Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
matr182    3

witam orientujecie się może jaką cene mogę wołać za ha łąki z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Ogłoś to najbliżej miejscowości gdzie jest położona łąka ,wybierz najbardziej zainteresowanych ,zbierz ich wszystkich w jedno miejsce a już oni ci wytargują najlepszą cenę. Przynajmniej u nas tak jest jeden drugiemu nie da kupić podbijają cenę co dla sprzedającego jest najbardziej korzystne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matr182    3

u nas w życiu nikt na takie coś nie pójdzie owszem każdy by chciał ale za darmo to tak wszyscy  a mnie ogólnie chodzi o cene ile mogę wołać za ha a później niech się biją i podbijają 

Edytowano przez matr182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

To zależy jakie rejony polski czy jest chodowla bydła w okolicy, jakie łaki czy podmokłe czy nie, czy torfowe czy z normalnego pola wiele czynników ma wpływ na cenę popatrz po okolicznych ogłoszeniach moze ktoś sprzedaje coś podobnego do Ciebie 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matr182    3

niestety nikt nie sprzedaje każdy bierze w dzierżawę a mnie nie opłaca sie tego trzymać bo daleko inna gmina praktycznie jechać tam to w sumie z robotą dnia by brakowało 
południowa wielkopolska łąka torfowa 
ogólnie chcę wiedzieć cenę od ilu waha się cena za ha łąki konkretnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matr182    3

możesz wpisać sobie średnie ceny ziemi GUS i tam masz usrednione ceny gruntów wg województwa.

dzięki w końcu coś konkretnego 

tylko tutaj nasuwa się pytanie (ogólnie muszę sprawdzić jaka klasa łąki) czy ktoś wyskoczy dajmy na to z tych ok 30 tys za ha jeśli dobrze rozumiem te tabele dla wielkopolski  na stronie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

jak ja sprzedawałem ziemie to brałem odniesienie z tej strony. jak np w tym kwartale jest napisane że ziemia kosztuje około 30 tys za hektar w wielkopolskim to tyle pisz. ale musisz wziąść tez pod uwagę jak daleko jest ten kawałek od drogi wioski itd. im dalej żniz cenę. no i działki są droższe jeżeli są w większym areale bo jest lepiej uprawiać itd. i trzeba pamiętac tez ze ziemia jest warta tyle ile za nią jest ktoś dać oczywiście w rozsądnym dla obu stron znaczeniu. wiec jak będziesz wiedział jaka jest klasa ziemi i średnia ceny ziemi to lepiej ją zaniż trochę żeby to sprzedać. chyba ze nie zależy ci na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matr182    3

jak ja sprzedawałem ziemie to brałem odniesienie z tej strony. jak np w tym kwartale jest napisane że ziemia kosztuje około 30 tys za hektar w wielkopolskim to tyle pisz. ale musisz wziąść tez pod uwagę jak daleko jest ten kawałek od drogi wioski itd. im dalej żniz cenę. no i działki są droższe jeżeli są w większym areale bo jest lepiej uprawiać itd. i trzeba pamiętac tez ze ziemia jest warta tyle ile za nią jest ktoś dać oczywiście w rozsądnym dla obu stron znaczeniu. wiec jak będziesz wiedział jaka jest klasa ziemi i średnia ceny ziemi to lepiej ją zaniż trochę żeby to sprzedać. chyba ze nie zależy ci na czasie.

ogólnie to klasa tak ok mocne 3 słabe 4 jak się pytałem no łąka jak łąka od tamtych wiosek jest blisko a od mojej trochę daleko nie no dam ogłoszenie zobaczę co będzie dzięki za podpowiedz z tą tabelą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

witam mam podobny problem chce sąsiadowi sprzedać hektar łąki. Ile mogę wołać.  Łąka jest km od domu zresztą jak wszystkie w okolicy u nas. W przeciętnym roku zbieram 15-18 wiosną i 12-15 jesienią kulek po łańcuchowej sipmie. Cena ziemi ornej chodzi po 60-90tyś za hektar więc nie wiem ile wołać, Wiem że powinno się szanować jak brat z barem ale targować jak żyd z żydem. Ale tutaj myslałem o cenie 25-28 za hektar chyba nie jest to za dużo. Jak sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Tez chce kupic stara łake nad rzeka okresowo zalewana. Jaka cene zaproponowac? Ziemia orna w okolicy 30-70tys. Za ta lake mysle 5 do 10tys.


I jest to laka cenna przyrodnicza ktorej nie mozna orac, przesiewac, podsiewac. Tylko wypas lub koszenie tego co urosnie.

Edytowano przez ramzes1224

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    178

Widzę że z tymi łąkami to i u mnie jest ciekawie. Pole po 25-30 ha a za łąki płacą dobry kupiec po 6-7 tyś . trudno znależć kogoś do dzierżawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj