matingus

Cena cieląt 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19862

nawet nie chciałbym.......ile zostanie po zakupie takiego cielaka i dotuczenie go na ciężkiego??

Jak miałbym za tyle kupić to 100 razy wolę hf;a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Po ile mozna dostać za odsadki 250-300kg za mieszanki miesne bbxsm chxsm czyste charolais ,lm?

Ja w tamtym tygodniu kupilem 8 sztuk w sredniej wadze 200kg po 1800zł sztuka ale to NCB i mieszanki ho z MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Jak wiara kupowala od znajomego handlarza obsrane hf w wadze 40 kg po 800 zl to po ile za kg wychodzilo. To ja juz wole te belgi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    104

mi tydzień temu handlarz z podkarpacia przywiózł 16 szt mieszańców w wadze 100-120 kg to wyszło do zapłaty 31400 zł brutto, dla porównania mam fakturę za cielęta z 2014 r i 16 szt w tej samej wadze kosztowało 24600 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To by wychodziło 16-19 zł. Nieźle wybuliłeś jak za mieszańce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Przemek, seria tzn że najbliższe wycielenia to będą krowy hf kryte hf, dwa w sierpniu, dwa we wrześniu i chyba z 5 na przełomie listopada i grudnia.

Normalnie co jakiś czas wypada mieszaniec, bo albo cieli się któraś z simmentalek, albo jakiś hf kryty mięsnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Ja mam prosty przelicznik 1 kg cielaka nie moze kosztowac 2x ceny byka np 1 kg byka 7 zl to ciele wiecej nie moze kosztowac jak 14 zl jezeli kosztuje to skoda kupowac bo zysk ma tylko handlarz a ty frajer zapierdzielasz zadarmo przez 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2130

Nie za darmo tylko za obornik
Ja patrząc na cenę mieszańców czy mięsnych nie wiem czy nie przerzucę sie całkowicie na hf. Dłużej rośnie nie jest taki ładny dla oka ale i cena przy zakupie jest niższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

za 50kg hfa zapłacisz 800zł a za mieszanca sm/hf 1000zł jak trzynasz do 600kg to nie ma różnicy. Ale jak do ponad 800kg to za hf weźmiesz 5000zł a za mieszanca sm 6000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam prosty przelicznik 1 kg cielaka nie moze kosztowac 2x ceny byka np 1 kg byka 7 zl to ciele wiecej nie moze kosztowac jak 14 zl jezeli kosztuje to skoda kupowac bo zysk ma tylko handlarz a ty frajer zapierdzielasz zadarmo przez 2 lata

 

To ile wołać za takie 200 kg CH ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

koege u nas hf od 400 do 500 zl

jak masz dostęp do hfów w tej cenie po dużych krowach to kupuj w mojej okolicy takich cen nie ma. Koledzy po 200km jeżdżą po małe hf za 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

To ile wołać za takie 200 kg CH ?

 

staszek ja mowie o malych cielakach takich do 80 kg no maks 100 kg ile wolac  za odsatki nie wiem zresztom ja kupuje nie sprzedaje w kazdym razie ja za takiego ok 200 kg  i tak bym nie kupil za kilogram wiecej niz 2x tego co mam na fakturze za byka sprzedanego( oczywiscie zalorzenie dotyczy tej samej klasy byka) za 200 kg HF niedal bym wiecej jak 1300 zl bo cena u nas 6,2 powyzej tej ceny dostaniesz odemnie odpowiedz " kolego szukasz frajera skoro ten byczek taki duzy i ladny to dotucz go sobie sam 500 kg mignie  raz dwa,  a mnie go nie proponuj  dlaczego mam ciebie pozbawiac zarobku??  hehehe"

 

co do kupna cielaka  to ja kupuje tylko HF bo unas na miesnych sie aby traci( chyba ze masz LM i ladujesz tirowe ilosci) unas HF- 6,2 mieszaniec o 40 w gore czyli 6,6 i miesny rasowy znowu o 40 groszy czyli 7 zl  ( LM kosztuja 8 zl ale cielaki ciezko dostac i po 3000 zl chodzom)

Reasumujac przy 800 kg byku  roznica jest na poziomie 320 zl miedzy HF a miesznacem i taka sama suma miedzu mieszancem a rasowym miesnym. a cielaki u nas chodza w cenach minimalne  na dzis 800zl HF, 1300 mieszaniec, 1800 rasowy simental. wiec jaki jest sens kupowac SM  zamiast HF jak w tylek polecisz  bo zacielaka zaplacisz 1000 zl wiecej( HF vs SM) a za byka dostaniesz  wiecej  tylko 640 zl wiec juz nastarcie chodowli dokladasz do interesu 360 zl   handlarze chcom rasowe byki  wybrzydzaja HF ale ceny ci proponuja tylko niewiele lepsze niz za HF wiec nawet nie odzyszkasz cene cielaka  rasowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862

11 cieląt SM,MO, MM w wadze 80-(+)300kg za 11700 brutto komplet towar pierwsza klasa prosto od rolnika tylko jedna sztuka na mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie znów od jakiegoś pijaka wyrwał. Co dziwnego w tym, że trafia na okazje? Chłopak szuka, jeździ po kilkaset km to znajduje a Wy jak szukacie pod nosem to dalej będziecie narzekać, że drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

Nie za darmo tylko za obornik

Ja patrząc na cenę mieszańców czy mięsnych nie wiem czy nie przerzucę sie całkowicie na hf. Dłużej rośnie nie jest taki ładny dla oka ale i cena przy zakupie jest niższa.

przy sprzedaży również. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Jaki pijak ma tyle szt i niby tak ladnych, ja po cielaki jezdze 500 km to nie jest to pod nosem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys napisz kolegom ile kilometrów w tydzień zrobiłeś, żeby uzbierać taką partię, bo jeździsz sporo. Jak nie pomorze czy warmia to mazury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10050

Lepiej niech nie pisze bo pewnie zaraz powiedzą ze i tak sie nie oplaca :)

No ale zakup udany :P oby rosly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antoni69    37

za 50kg hfa zapłacisz 800zł a za mieszanca sm/hf 1000zł jak trzynasz do 600kg to nie ma różnicy. Ale jak do ponad 800kg to za hf weźmiesz 5000zł a za mieszanca sm 6000zł.

Jak nie ma różnicy? Nikt nie bierze pod uwage tego ze ten hf bedzie rosl z pare tygodni albo dłużej od np simentala? I w dodatku cena bedzie wieksza? Nie wiem. Przynajmniej takie sa moje doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
huliszek1990    44

Ja pierdo....e te hfy, straszy ludzi wygladem haha przyrosty słebe i jeszcze w dodatku swiry wariuja ze momentami wyginaja ogrodzenia. Po 2 talatch hodowli juz nikt mi nie wmówi ze hfy bardziej sie opłaca. Na chwile obecna w moich stronach ponad złotowka taniej niz mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Sprzedam 2jaloweczki 4tyg. Jedna sm x hf druga hf po dobrych krowach mlecznych. Stado wolne od chorób nigdy bydła nie kupowałem więc wszystko co mam jest z własnego obiegu wiecej inf. Na pw. Okolice piły wlkp.płn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj