damian95

Autonomiczny opryskiwacz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian95    22

Witam, stoje przed wyborem tematu pracy przejsciowej/inzynierskiej na politechnice, kierunek mechatronika. Zainteresowalem sie tematem autonomicznego opryskiwacza ktory sam steruje parametrami pracy, rozpoznaje polozenie oraz rosliny, zachwaszczenie oraz choroby grzybowe i po analizie tych danych dostosowuje odpowiednia dawke. Czy orientuje sie ktos w miare w tym temacie, jakies przydatne artykuly, broszury producentow, ksiazki zwiazane z ta tematyka? Jakies wlasne spostrzezenia lub sugestie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atari    12

Widziałem kiedyś, że w Kietrzu korzystają z systemów rozpoznawana roślin. Nie pamiętam tylko czy przy naworzeniu czy pryskaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matias95    80

Z tego co mi się wydaje, to w Kietrzu przy jednym i drugim to stosują. W jednym z filmów było co nieco nabąknięte na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez walus90
      Witam kolegów!
       
      Mam plan wykonać od podstaw z gołej stali wagę inwentarską do ważenia byków do 1000 kg.
      Waga wyglądałaby następująco:
      dolna rama z ceownika (prostokąt 2,3m/1,1m), na niej druga rama (ruchoma) przytwierdzona do niej za pośrednictwem ramion (krótkich 'wachaczy') pochylonych pod tym samym kątem (ok 20 stopni). Owe wachacze byłuby wykonane precyzyjnie z obtoczonych tulejek i sworzni. Wachacze o tym samym nachyleniu i sztywna konstrukcja zapewniałaby dobre ważenie bez względu na to w którym koncie byk nadepnie, czyli jeżeli będzie mały i będzie stał bardziej na tyle to cała waga przysiądzie równomiernie, a nie sam tył. Myślę że wykombinowałem dobrze. czynnikiem ważącym miałby być albo czujnik sensometryczny połączony z przetwornicą i wyświetlaczem (nie znam się na tym za bardzo), gdzie czyjnik byłby umieszczony pod ramą na środku. (cztery czujniki na rogach i bez wachaczy nie wchodzi w grę! za drogie są),
       
      lub druga opcja: drut wyciągnięty do góry i przeciwwaga z odważnikiem przesuwanym po podziałce.
       
      zrobię chyba tą drugą opcje. Skalowanie wagi odbywało by się przy użyciu zważonego zborza lub nawozu (czyli kładę 500 kg nawozu, ustawiam odważnik żeby było równio i zaznaczam na podziałce 500 kg i tak z każdym kilogramem.
      Większy ciężarek na podziałce z dokładnością do 10 kg, a mniejszy do 1 kg.
       
      Myśę że to wykonalne, kwestia tylko tych moich 'wachaczy', czy to dobry pomysł.
       
      Nie wiem jak jest zbudowana mechaniczna waga inwentarska, więc prosiłbym o zdjęcia jej budowy lub opis (w google nie znalazłem).
    • Przez paczkaexpres
      Witam,
       
      Jakiś czas temu dostałem od znajomego profesora zadanie ,aby sporządzić listę możliwych sytuacji w których można by było wykorzystać wszelakiego typu roboty w rolnictwie. No i prawdę mówiąc jestem trochę w kropce. Po paru godzinach myślenia nad możliwymi zastosowaniami wpadłem tylko na parę pomysłów (część z nich to materiały znalezione w internecie).
      Są to między innymi:
      -znane nam wszystkie roboty zajmujące się dojeniem krów,
      -robot donoszący paszę dla zwierząt,
      -robot który by jeździł po polu i wycinał w sposób mechaniczny chwasty (oszczędzamy na opryskach)
      -zrobotyzowany sprzęt rolniczy (taki jak np. kombajn) który byłby w stanie na podstawie GPS i czujników samodzielnie zająć się uprawą.
       
      Niestety na tym moje pomysły się kończą. Byłbym bardziej wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł i powiedział gdzie jeszcze mogło by się znaleźć zastosowanie dla robotów ,albo gdzie w rolnictwie przydałyby się usprawnienia.
       
      Popracuj jeszcze nad ortografią !!
    • Przez Pawelsne
      Pytanie dla osób posiadających Roboty lub interesujący się tym.
      Co sądzicie o tych dwóch firmach i której firmy Roboty lepiej funkcjonują ?
    • Przez FarmaBiegun
      Zapraszam do obejrzenia. Jeśli macie jakieś pytania, mogę odpowiedzieć
      https://www.youtube.com/watch?v=q9OFqfis9Ks



    • Przez elamir
      Znalazłem w jednym artykule przepis na elektrolit dla cieląt z biegunką do sporządzenia w domu. Jestem ciekawy co o nim myślicie bo mi się wydaje, że tych wszystkich składników jest za dużo jak na jeden litr wody. Robił może ktoś coś podobnego samemu? Kwestia jest o tyle ciekawa, że jak się kupi poszczególne składniki i wymiesza to wychodzi zdecydowanie taniej niż gotowe mieszanki. Skład: 20g NaCl, 20g KCl, 30g NaHCO3, 50g glukozy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj