Zaloguj się, aby obserwować  
LUMIKA119

Zetor9540

Polecane posty

LUMIKA119    0

Mam od niedawna Zetora 9540 - rok 1995. Mam ogromną prośbę do właścicieli takich samych ciągników.

Proszę Was o kilka podpowiedzi, gdyż nie mam książki (instrukcji).

Wymieniłem w silniku olej i filtr oraz wymieniłem olej w przednim moście.

Pracuję nim od sierpnia i do tej pory wszystko było ok. Od kilku dni ze skrzyni biegów zaczął się lać olej jak ze starego wiadra. Cały kadłub od spodu jest zaolejony, aż kapie.

W skrzynce brakuje oleju, a nie wiem gdzie jest otwór wlewowy.

Powiedzcie mi, czy gdzieś jeszcze dolewa się olej. Od spodu jest kilka korków spustowych( tylny most, pod skrzynią są aż dwa korki)

a nigdzie nie widzę miejsca na zalewanie.

Wiem, że bez mechanika się nie obędzie, ale mam jeszcze do zaorania 6 hektarów pola i zanim postawię go do roboty, dolałbym oleju

i pokończyłbym robotę w polu. Muszę zrobić skrzynię biegów, bo paskudnie wchodzą biegi ( trzeba się bardzo starać aby nie zazgrzytało przy zmianie biegu a i tak nie zawsze się to udaje) więc przy okazji uszczelni się ją.

Może ktoś wie co trzeba w tej skrzyni wymienić aby biegi płynnie "chodziły" ?

MTZ1    0

Trudno powiedziec ja mam Proksime i u mie wlew jest z tyłu tylnego mostu a skszynia jest połączona z tylnym mostem tak więc jak dolewam to od razu razem tu i tu.A dokładniej to przy zaczepie rolniczym tak miej więcej.

Wiadomość z agroFakt.pl

adam519    5

u mnie na wsi koleś miał właśnie to cudo chodziło mu to z początku nawet nawet ale jak sie zaczeło psuć to katastrofa.... kupił go za 65tyś. a nie mógł sprzedać nawet za 30tyś a jak sie zaczoł psuć to ile jeszcze kasy do niego dołożył.... moim zdaniem to katastrofa te ciągniki

Italiano90    0

Witam ;) Korek wlewu oleju do skrzyni biegów w 9540 jest pod kabiną za lewymi schodkami koło pompy olejowej. ;) To jest taka duża nakrętka chyba na klucz 27 i w nim jest zaraz bagnet do sprawdzania poziomu oleju ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Tomek765
      Panowie mam pytanie odnośnie filtra powietrza zetora 5245 dlaczego u mnie jest wystający nad maską przednią z roku 90 A w tych samych modelach i starsze przeważnie niema wystających przeważnie są schowane pod  maską przednią.I czy to można jakoś przerobić,schowac pod maskę,dodam że mam kratkę plastikową na górze w przedniej masce.

• Przez Farmerr37
      Witam posiadam zetora proxime 85 z 2011r chcialbym zmienic maske na ta co jest w proximie 90 nowszy typ czy macie jakies namiary kto by mial taka do sprzedania lub kto robi z odlewu ,chodzi mi taka jak ze zdjecia ewentualnie od forterry 90 jesli by pasowala 

• Przez farmer_89
      Witam, wymienialem dzis filter paliwowy i przewody paliwowe i tak sie zapowietrzyl ze nie moge dac rady, 2 godziny pompuje i wypuszczam srubka przy filtrze i ciagle pluje powietrze z paliwem juz 6 litrow paliwa zeszlo i nadal nic, ktos pomoze? moze gdzies nieszczelnosc
    • Przez Karol932
      Mam problem.  Zakupiłem niedawno ciągnik Zetor proxima powershift 120.  Po przejechaniu 30 km zaświeciła się kontrolka wykrzyknik z trybem i zaczęły migać żółwie. W sumie żadnych innych objawów nie ma, wszystko działa należycie. Chciałbym to zdiagnozować przed sezonem. 
    • Przez wojtekfarmer1234
      Witam, potrzebuje Rady osoby która ustawiała pompe paliwa do zetora forterra 11441

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj