Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
filip1303

cena wybudowania obory

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obory
filip1303    0

witam mam do was takie pytanie ile moze kosztować obora z wyposarzeniem dla 25 krów na wysokiej ściułce. Moze ile wy zapłaciliście prosze o odpowiedz :P

qqq    18

Mój kolega ma na 40 chyba ale ile kasy to nie wiem ale na pewno masę

marti565    0

chcąc wybudować oborę musisz wiedzieć czy bedziesz ją sam budować czy firmę brac. Samemu wyjdzie taniej no i jeszcze jak na materiałach troche zaoszczędzisz to juz wogóle zostanie ci parę groszy w kieszeni. Wyposażenie obory też troszke pociągnie zalezy treż jaki system doju chcesz czy dojarka przewodowa czy hala udojowa??

Wiadomość z agroFakt.pl

filip1303    0

Raczej kupie przewodową około 120 tyś. taka obora

:angry:

Edytowano przez Olik
No nie no napisać przewodowoł zamiast przewodową to już lekka przesada. Popracuj nad pisownią!

I co z tego że masz dysleksję (a nie dyslekcję). Zważ, że to jak piszesz jest wykładnią tego co myślisz o ludziach mających to czytać :P A jeżeli nie jesteś pewien pisowni to zainwestuj w słownik.

Co się tyczy zaś obory to za 120 000 może Cię to nie udać. Sama dojarka, zbiornik etc. połknie z połowę tej kwoty. A za pozostałe 60 000 niewiele da się wybudować.

at_horses    0

Czegoś tu nie rozumie... Z tego co piszesz wysoka (głęboka) ściółka i dojarnia przewodowa????

głęboka ściółka i utrzymanie uwiązowe czy wolnostanowiskowe do tej dojarni???

coś tu jest nie halo...

Nie znam takiego połączenia no ale nie musze wszystkiego wiedzieć...

Bamboocha    7

Dołączając się do tematu. Ile by wyniosła budowa obory na jakieś 25 sztuk(25 stanowisk) o szerokości jakiejś 8 metrów. dach byłby pokryty blachą trapezową i oczywiście jakaś podbitka pod nią. Ściany z pustaka ocieplone od zewnątrz styropianem.Dojarka przewodowa raczej nowa, wyciąg typu : http://www.allegro.pl/item498422566_wyciag..._producent.html , pomieszczenie na zbiornik musiało by być nowe, no i odpowiednie jeszcze szambo(kopane) i płyta obornikowa. Chyba podałem wszystkie ważne rzeczy potrzebne do obliczenia kosztu budowy takie obory. Jeśli nie to można coś dodać później. Obora byłaby takiego typu : http://www.agrofoto.pl/forum/Obora-image106238.html tyle ze byłaby dostawiona do stodoły.

Czekam na jakie kolwiek odpowiedzi. ;)

Pzodrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować