misions

Jakie kozy najlepsze?!?!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Kozy
misions    0

Siemka

Jakie kozy najlepsze na mleko?

Z tego co słyszałem to saaneńskie i białe uszlachetnione ale doradźcie.

Ale jak się nie wyrolować i kupić dobrą koze żeby miała dużo mleka około 3-4 litra a nie 0,5 litra ?

Po czym poznać że może mieć dużo mleka?

Po wymionach?
Jeżeli je kupować to na targu? Czy wynaleźć gdzieś na olx czy innych stronach z pobliskich miejscowościach i zakupić?

Z góry dzięki za odpowiedzi!!!

Wiadomość z agroFakt.pl

startom    114

Bardzo trudno jest kupic koze wysokomleczna - glownie dlatego ze takie kazdy hodowca zostawia sobie. Z ras mlecznych na pewno godne polecenia sa kozy saanenskie i togenburskie.Rasa alpejska tez jest niezla jesli chodzi o mlecznoc. Na pewno godne polecenia sa kozy rasy anglonubijskiej no ale tu juz trzeba dysponowc niezlym budzetem.Mysle ze olx jest dobrym miejscem do zakupu, jednak bardzo rzadko sie zdaza abys uslyszal prawde o sprzedawanej kozie.Pamietaj takze o tym ze koza stabilizuje swoja mlecznosc po trzecim wykocie.

Lubuskie Angusowo - hodowla zwierzat z pasja

Ziomster720    5

saanenskie... sprowadzasz tira kóz (300szt) po około 300-400 euro i masz gwarantowaną mleczność. Zdarzają się przypadki 10litrów na dzień

misions    0

saanenskie... sprowadzasz tira kóz (300szt) po około 300-400 euro i masz gwarantowaną mleczność. Zdarzają się przypadki 10litrów na dzień

No fajnie by było tylko co ja bym zrobił z taką ilością haha

Ja mam zamiar kupić 4

Ziomster720    5

Dokładnie :D Napisałem to ze względu że do niedawna byłem zainteresowany hodowlą kóz na wielką skalę. 2h ode mnie jest facet co trzyma około 1300szt i jakieś 10-15km facet co postawił (albo jest w trakcie) 600 kóz. Jedne co mnie odstrasza to to że gdy nie wyjdzie to nawet nie ma gdzie tych kóz sprzedać a z krowami jest inaczej. Tak jak w twoim przypadku to pójdą na kiełbasę, a co z takimi 300 kozami co się zapłaciło około  100.000 tys euro. Bolało by... Poza tym trzeba mieć doświadczenie w tej hodowli, czyli jakaś dekada nauki o kozach, a o krowach dużo wiadomo... Też głównym powodem dlaczego nie trzymam to powód chorób gdy są przy bydle (nie wiem czy dokładnie) chyba chodzi o gruźlice... Oczywiście kiedyś trzymałem te 3 sztuki kóz przy bydle i nic nie było.

Gdy trzymałem około 7 lat temu jakieś 3 kozy miałem od nich 10-15 litrów na dzień. Były to saanenskie jedna dawała 6 litów (nazywała się franka :D) druga jakieś 3-4 (imienia nie pamiętam) i trzecia jakieś 3-4 (stefcia córka od franki) Jadły głownie to co bydło, kiszonka, młóto browarniane i siano, słomę, oraz paszę treściwą. Były na wypasie-latały po całym placu i jadły do woli.

misions    0

Dokładnie :D Napisałem to ze względu że do niedawna byłem zainteresowany hodowlą kóz na wielką skalę. 2h ode mnie jest facet co trzyma około 1300szt i jakieś 10-15km facet co postawił (albo jest w trakcie) 600 kóz. Jedne co mnie odstrasza to to że gdy nie wyjdzie to nawet nie ma gdzie tych kóz sprzedać a z krowami jest inaczej. Tak jak w twoim przypadku to pójdą na kiełbasę, a co z takimi 300 kozami co się zapłaciło około  100.000 tys euro. Bolało by... Poza tym trzeba mieć doświadczenie w tej hodowli, czyli jakaś dekada nauki o kozach, a o krowach dużo wiadomo... Też głównym powodem dlaczego nie trzymam to powód chorób gdy są przy bydle (nie wiem czy dokładnie) chyba chodzi o gruźlice... Oczywiście kiedyś trzymałem te 3 sztuki kóz przy bydle i nic nie było.

