Skocz do zawartości
Adrian321321

Bydło Mięsne Krzyżówki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Armag    2

Krzyżówka to stosunek chociaż 50/50 bydła mlecznego i mięsnego. Co za tym idzie może mieć dobrze rozwinięty przód w kłębie ale za to chudy tył i odwrotnie. Nogi chude ale ciało masywne. Wszystko zależy jakim bykiem była krowa kryta i ile w tej krowie było czystości rasy mlecznej? Miałem przypadek pokrycia krowy mlecznej sementalem i ciele urodziło się czarno białe z budową sementala czyli dość dobrą. Jałoszkę zacieliłem limousine 100% a ciele urodziło się bardzo podobne do piemontese o szarej sierści. Na to regółu nie ma

Musisz poczytać o rasach mięsnych trochę. Są znaki szczególne ras takich jak u limuse brązowe obwódki przy oczach, mała, krępka głowa i umięśniona szyja oraz spokojny charakter. tego jest dużo więcej podałem tylko przykład. Angus znowu ma charakterystyczną bezrożność i czarne umarszczenie, ale jest rasą dość agresywną u byków i bardzo opiekuńczą u mamek.Blond d’Aquitaine karmelkowy kolor sierści. Hereford znowu ma biały grzbiet i podbrzusze.

Przy zakupie mieszańców zawsze patrzę na głowę, umarszczenie szyi, grubszą nogę (ale nie zawsze) oraz równe umięśnienie

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcincinekk
      Witajcie.
      Mam problem z sianem, otóż bydło nie chce go jeść. Nie ważne czy są to krowy, jałówki czy cielęta.
      Siano jest w belach. Drugi pokos. Mocno zbite. Suszone 3 dni w upały.
      Po rozwinięciu jest trochę wyblakłe, prawie bez zapachu i delikatnie, miejscami posklejane. Nie czuć stęchlizny, lub innych nieprzyjemnych zapachów.
      Jakiś czas po zrolowaniu były ciepłe w środku.
      Tydzień później zbierałem z reszty pola resztę siana i wyszło dobre, pachnące i chętnie jest zjadane. Różnica jest taka, że jest luźniej zrolowane.
      Czy przez to że było zbyt mocno ubite mogło się zagrzać i przez to nie chcą jeść?
      Czy jest jakiś sposób by zachęcić do zjadania tego siana? Słyszałem że można polać słoną wodą. Może jakoś wymieszać z dobrym sianem lub sianokiszonką?
    • Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie zamierzam zlikwidować trzode i rozwinąć hodowle bydła opasowego ponieważ jest ona u mnie bardziej opłacalna i cene mam zapewnioną a moje pytanie brzmi ile dałbym rade utrzymać bydła opasowego posiadam na chwile obecną 15 ha ziemi ornej z czego 10 ha to IIIkl a reszta to IV i V a co do łąk to na chwile obecną posiadam 5ha ale dojdzie dzierżawa 10 ha więc będzie również 15 ha łąk dokupywane byłby by wysłodki i przywożony wywar z browaru proszę o szybką i szczerą odpowiedz Pozdrawiam
    • Przez Gladius
      Witam!
      Planuję w najbliższym czasie zakup karabinu/aplikatora do usypiania zwierząt. Służyć miałby oczywiście do aplikowania leków usypiających na bardziej "dzikim" zwierzętom (bydło mięsne) przebywającym na pastwisku. Ciekawi mnie, czy ktoś może kupował podobny sprzęt, może jakiś konkretny model polecić albo skrytykować.
      Co ważne, wszelkie dmuchawki raczej odpadają. Budżet na razie nie jest określony, chcę się po prostu zorientować w temacie.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!
    • Przez marconi965
      Witam, mam problem z mlecznoscią swoich krów. W tej chwili dojonych jest 9 krów (HF), dziennie mam tylko ok. 90l. mleka. Krowy dostają dziennie ok 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10kg siana, 10 kg sianokiszonki, 3kg śruty zbożowej ( owies, jęczmień, pszenica, pszenżyto) oraz 1 kg. śruty rzepakowej. Czy miał ktoś podobny problem? Nie wiem czy popelniam błąd w żywieniu, czy to jest już problem w genetyce. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.