Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zulus

zęby w agregacie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Zęby
zulus    0

Chcę przerobić kultywator uni Grudziądz na agregat 3m z hydropakiem i wałami ale nie wiem jakie zęby zastosować czy kupować wąskie czy mogą być te z kultywatora jaka jest różnica w pracy tych zębów

Edytowano przez andrzej2110
błędy

Popraw ortografie bo aż zęby bolą od patrzenia. Kupuj wąskie i najlepiej o małym kącie natarcia to nie będą wyciagać wilgotnej ziemi na wierzch. A jaki to kultywator? Ciekawe czy rama takie przeróbki wytrzyma. Wrzuć zdjęcia do galerii.

Tyger    2

z tego co piszesz to najlepszym rozwiązaniem były by ciężkie brony z podojnym wałem strunowym :)

Wiadomość z agroFakt.pl

zulus    0
Popraw ortografie bo aż zęby bolą od patrzenia. Kupuj wąskie i najlepiej o małym kącie natarcia to nie będą wyciagać wilgotnej ziemi na wierzch. A jaki to kultywator? Ciekawe czy rama takie przeróbki wytrzyma. Wrzuć zdjęcia do galerii.

zdjęć nie mam bo to dopiero projekt, jeśli zęby od kultywatora to użyje zęby uchwyty i ramę a jeśli wąskie to trzeba byłoby całość na nowym materiale a to kosztuję

zulus    0

kultywator taki zwykły jak były za komuny a ciągać belarus920

chcę dać z przodu wał albo włukę a z tyłu wał rurowy tylko z czego go zrobić

zulus    0

rame zrobie na środku nową razem z hydropakiem a boki wykorzystam z kultywatora tz.z 2 sztuk ale chodzi mi o zastosowanie zębów czy mogę oszczędzić

jacus    100

waskie sa o wiele slabsze i szybciej sie lamia.do ich zalozenia musialbys przerobic albo tame albo uchwyty.skora nie warta wyprawki po waskich jest lepszy efekt.moim zdaniem kup cos gotowego,zaoszczedzisz czasu i roboty. tym bardziej jak nie umiesz spawac i nie masz porzadnego sprzetu

zetor10045    11
Nie wiem czy rama Ci to wytrzyma jak doczepisz jeszcze siewnik ze zbożem.

U mnie jeden w okolicy ma coś takiego tylko on miał kultywator z możliwością doczepienia wałków , w miejsce wałków zamontował siewnik zbożowy poznaniak współpracuje to z zetorem 7245 i wydaje mi się ze radzi sobie dobrze. rama powinna wytrzymać przy nie zbyt ciężkim siewniku :)

andrzej2110    529
Nie wiem czy rama Ci to wytrzyma jak doczepisz jeszcze siewnik ze zbożem.

Wytrzyma. W galerii jest taki zestaw.

zetor10045    11

Właśnie zdawało mi się ze widziałem nawet w galerii taki zestaw. Najwyżej będzie trzeba dociążyć przód ciągnika żeby był stabilniejszy bo to długi i masywny zestaw.

zulus    0

mi chodzi głównie o sposób działania zębów czy jest istotna różnica

S-Piotr    48

proste moim zdaniem lepiej doprawiają pole w porównaniu do tradycyjnych S-ów i przy wilgotnej ziemi nie walą takich nie rozbitych kawałków jestem zadowolony z prostych .

S-Piotr    48

jeśli dasz za gęsto to masz opory weź miarę z oryginalnego agregatu, proste robią dobrą robotę,od razu po orce,to mam sprawdzone.

KAROL4    3

Z tego co wiem to "proste" polecane są na gleby lekkie i napewno będą lepsze jak ktoś wali grubo obornika na wiosnę i nie orze zbyt glęboko ,bo proste nie wyciągają jego a przez co nie zapycha się

zulus    0

czytałem gdzieś o regulacji konta natarcia w jakimś agregacie a jakby z tymi zębami tak zrobić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez pulek227
      Witam,
      Potrzebuje informacje o plugu obrotowym euromasz 4 skiby
      Jest dosc tani i pytanie czy ktos go posiada
      Jak wyglada orka ciezkiej gleby?
      Czy ma duze opory i czy dobrze przykrywa?
    • Przez Adam9125
      Witam,
      Mam zamiar kupić agregat do uprawy uproszczonej Köckerling QUADRO 400, i mam takie pytanie czy on dobrze podrywa ziemie czy jednak rozstaw rap co 27cm to za szeroko jak do uprawy bez orkowej? Czy lepszy jednak byłby może Vario ?
      U mnie ziemie mieszane mady i piaski.

• Przez Marcin
      Jakie pierścienie wybrać do sześciometrowego wału uprawowego ciąganego za ciągnikiem, cambridge czy crosskill? Wał ma pracować głównie na zaoranym polu przed agragatem uprawowo-siewnym. Z góry dziękuję za wszelkie opinie.
    • Przez vailus
      Witam
      Posiadamy w gospodarstwie kultywator 2.1m na szerokich pazurach który pracował do tego czasu przy c360. Na jesień zakupiliśmy zetora 8045 i planujemy z tatą poszerzenie szerokości roboczej do 2,7m oraz dokupienie do niego wałka strunowego. Co do zębów to przełożylibyśmy wszystkie szerokie pazury na dwie pierwsze belki (które przypominam że zostaną poszerzone), a na ostatnią belkę założymy wąskie pazury. Co do ziemi jaką będzie obrabiał taki zestaw to w przeważającej części jest to ciężka glina. Moje pytanie brzmi: czy dospawanie do do starego kultywatora kilku profili zda egzamin na tak ciężkiej ziemi? Tata pracuje przy spawaniu konstrukcji i co do jakości spawu raczej nie ma wątpliwości. I następne pytanie czy opłaca się robić taką modernizacje czy może lepiej zostać przy tym 2.1m?
    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.

Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html