sobek112

Agregat uprawowo-siewny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sobek112    12

Jaki agregat uprawowo-siewny polecacie? Co roku jest do obsiewu 150ha, klasa ziemi od 4-5. Zróżnicowany teren, spore górki i równiny w większości kawałki od 2-10ha. Ciągnik 190km. Zastanawiam się nad zawieszanym kvernelandem 4m tylko jest problem z transportem po drogach..

icek1    178

ja bym też kupił 4 m tylko te drogi i dużo samichodów na tych drogach to jest problem w Polsce bo w belgii np. może jechać za toba i 30 aut i cierpliwie z kulturą będą czekać byś przepuścił nawet kilka kilometrów to się nazywa kulturalny naród a w Polsce ?????

sobek112    12

no właśnie... U nas większość ma w nosie co robimy,każdy się gdzieś śpieszy:/ Co do siewnika, może robią jakieś wózki jak do hederu?

Wiadomość z agroFakt.pl

adrian3005    45

Jak masz sporą górkę i przechył to przy ciąganym na dyszlu sporo będzie odchodził , będziesz musiał celować żeby mijaków nie było 

W mojej okolicy mają 4m zawieszane i jest ok,jakoś jeżdzą po drogach ale wiejskich i pod miasto gdzie tiry sporadycznie jeżdzą ale jak mieszkasz w okolicy gdzie masz przejazdy po drogach krajowych gdzie jezdzi GDDKIA to możesz mieć z nimi problem przez maszynę 4m

emill199008    0

Witam. Zamierzam zakupić agregat uprawowo-siewny, tzn bronę talerzową z hydropakiem + siewnik. Talerzówkę chciałbym  wykorzystać pod uprawę pożniwną tzn. na ścierniska. Ciągnik jaki posiadam to Deutz Fahr 5110 (110Km) z ładowaczem czołowym. Ziemie jakie u mnie występują III i IV klasa oraz rędziny (gliny). Sprzęt na około 30ha.  Interesuje mnie jaką optymalną szerokość dobrać ( co by ciągnik sobie dawał radę i go nie zrywało na uwrociach). Interesują mnie konkrety talerzówka: jakie talerze jaki wał; siewnik: jakie redlice itp. Sprzęt zamierzam zakupić nowy z polskiej półki lub zagraniczny używany. Z góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez FotoFan
      Poszukuje wirnika do brony Niemeyer kr 3010. Posiada może ktoś taką bronę na części? 
    • Przez MtrzeszczM
      Witam jak w tytule czy jest znacząca różnica w jakości  zębów  do brony wirowej Amazone kg 303  bo z tego co sie orientuje w cenie 2 x drozej orginał  ale czy to sie przekłada na żywotność ? moze ktos sie orientuje?
    • Przez Brytan
      Witam,mam zamiar kupić agregat uprawowoy. I napotkałem się z takim problemem iż nie wiem czy kupić agregat z wałem podwójnym strunowym czy lepiej kupić agregat z wałem podwójnym strunowym na dociskach? . Proszę o odp.
      PS. Ziemię mam 2 i 3 klasę.
    • Przez Rolnex
      Witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu maszyny Kockerling trio 400. Chciałbym zasięgnąć porady użytkowników, ludzi mający jakieś ciekawe sugestie odnośnie tej maszyny, jej awaryjności, wytrzymałości. Każda opinia będzie dla mnie bardzo ważna. Liczę na owocną dyskusję
    • Przez Grzegorz37
      Jak w temacie jaki agregat bedzie najlepszy na jakie ziemnie i z jakimi wałem?
      W moim przypadku potrzebuję agregat upr-siewny na ziemie I i II klasy do ciąnika mocy 130KM, co radzicie na podstawie własnych doświadczeń?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.