matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

rolnikw    71

Ty ino poczytaj swoje wcześniejsze posty i jakie tam pisales ceny i wagi za ile to niby kupujesz bo widze ze juz sam sie gubisz w tym do piszesz, tak samo jak w tym ze trzymasz 60 szt bydla a w ostatnim czasie w twoich postach wynika ze sprzedales z 50 szt, to bajerowac to ty mozesz ale nie nas,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

I ze ktos ci sprzedal byczka 92 kg za 600 zl mimo ze to byl ho to ty kupujesz taniej cielaki niz sa ceny na duze byki bo za duzego ho 7 zl za kg a ty za cielaka 6,52. To ty z nas robisz idiotow czy z siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Jakbyś czytal uważnie to byś zrozumial ze podaje ceny które dostaje jego sąsiad a od niego wyjeżdżają dwa auta w miesiącu... Byś sie zdziwil po ile można kupić cielaki ale jak kupujesz od handlarza to w życiu za tyle nie kupisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725
11 minut temu, rolnikw napisał:

Ty ino poczytaj swoje wcześniejsze posty i jakie tam pisales ceny i wagi za ile to niby kupujesz bo widze ze juz sam sie gubisz w tym do piszesz, tak samo jak w tym ze trzymasz 60 szt bydla a w ostatnim czasie w twoich postach wynika ze sprzedales z 50 szt, to bajerowac to ty mozesz ale nie nas,

 

8 minut temu, rolnikw napisał:

I ze ktos ci sprzedal byczka 92 kg za 600 zl mimo ze to byl ho to ty kupujesz taniej cielaki niz sa ceny na duze byki bo za duzego ho 7 zl za kg a ty za cielaka 6,52. To ty z nas robisz idiotow czy z siebie

Nie muszę czytać swoich postów ponieważ wiem co w nich pisałem, więc

po pierwsze mój ostatni post odnosił się do ceny czystorasowych SM/MO

po drugie bydła staram się cały czas trzymać w granicach 60 szt, to co sprzedaje zaraz jest dowożone nowe i nie tylko maluchy ale w znacznej przewadze bydło do lekkiej poprawy i na rzeź, nie raz przywożę bydlaka i w tygodniu jedzie

po trzecie co do ceny tego HO dałęm 500 i koło od przyczepy, nie chciałem go brać bo mi na tą chwilę nie pasował do kojców ale jak już biorę od gospodarza wszystko to wszystko.Jak dzwonili,ze jest to nie określili wagi ani wielkości tylko,ze czarno biały dzwonie do kolegi zeby brał a on nie bo to hf!!

Szanowny Panie nie wiem jak daleko od domu kupujesz cielaki , powiem Ci tylko tyle,ze miałem już akcje co w ciągu tygodnia za cielakami /bydłem zrobiłem ponad 2 tys km z koniowozem.Jak nie chcesz to nie wierz w jakich cenach kupuje cielaki, Ty sobie kupuj za ile chcesz i za ile chcesz je później jako dorosłe sprzedawaj.

Cielęta które kupuje to to 100% od rolników.

Zapytaj  hodowców z tego forum  po ile spzredają czyste simy to podyskutujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Jakby cie to interesowało to jezdze sobie na podlasie po cielaki i kupuje od rolników i nie musisz mi mowic jakie sa ceny cielat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Sołtys  to Ty jesteś  rolniko-handlarz.A te bydło do poprawy to chyba nie zawsze się tak łatwo daje podpaść 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

LEPSZY MAŁY HANDELEK NIŻ DUŻY SZPADELEK^_^

Zależy jakie mi najlepiej pasują krowy takie nie za stare

@rolnikw

do gospodarza na mazurach mam ok 700km w dwie strony spalam ok 60l ON , zjadam ze 4 hot-dogi, wypijam 2 piwa bezalkoholowe amortyzacji nie liczę, na transport ładowałem do 8 cieląt, teraz mam większy koniowóz to do 10

więc przy cenach z dziś

60*4,55=273.- paliwo

4*4,99=19,96 żarcie

2*3,6=7,2

Koszta +- 300,- , 300/8=37,5szt tyle ok transport

Na tym Twoim POdlasiu co znajdujesz??

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140
5 minut temu, soltys48 napisał:

LEPSZY MAŁY HANDELEK NIŻ DUŻY SZPADELEK^_^

Zależy jakie mi najlepiej pasują krowy takie nie za stare

@rolnikw

do gospodarza na mazurach mam ok 700km w dwie strony spalam ok 60l ON , zjadam ze 4 hot-dogi, wypijam 2 piwa bezalkoholowe amortyzacji nie liczę, na transport ładowałem do 8 cieląt, teraz mam większy koniowóz to do 10

więc przy cenach z dziś

60*4,55=273.- paliwo

4*4,99=19,96 żarcie

2*3,6=7,2

Koszta +- 300,- , 300/8=37,5szt tyle ok transport

Na tym Twoim POdlasiu co znajdujesz??

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

No i na mazurach cielaki sa za darmo, przed chwila pisales ze robisz 2 tys km a teraz juz ze 700, i z mlodej zabiedzonej krowy w tydzien robisz super 1 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

Czytać nie umiesz???

Jeśli tak to przeczytaj jeszcze raz , jeśli nie to poproś tatę żeby Ci opowiedział co napisałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

No chyba k**wa pisales ze przywozisz bydlaka do lekkiej poprawy a za tydzien go sprzedajesz, to ty takie bajki mozesz dziecia wciskac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

Przeczytaj jeszcze raz dokładnie bo słabo Ci to wychodzi..........

Nie bój się postów nie zedytuje.......

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Bo pisze debil ze kupuje zabiedzone sztuki podpasa i po tyg z nimi wyjezdza i ze najlepiej mlode krowy czy tak nie pisze w jego postach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

A poza tym wtedy co przepraszał firme na forum ze niepodstawnie ich oskarzal to jak chlopaki byli u mnie to mowili co to za picer, koniec tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z takim podejściem do ludzi to Ty zawsze będziesz przepłacał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

Picer to jesteś TY!!

Tamci odbiorcy byli u Ciebie??Fajnie^_^Brawo Ty!!!

Ciekawe jak to możliwe jak oni jeżdżą tylko na pólnoc wlkp, poza tym pisałeś w jednym z postów,ze jesteś z pod krotoszyna, a i ze znajomym wozicie z podlasia ok 300szt cieląt, w innym pytasz o opinie o rogofarm, w jeszcze innym podajesz cenę za cielaki bbb(mm)po ok 21,-/kg

 

 

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
18 minut temu, rolnikw napisał:

Bo pisze debil ze kupuje zabiedzone sztuki podpasa i po tyg z nimi wyjezdza i ze najlepiej mlode krowy czy tak nie pisze w jego postach?

Mama nie nauczyla kultury ? Rozumiem nerwy, emocje, ale można rozmawiać a nie rzucać kur**mi i sie od debili wyzywac publicznie...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

handlarze jeżdżą po wsi i za tygodniowe mieszanki mięsnego z hf placa 1000-1200 szt za takie tygodniowe,jak na oko a na wagę po 17 brutto za kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na kolekcjonowanie towaru pod dopłaty to trochę za wcześnie. O co  chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920

Ojciec byl ze znajomym w środę w okolicy Zambrowa kupili 8 po 600 zl takich dwu tygodniowych i 3 szt za 800 miesięcznych. Facet tez mowil ze jeżdżą za cielakami jak poparzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj