Skocz do zawartości
ValtraN82

Agragat uprawowo-siewny

Polecane posty

ValtraN82    0

Witam wszystkich!

Jak już wcześniej pisałem na AF, zamierzam kupić ciągnik. Będzie to Valtra N92 (101KM).

Zastanawiam się teraz nad sprzętem do tego ciągnika: pług mam już wybrany, 3 skibowy obracalny Kverneland na resorach. Teraz zastanawiam się właśnie nad wyborem agregatu uprawowo-siewnego. Myślę nad maszynami Unii, ale nie wiem jednej rzeczy. Mianowicie jeżeli wziąłbym agregat uprawowy Atlas 3m, którego zapotrzebowanie mocy wg producenta wynosi 70-90 KM, to czy 101 konny ciągnik dałby sobie radę z tym agregatem i siewnikiem Poznaniak D 3/550 (zapotrzebowanie mocy: 60KM)?

Jeżeli to za dużo jak na taki ciągnik, to jaki zestaw byłby do niego odpowiedni?

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam! ;)

yacenty    565

ja ci powiem tak - uciekaj daleko od czerwono zielonych maszyn których nazwa zaczyna się na U i sa produkowane w Polsce.

Sam ciągam zetorem 10245 (moc ok 98km) zestaw uprawowo siewny 3m agregat Agrodan Combi 3m (obecnie identyko z Kongslide Combi) plus siewnik Kuhn Logisieme M3000 i uwierz mi, ciągnik ma co robić wjeżdzając na orane - na razie przetestowane w 10ha rzepaku, dalsze testy za pare dni w jęczmieniu - zdjęcia w galerii

ValtraN82    0

A co byście powiedzieli, żeby wziąć talerzówkę zamiast agregatu uprawowego? Czy nadawała by się ona zarówno do uprawy ścierniska jak i po orce?

Wiadomość z agroFakt.pl

Henius91    584

no jasne. rownie dobrze uprawi jak zwykly agregat a dla lepszego efektu najlepiej zeby z tylu byl wal typu packer. tylko nie wiadomo czy ta valtra poradzila by sobie z takim zestawem.

Henius91    584

no z takim agregatem spokojnie sobie poradzi ale z zestawem talerzowym valtra mogla by miec male klopoty.

ValtraN82    0

Więc myślę, że wziąłbym może sam agregat talerzowy z wałem Packer, tylko powiedzcie mi jeszcze, czy wziąć zawieszany czy pół zawieszany i jakiej firmy oraz jaka cena?

Henius91    584

jesli bardzo potrzebujesz agregatu uprawowo siewnego to wez zwykly a jedynie poznie dokup sobie talerzowke lub agregat scierniskowy.

Witam, mam podobny problem jak kolega wyzej.

otóż Chcielibyśmy z Ojcem kupić do naszego 100konnego ciągnika jakiś agregat uprawowo-siewny i zastanawiamy się czy da rade z 3-metrowym zestawem, Ojcec myślał o czymś Takim ) natomiast ja wolałbym coś Takiego. Tylko teraz pjawia się pytanie czy w/w agregaty dałyby radę odpowiednio uprawić za jednym przejazdem ziemię pod siew, a Ziemie mamy dość ciężkie(czytaj gliniaste)

pablo21    26

Ciekawe czy w talerzowym nie oblepiałby by sie talerze jak ciezka ziemia jest.

No i talerzowy bedzie cięzszy o ciekawe czy ciągnika nie bedzie wozic i musi miec takze spora predkosc aby dobrze doprawic.

tomi382    98

Nieco odświeże kotleta i mam pytanko macie w okolicy lub u znajomych agregat uprawowy z sekcjami:

- włóka

- wałek

- zęby jak u grubera 3 rzędy

- włóka

- wałek

- hydropak.

jest zawieszany jak kopaczka do ziemniaków elewatorowa i na kołach z tyłu,

sąsiad ma taki 3m niebieski. Jak nowy.\

Patrzyłem na alle..drogo.. i nie ma takich. Macie moze stycznosć z takim sprzętem lub wiecie jaki producent zajmuje się produkcją?

mario504    0

ja mam agregat uprawowo-siewny uni quick powiem wam ze jest za***isty tylko zapotrzebowanie mocy 125 koni.

posiadam jeszcze agregat talerzowy 4 metrowy uni . Niewiem kto wam powiedział ze maszyny uni są złe

tomi382    98

To produkuje twój sąsiad w garażu :D

To jest fabryczny oryginał - kosztował go 12000zł tylko chyba jako używka nie wiem ale to jest naprawdę oryginał a nie mogę takiego ów znaleźć

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam takie pytanko. Czy Belarus 952.2 da rade z agregatem Agro Masz 3m z wałem Packera + siewnik Poznaniak 3m ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie
    • Przez ROLNIK7
      Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.