jest tez bez zadnego komputera, ma tylko mechaniczny licznik hektarów. Warto to kupić za te pieniądze ? czy jest mozliwość dołożenia jakis czujników które beda nas informowały o tym ze ziarno sie nie sieje ? bo oryginaln kosztuja 8 tys więc dużo, ale pomysłalem ze moze da sie cos innego tanszym kosztem dołożć. Jak te czujniki wgl działaja ? Jakie są opinie o tych siewnikach ? Proszę o pomoc urztkowników takich maszyn :D

Edytowano przez Arturo1610

janczar810    247

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-pneumatyczny-kuhn-planter-3m-2012r-jak-nowy-CID757-IDkcqEm.html#f07c5c53ab;promoted

jesli podobny. baa  a moze to ten :) za 20tys brutto bym chyba go wziął.

jak dla mnie czym mniej elektroniki tym lepiej wiadomo elektronika ułatwia prace itd. ale przecież 4sekcje po min jednosce to mamy zasiane min 2ha wiec wcale nie mało, a wejdzie wiecej :) -bajery szmery 

Arturo1610    1

Tak to ten ;) ale tu chodzi o to żeby cos mnie informowalo o tym ze się ziarno nie sieje żeby po wschodzie sie nie okazalo ze gdzies sie nie sialo ziarno i trzeba dosiewac albo żeby komuś uslugowo nie zasiać a potem bedzie miał pretensje ze nie wszędzie sie zasialo czy cos po prostu żebym wiedział ze sie nie sieje i żebym mogl wyjść i cos z tym zrobić a nie zorientować sie po czasie i potem myśleć gdzie sie sialo a gdzie nie :D

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny121    25
Napisano (edytowany)

Kolego ja mam dokładnie taki sam siewnik tylko że mam czujniki i kompa do niego . Sieje bardzo dokładnie i nie ma żadnego problemu z nim a mam już go 4 lata. Czujniki z kompem to wydatek ok 7 tyś .

Edytowano przez malorolny121

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Joda
      Witam! 
      Otóż w niedalekiej przyszłości mam zamiar zakupić nowy siewnik.
      Po głowie chodzi mi Kuhn Integra 3003 (3 metrowy) i właśnie tu pojawia się problem, jest to siewnik dość "duży" (waga ok. 2t)
      I pytanie brzmi: Czy Zetor 12145 dałby sobie z nim radę?
      Czy ktoś z was jest może "w temacie" i mógłby mi pomóc?
      Z góry dzięki
      pozdrawiam

• Przez rolkam72
      Witam.Ostatnio interesuje się kupnem zastępcy mojego c 360 i znalazłem jakoby pomocnika jakim miał by być Renault 95.12TX lub Renault 75.14 
      I tu moje zapytanie do użytkowników tych pojazdów jak z awaryjnością , spalaniem oraz dostępem i ceną części , co nieco już zasięgnąłem informacji i chciałbym się jeszcze dowiedzieć coś więcej o tym sprzęcie.
      Z góry dziękuje i czekam na odpowiedzi.

• Przez Buszido007

Witam.

Ze względu na awarię mojego dotychczasowego siewnika (konnego) zmuszony jestem do zakupu nowego. Tej jesieni do siewu miałem pożyczonego Poznaniaka 2.7 m, ale podczas siewu pszenicy po kukurydzy lubił się zapychać, co mnie trochę zniechęciło do polskiej maszyny (mały rozstaw redlic).

Siewnik jakiego szukam miałby mieć 2,5 lub 3 m szerokości, znaczniki, grabki, spulchniacze śladów za ciągnikiem oraz możliwie duży rozstaw redlic (mniejsze ryzyko zapchania). Dobrze by było gdyby była możliwość robienia ścieżek (do tej pory nie robiłem ich ze względu na siewnik, ale i małe pola, ale wolę być przygotowany na taką ewentualność). Z siewnikiem współpracowałby Ursus C360 lub C330M. Budżet to max. 4 tyś. Areał do zasiania nie jest aktualnie zbyt duży, ale kto wie, jak będzie w przyszłości, więc wolę być przygotowany...

Chciałbym abyście zaproponowali mi jakieś konkretne modele maszyn, najlepiej takie, z którymi mieliście lub macie do czynienia. Podajcie ich wady i zalety. Na co zwrócić uwagę przy zakupie konkretnego modelu lub w ogóle siewnika? Jak wygląda awaryjność oraz dostęp do części? 

Niedaleko mnie stoi 3 m Poznaniak 6 na skrzyni olejowej z 2000 r za 5 tyś do negocjacji. Co myślicie? Warto się pchać w polski sprzęt? 

Chodzi konkretnie o ten model : https://www.olx.pl/oferta/poznaniak-6-CID757-IDi8MA5.html#4c8b066db6

Zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam 

• Przez matiz955
      Cześć.
      Chciałbym zapytać się o poradę, jaki siewnik byście polecali do kukurydzy, który chcę zakupić na wiosnę przyszłego roku na Młodego Rolnika.
      Siewnik pneumatyczny, punktowy, 4-rzędowy, najlepiej redlice talerzowe, do 45 tyś zł.
      Siewnik będzie współpracował z Kubotą M7040- 74hp.
      Co polecacie w tych cenach, może ktoś jakiś posiada.
      Ostatnio patrzę, są jakieś nowe marki, jak  MINOS czy OZDOKEN, lub też MATERMACC.
      Liczę na pomoc, pozdrawiam
    • Przez Ibrahim
      Mam problem w doborze zgrabiarki. Chcę kupić „kołową” do C 330, a w ostateczności do Zetora 7011. Czy Kuhn GM 3501 to dobre rozwiązanie do ciapka?