Skocz do zawartości
Arturo1610

KUHN PLANTER 3m POMOCY

Polecane posty

Arturo1610    1

Witam. Mam okazje kupic od znajomego siewnik punktowy do kukurydzy kuhn planter 3m siewnik jest z 2012 roku ale ostatni sezon siał w 2015 wiec tylko 4 lata przez które zasiał około 300 ha kukurydzy. Stan bardzo dobry. Mam okazje kupic go za około 20 tys brutto. I tu moje pytanie, czy warto za ta kase kupić ten siewnik czy jest on jeszcze tyle wart ? Dodam ze jest to siewnik na redlicach a nie na talerzach tylko na zwykłych redlicach z podsiewaczem do nawozu. Siewnik jest bez tych czujników które informuja o tym ze rajka sie zapchała i ziarno sie nie sieje lub go brakło w siewniku, jest tez bez zadnego komputera, ma tylko mechaniczny licznik hektarów. Warto to kupić za te pieniądze ? czy jest mozliwość dołożenia jakis czujników które beda nas informowały o tym ze ziarno sie nie sieje ? bo oryginaln kosztuja 8 tys więc dużo, ale pomysłalem ze moze da sie cos innego tanszym kosztem dołożć. Jak te czujniki wgl działaja ? Jakie są opinie o tych siewnikach ? Proszę o pomoc urztkowników takich maszyn :D

Edytowano przez Arturo1610

janczar810    257

https://www.olx.pl/oferta/siewnik-pneumatyczny-kuhn-planter-3m-2012r-jak-nowy-CID757-IDkcqEm.html#f07c5c53ab;promoted

jesli podobny. baa  a moze to ten :) za 20tys brutto bym chyba go wziął.

jak dla mnie czym mniej elektroniki tym lepiej wiadomo elektronika ułatwia prace itd. ale przecież 4sekcje po min jednosce to mamy zasiane min 2ha wiec wcale nie mało, a wejdzie wiecej :) -bajery szmery 

Arturo1610    1

Tak to ten ;) ale tu chodzi o to żeby cos mnie informowalo o tym ze się ziarno nie sieje żeby po wschodzie sie nie okazalo ze gdzies sie nie sialo ziarno i trzeba dosiewac albo żeby komuś uslugowo nie zasiać a potem bedzie miał pretensje ze nie wszędzie sie zasialo czy cos po prostu żebym wiedział ze sie nie sieje i żebym mogl wyjść i cos z tym zrobić a nie zorientować sie po czasie i potem myśleć gdzie sie sialo a gdzie nie :D

Wiadomość z agroFakt.pl

malorolny121    25

Kolego ja mam dokładnie taki sam siewnik tylko że mam czujniki i kompa do niego . Sieje bardzo dokładnie i nie ma żadnego problemu z nim a mam już go 4 lata. Czujniki z kompem to wydatek ok 7 tyś .

Edytowano przez malorolny121

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Matias89
      Witam zamierzam kupic MF 8170 jakie są wasze opinie na temat tego modelu rocznik 1997!!!
    • Przez pablo21
      Na co zwracać uwagę co sprawdzać kupując MF 3060 lub 3065.
      Jaka skrzynie najlepiej wybrać? 16x16 czy 32x32 jaki jest w nich uklad biegów.?
      Oraz ile Kasy trzeba wydać żeby kupić coś w miarę dobrego(czy za 35-38tys coś kupi)?

Proszę o odpowiedz.
    • Przez marian20
      Witam. Mam zamiar kupić MF 6150 lub 6160. Niedawno sprzedałem MF serii 30XX. Miałem z nim sporo problemów. Na co mam zwrócic uwage podczas zakupu MF z tej serii aby się nie "wkopać". Chodzi mi o dokładna instrukcje po kolei jak spradzić stan techniczny ciagnika. Jakie sa elementy najbardziej awaryjne w tej serii? pozdrawiam
    • Przez tomparkiet
      Witam wszystkich posiadaczy MF po dłygich rozważaniach i przemyśleniach za i przeciw bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem MF 3125 mam na oko takiego z 93 roku za 35 tyś. do lekiej negocjacji chciałbym się od was dowiedzieć ile on spalać na mtg w lekkiej pracy w turze np. zworzenie bel czy załadunek obornika i na co zwracać uwagę prze sprawdzaniu skrzyni biegów żeby nie kupić a za tydzień remontować.Za podpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez John125
      Sprzedam zgrabiarkę firmy kuhn model ga 3501 gm.
      Zgrabiarka ma uszkodzone koło talerzowe
      Dane techniczne:
      - szerokość robocza 350 cm,
      - 10 ramion,