Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

To ładnie pszenica po 500.Ja sprzedałem 2 tygodnie temu po 460 brutto bialko 14,gluten 33 gęstosc 74,5 poszła jako paszówka

Opublikowano

białko 14%, 77 gęstość 530 pln + VAT w portach. niższa gęstośc - parę pln w dół. nowe zbiory w portach ponad 500 pln netto za 12 białko.

Opublikowano

Pszenica paszowa od 477-488 brutto

Pszenica konsumpcja 498 brutto z gestoscia min 75

Pszenica konsumpcja 508 brutto z gestoscia od 76

Opublikowano

Powinno być minimum 10% różnicy między ceną pszenicy paszowej a konsumpcyjną .Niestety młynarze to chyba najbardziej pazerna grupa .W moim rejonie musimy ciągać pszenicę ponad 100km do Jelonek bo naokoło same ku..sy.

Opublikowano

A ten Cargill ma stałe ceny we wszystkich swoich zakładach?

Opublikowano

Dziś sprzedałem pszenice konsumpcyjną po 551 brutto podrożala o 30z/t

Opublikowano

Vitesem piszesz że młynarze to najbardziej pazerna grupa a grupa która jest naprawdę pazerna to... dobra nie będę mówił żeby nikt mi nie zarzucił że że kogoś oczerniam.

Opublikowano

Powiem a raczej napisze tak: jak pamiętacie około 2 lat temu były bardzo drogie zboża, żyto kupowaliśmy w tedy po około 700 zł a mąkę sprzedawaliśmy po około 1,10-1,20 chleb był po jakieś 2,50-3 zł (mówię przykładowo). Dzisiaj żyto kupujemy po 250 + VAT, mąkę sprzedajemy po około 0,60-0,70 zł a chleb jest tak jak był te 2 lata temu czyli jakieś 3 zł. Więc odpowiedz sobie sam na pytanie kto jest pazerny. Wiele osób myśli że młynarze sobie ustalają ceny jakie im się podoba i chcą okraś rolnika a tak naprawdę młynarze mają mały wpływ na cenę zboża zwłaszcza ci mniejsi.

Opublikowano

Pozwoliłem sobie przeliczyć to co uzyskano z przerobu na mąkę klasy 500(otrąb nie liczyłem) i wyszło że wtedy jedna złotówka wydana na zakup zboża dawała ok. 1,64zł, a teraz 2,6zł. Założyłem, że druga część z przerobu w postaci otrąb jest sprzedawana po cenie zakupu zboża.

Opublikowano

Wiesz jeśli myślisz że mam taki zysk jaki ty obliczyłeś to się mylisz. Ponieważ tak: z tony zboża za 250 zł mam 500 kg mąki czyli jakieś 300 zł + 500 kg otrąb czyli 115 zł (tona otrąb 230)czyli 300 + 115 = 415. Czyli około 1:1,66 i to jest zysk brutto a do netto jeszcze trzeba sporo odjąć...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą kształtować się ceny paliw w tym roku? Minął rok od wyborów- kiedy politycy obiecywali obniżki cen paliw, tymczasem hurt w ostatnim czasie pnie się w górę

      Zamawialiście już paliwo w tym roku? Jakie ceny?
      Temat jest kontynuacją zeszłorocznej dyskusji:
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/301695-ceny-paliw-2024/
       
    • Przez yacenty
      Zapraszamy do dyskusji na temat cen rzepaku w roku kalendarzowym 2025.
      Poniżej zamieszczam listę najpopularniejszych pytań dotyczących cen rzepaku, które były zadane w poprzednich latach.
      Ile będzie kosztować tona rzepaku w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku w 2025 roku? Czy cena rzepaku wzrośnie w 2025 roku? Czy rzepak będzie droższy w 2025 roku? Dlaczego rzepak tanieje lub drożeje w 2025 roku? Kiedy rzepak podrożeje w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na giełdzie w 2025 roku? Jaka będzie cena rzepaku na Matif w 2025 roku? Ile będzie kosztować rzepak na skupie w 2025 roku? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w tym temacie.
      Zapraszamy do dyskusji i prosimy o merytoryczną i kulturalną dyskusję. Rozmawiamy o meritum sprawy, nie wyzywajmy się, szanujmy zdanie innych osób. Życzymy miłej i owocnej wymiany zdań.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Gość
      Przez Gość
      Cena węgla ostro w górę, ekogroszek 1300-1500 zł za tonę i kopalnie wstrzymują sprzedaż, też przez gaz do góry, czy robią z nas durni?
    • Przez benio1967
      w tej telewizji to zawsze mówią że tanieją,a podają że owies 650 zł tona tylko ciekawe gdzie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v