Skocz do zawartości
Arturo1610

KUHN PLANTER 3m POMOCY

Polecane posty

Arturo1610    1

Witam. Mam okazje kupic od znajomego siewnik punktowy do kukurydzy kuhn planter 3m siewnik jest z 2012 roku ale ostatni sezon siał w 2015 wiec tylko 4 lata przez które zasiał około 300 ha kukurydzy. Stan bardzo dobry. Mam okazje kupic go za około 20 tys brutto. I tu moje pytanie, czy warto za ta kase kupić ten siewnik czy jest on jeszcze tyle wart ? Dodam ze jest to siewnik na redlicach a nie na talerzach tylko na zwykłych redlicach z podsiewaczem do nawozu. Siewnik jest bez tych czujników które informuja o tym ze rajka sie zapchała i ziarno sie nie sieje lub go brakło w siewniku, jest tez bez zadnego komputera, ma tylko mechaniczny licznik hektarów. Warto to kupić za te pieniądze ? czy jest mozliwość dołożenia jakis czujników które beda nas informowały o tym ze ziarno sie nie sieje ? bo oryginaln kosztuja 8 tys więc dużo, ale pomysłalem ze moze da sie cos innego tanszym kosztem dołożć. Jak te czujniki wgl działaja ? Jakie są opinie o tych siewnikach ? Proszę o pomoc urztkowników takich maszyn :D

Edytowano przez Arturo1610

janczar810    276

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-pneumatyczny-kuhn-planter-3m-2012r-jak-nowy-CID757-IDkcqEm.html#f07c5c53ab;promoted

jesli podobny. baa  a moze to ten :) za 20tys brutto bym chyba go wziął.

jak dla mnie czym mniej elektroniki tym lepiej wiadomo elektronika ułatwia prace itd. ale przecież 4sekcje po min jednosce to mamy zasiane min 2ha wiec wcale nie mało, a wejdzie wiecej :) -bajery szmery 

Arturo1610    1

Tak to ten ;) ale tu chodzi o to żeby cos mnie informowalo o tym ze się ziarno nie sieje żeby po wschodzie sie nie okazalo ze gdzies sie nie sialo ziarno i trzeba dosiewac albo żeby komuś uslugowo nie zasiać a potem bedzie miał pretensje ze nie wszędzie sie zasialo czy cos po prostu żebym wiedział ze sie nie sieje i żebym mogl wyjść i cos z tym zrobić a nie zorientować sie po czasie i potem myśleć gdzie sie sialo a gdzie nie :D

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny121    25

Kolego ja mam dokładnie taki sam siewnik tylko że mam czujniki i kompa do niego . Sieje bardzo dokładnie i nie ma żadnego problemu z nim a mam już go 4 lata. Czujniki z kompem to wydatek ok 7 tyś .

Edytowano przez malorolny121

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelus
      Witam . W weekend mam jechać oglądnąć ciagnik case cs 94  z 2002 roku . 
      Mam kilka pytań do Was dotyczących tego ciągnika . 
      -Jak się sprawuje ten model ?
      -Co się często w nim psuje ?
      -Jak z cześciami zamiennymi ?
      -Na co zwracac uwagę przy zakupie ? 
      -Strasznie mało ofert tego modelu na ogloszeniach . dlaczego ?

Czekam na odpowiedzi  , Pozdrawiam 

• Przez disel16v
      Witam . Poszukuje ciągnika na areał około 15 ha . W przyszłości może więcej . Obecnie pracuje na zetorze 7211 i Ursusie 3P . Sprzęt wysłużony i potrzebuje czegoś mocniejszego do orki  głownie , agregatu , transportu zboża i cięższych prac . Budżet to 100 tyś a moc to około 120-130 koni . Co polecacie ? W grę wchodzą tez nowe ale słabsze sprzęty aczkolwiek boje się serwisowania i kosztów z tym związanych. Celowałem w MF bądź nowego ursusa ale nie sugerujcie sie tym ... Sam juz nie wiem . 
    • Przez Novo181818
      Moje pytanie brzmi czy Renia poradzi sobie z tym pługiem, kuhn jest ażurowy na przedpłużkach kukurydzianych 5 skibowy.
      Jedni mówią że da sobie radę, inni że zarżnę ten traktor przy tym pługu.
      Ziemie mamy I i II klasa prawie równiny i są to czarnoziemy
    • Przez bajek14
      Witam. Agrofotowicze proszę o pomoc. Mam możliwośc zakupu zetora z tego linku: https://www.olx.pl/oferta/zetor-5211-CID757-IDug9FB.html czy warto wogóle jechać i go oglądać za takie pieniądze? Bo cena kusi ale jest bardzo mała jak na ten model ciągnika i ewentualnie na co zwracać uwagę podczas kupna. Pozdrawiam😀😀😀
    • Przez Mialek
      Witam kolegów,
      mam problem, kupiłem pług kuhn, obrotowy, lecz nie kryje mi tak jak trzeba pierwszej skiby, szerokość opony ciągnika to 600/65R38
      Teraz pytanko, od czego są te śruby ?
      jaką szerokość skiby ustawić ?
      Ciąga go NH t6.165
      gleba klasa I, II, mało III

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.