Gdy trzymałem około 7 lat temu jakieś 3 kozy miałem od nich 10-15 litrów na dzień. Były to saanenskie jedna dawała 6 litów (nazywała się franka :D) druga jakieś 3-4 (imienia nie pamiętam) i trzecia jakieś 3-4 (stefcia córka od franki) Jadły głownie to co bydło, kiszonka, młóto browarniane i siano, słomę, oraz paszę treściwą. Były na wypasie-latały po całym placu i jadły do woli.

To znaczy ja bym je chciał kupić na targu i też je tam sprzedać lu w necie :)

Chciałbym sprawdzić czy to w ogóle "wypali" taki interes.

Jakby wypalił to chciałbym powtórzyć to samo za 2 lata a jak nie to nieraz w moich okolicach (na Sądecczyźnie) są takie krowy około 10 letnie które mają dawać około 20 litrów dziennie mleka i kupić taką a później najwyżej sprzedać komuś albo do ubojni ale to już w ostateczności bo nie chce jej głodować przez zimę ;)

Edytowano przez misions

Wozak71    140

Ja mam praktycznie 3 kozy jak sądze po wyglądzie i opisie rasy białej polskiej uszlachetnionej.Wydajność jest  ok. 14 litrów dziennie. Ze zbytem nie ma w takiej ilość problemu. Mam osoby, które chętnie je kupują jako zdrowsze niż krowie. Mleko w smaku jest inne i nie każdemu przypadnie do gustu. Ale podobno zdrowsze i nie uczula. Mięso raz próbowałem, ale nie jak dla mnie to nie to. Sery są w porządku, ale to też kwestia gustu.

Pajej    89

odświerze temat, mam ochote założyc mini hodowle tj 3-4szt dojnych z tego co wiem to koźleta oddziela sie na noc zeby rano doic matki i tu moje pytanie gdyby okazało sie ze nie bede miał czasu na dojenie togdy połącze młode z matkami to one wypija mleko bez uszczerbku dla zdrowia i mleczności matek, czy jednak trzeba byc sumiennym i doic codziennie?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez luqasz17
      Witam potrzebuję porady mam 3,5 letnia klacz zimnokrwistą nie może się za źrebić tj. była puszczana już 4 krotnie raz bez zastrzyków na wywołanie rui i 3 z zastrzykami nie za źrebiła się z mieniałem ogiera tez nic nie pomogło. Lekarz który ją badał 9Robił prześwietlenie) powiedział aby czekać do wiosny ponieważ ma jeszcze małe narządy i trzeba poczekać. Sam niue wiem co robić i o tym wszystkim myśleć. Inne klacze zawsze po zastrzykach się za źrebiały. dodam że u niej nie widać rui tak jakby miala tzw ciche ruie u innych klaczy jakie miałem zawsze pokazywały kiedy miały ruie.
    • Przez Ferdek07
      czy ma ktoś takie urządzenie czy jest dokładne i czy można zwykłym krawieckim centymetrem zmierzyć i obliczyć masę bydlęcia
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez Nestix
      Mam problem gdyż firma paszowa mnie oszukała na słabej jakości paszy??
    • Przez danielek24
      Witam jak w temacie chciał bym dowiedzieć się czy miał ktoś z was bądź waszych znajomych do czynienia z hodowlą ślimaka i może wypowiedzieć się o oplacalnosci oraz skomplikowaniu?
      Ostatnio mnie to zainteresowało a w necie jest wiele sprzecznych sobie wypowiedzi.
      Jestem z woj.Lubelskiego okolice Białej podl.
      Może wiecie gdzie w okolicy jest taka hodowla zeby można było podjechać zobaczyć i pogadac bo wiadomo ze w necie można pisać wszystko a tak by człowiek zobaczył i sam ocenił
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.