Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Dziś koszona kukurydza 1ha na dosc mokrym kawałku.Bizon rekord przystawka 4 rzędy z docinaczem. 300zł/h. 65arów kosił 2.5godz×300=750zł zapłaciłem.Więc w porównaniu do wcześniejszych postów o lexie na gasienicach to pewnie miałbym wszystko skoszone za połowę tej ceny.
Opublikowano

@warchest

Twoja sprawa, tylko wiesz - orać, żeby sobie pojeździć - nie widzę sensu. Sprzęt, paliwo, czas - wszystko kosztuje, więc niekiedy lepiej sobie w domu siedzieć ;) Za mniej jak 270zł/ha bym na pewno nie jechał.

@Tomi1605

Nakoszone chociaż coś? Czekać na mróz nie chciałeś?

Opublikowano
19 godzin temu, MarcinPykuS napisał:

@warchest

Twoja sprawa, tylko wiesz - orać, żeby sobie pojeździć - nie widzę sensu. Sprzęt, paliwo, czas - wszystko kosztuje, więc niekiedy lepiej sobie w domu siedzieć ;) Za mniej jak 270zł/ha bym na pewno nie jechał.

@Tomi1605

Nakoszone chociaż coś? Czekać na mróz nie chciałeś?

zostaje i przy 200 zł ha jakbys bral  270 zł ha to u nas w terenie nigdy bys nic nie zaorał

Opublikowano (edytowane)

Z orką to bardzo dużo jest czynników które mogą wpłynąć na cenę pole zakamienione , zaperzone , podmokłe , gliny itd . na takich glebach stawki muszą muszą być większe , ja dosyć często stosuję paliwo razy pięć i niedawno miałem orkę ziemia lekka trochę zaperzona ale mam kroje przy każdym korpusie więc perz nie dawał zbyt dużego obciążenia spaliłem 10 litry na ha DEUTZ DX 90 cztery skiby zagonowy pług , i wyszło mi po 220  za ha i myślę że to jest uczciwe naliczanie paliwo razy pięć 

A co do kolegi który pisał że amortyzacja pługa 10000 zł rocznie to co po 5 latach znika ?

Edytowane przez Marecki2922
Opublikowano
20 godzin temu, Tomi1605 napisał:

Dziś koszona kukurydza 1ha na dosc mokrym kawałku.Bizon rekord przystawka 4 rzędy z docinaczem. 300zł/h. 65arów kosił 2.5godz×300=750zł zapłaciłem.Więc w porównaniu do wcześniejszych postów o lexie na gasienicach to pewnie miałbym wszystko skoszone za połowę tej ceny.

0,65 ha w 2,5h???O k**wa!!!!

Opublikowano (edytowane)

 Orka 250 zł/godz bez wału 270 z wałem. Kombajn - zboża 320 bez sieczkarni, 340 z sieczkarnią. Kukurydza 350 a jak trzeba powyżej 150 metrów dojeżdżać aby wysypać to 400. Stawki za hektar negocjowalne w zależności od ilości hektarów i liczby pól. W przyszłym roku stawka za orkę 20 zł w górę

Edytowane przez bartas19
Opublikowano

@warchest

Spalisz pewnie 15l/ha, jak nie więcej (nie znam terenu). Koszt paliwa x3 to wychodzi te 200zł/ha, ale według mnie to za mało. Minimum x4, a i tak wszystko zależy od ukształtowania terenu, rodzaju ziemi, czy powierzchni. 

Lepiej niekiedy w domu siedzieć i sprzętu nie zużywać. Kwestia jak kto uważa, sprawa indywidualna.

@bartas19

Powiedz mi za to koszenie zboża - cena taka sama przy plonie 4t/ha, jak 8-9t/ha? A za dojazd kombajnem na pole (wiadomo - kwestia jak daleko, ile ha do zrobienie, więc niekiedy dojazdu można nie liczyć) ile od km? 8 - 10zł/km?

Opublikowano

Dojazdu raczej nigdy nie licze chyba że już naprawdę trzeba daleko jechać na małą ilość hektarów. Staram sie tak planować aby za dużo nie jeździć, nie przejeżdżać w ciągu dnia roboczego. A stawka od ha taka sama nizależnie od plonu bo głównie jest to u nas między 6 a 8 ton z ha. Rzadko zdarza się aby ktoś w dzisiejszych czasach miał 4t zboża z ha. Tacy to już raczej ziemię posprzedawali.

Opublikowano

Napisałeś to rozumiem bazując na własnych doświadczeniach z uprawą ?B|

Opublikowano

He , he - ładnie żeś się wkopał . Taki czołowy rolnik na AF .:D

Opublikowano (edytowane)

Nom . I musisz z tym żyć , ale nie martw się jak będziesz się uczył , to może jeszcze to nadrobisz .:D

Edytowane przez zetorki12
Opublikowano
@warchest Nakosił 7200kg tym rekordem po zważeniu do suszarni a 35arów reszty pola oberwałem na drugi dzień ręcznie niestety.Miejscami gumowce wpadały pod łydkę,ale było tego po wykombajnowaniu na postoju 4tony więc jestem zadowlony bo narazie mrozów nie zapowiadają.Więc był prawie pełny zasyp suszarni.A stado saren 12 sztuk już jej nie wyjada i dziki też się wyniosły.
Opublikowano
1 godzinę temu, AleksanderX napisał:

plon 4 tony przy ekstensywnej uprawie często jest bardziej ekonomiczny niż 6-8 przy intensywnej a często przy intenstwnej uprawie uzyskuje się niższe plony

U nas Ci którzy tak myśleli to pod sklepem teraz siedzą bo są milionerami.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez Matey
      Jakie przewidujecie stawki za poszczególne usługi rolnicze w 2025? Względem sezonu 2024 planujecie zwiększyć stawki? Przyjmujecie stała kwotę na cały sezon czy w zależności od wahań cen np. oleju napędowego modyfikujecie ceny?
      kontyunacja tematu z 2024 roku:
       
    • Przez r49
      Proszę omijać firmę serbol .mieszcząca się srebrny Borek 18c.sprzedaja tam ruiny ciągników. Na ogłoszeniach piszą Zambrów. Zakop ciagnika tam to porażka trzeba jeszcze tyle mieć na naprawy.zaniżaja faktury. Cwaniaki
    • Przez Karolek132
      Witam ile bierzecie za gniecenie pryzmy z kukurydzy 
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
    • Przez Tanos
      Cześć, mam pytanie do Was – rolników praktyków.
      Rozważam wynajem maszyn do łąk i chciałbym poznać Wasze zdanie:
      Czy ktoś z Was byłby zainteresowany wynajmem takich maszyn jak:
      aerator 3 m – 900 zł/dzień (około 30 ha/doba = ~30 zł/ha),
      włóka łąkowa 6 m – 800 zł/dzień (30–40 ha/doba = ~20–27 zł/ha),
      podsiewacz traw 3 m – 1300 zł/dzień (około 15 ha/doba = ~87 zł/ha).

       Jak myślicie – cena jest realna czy za wysoka?
       Czy sami korzystalibyście z wynajmu, czy raczej każdy woli mieć swoje?
       Macie takie maszyny u siebie – faktycznie dają efekty (większy plon, mniej chwastów)?
       A może Waszym zdaniem inny sprzęt byłby bardziej potrzebny na wynajem?
      Chętnie poczytam opinie i doświadczenia.
      Pozdrawiam 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v