Zaloguj się, aby obserwować  
agronomek

problem z obrotomierzem dominator 76

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agronomek    0

witam mam problem obrotomierz nie pokazuje obrotow mlucarnii,ten przelacznik obok kierow jak jest do gory(do przodu) przelaczony to na wolnych obrotach silnika pokazuje ok 400 obr jak dam na max to tak do 8- 9 a jak jest wlaczona mlocarnia i przelacze na dol to nic nie pokazuje, coz to moze byc? jak sprawdzic te czujniki w skrzyni i na bebnie?( aha i jeszcze jak chodzi sam silnik i pokazuje jakies tam obroty, to jak wcisne sprzeglo to spada wskazuwka i nie pokazuje wogole i tak niewiem wlasnie czy to sa obroty silnika czy skrzyni biegow :D jak by ktos wiedzila cos na ten temat to prosze o jakies wiadomosci z gory wielka dziekowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

witam miałem ten sam problem i go dzisiaj rozwiązałem :D. Co do obrotów młucarni to całkiem możliwe ze poprostu złącza na czujniku wypadły. Otwórz klape z lewej strony tą pierwszą i przy młucarni będzie takie koło metalowe z otworami dokoła średnicy 6 cm i na tym kole na środku są złącza do czujnika od obrotów,całkiem możliwe że będzie trzeba je tylko wlożyć albo tak jak u mnie wyciagnąć przetrzeć z kurzu i ścisnąć kombinerkami tak żeby lepiej łączyły i zadziałało ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

heh dzieki widzisz nawet nie pokwapilem sie zeby zrobic ta podstawowa czynnosc ;/ jutro sprobuje mam nadzieje ze zadziala, a jeszcze . nie wiesz czasami jak to jestz tym obrotomierzem co on w koncu pokazuje 1-obroty mlocarni 2-obroty jakies na skrzynia 3 pozycja od czego jest? bo wiecej czujnikow nie widzialem? obroty silnika? tez [pokazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

u mnie jeżeli ten przełącznik jest na srodkowej pozycji to nie pokazuje nic :D nie wiem czy to dobrze czy zle no ale jak jest w do tył to pokazuje obroty młucarni a jak do przodu to obroty no właśnie chyba tak jak mówiłeś na skrzyni nie wiem jeszcze popytam sie u mnie na wiosce i jak będe wiedział to dam Ci znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartas    0

hej

cieszy mnie ze ktos wreszcie ruszył ten temat!!:D

Ja dopiero co kupiłem 76 i zaczynam walczyć z tym samym problemem!!!!

Z tego co wiem to powinien pokazywać obroty na młocarni oraz predkość jazdy w 2 położeniu ale tylko od kogoś to wiem bo u mnie niedziala!!!!

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witam problem prawie rozwiazalem bo sprawdzilem czujnik na mlocarni zamienilem go z tym ze skrzyni i teraz pokazuje obroty na mlocarni a ten co jest walniety rozebralem i sie okazalo ze w srodku byly zerwane dwa cieniutkie kabelki dalem do lutowania i teraz czekam na odbior ciekawe czy bedzie dzialal po zalozeniu heh bo gra jest warta swieczki podobno taki czujnik nie jest taki tani pare stowek kostet :P:P:D:D: dam znac jak bedzie juz u mnie siemka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekk16    0

Przełącznik o którym mówicie przełącza zegar w 3 funkcjach: 1.obroty młocarni 2.prędkość jazdy 3.moc przekładni bezstopniowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0
Przełącznik o którym mówicie przełącza zegar w 3 funkcjach: 1.obroty młocarni 2.prędkość jazdy 3.moc przekładni bezstopniowej

ale ta przekladnia bez stopniowa to chodzi chyba o naped hydro. wiec zegar pokazuje chyba tylko dwie funkcje 1 obroty mlocarni ( u mnie to jest wtedy jak przelacze do siebie ) 2 obroty na skrzyni( do przodu) i wlasnie ewentualnie jak jest naped hydro to pokazuje jakas tam moc czy cos ale to mnie sie tak tylko wydaje bo nawet nie jestem pewien czy naped hydro byl w 76. ale cos mi sie wydaje ze chyba byl, a propo ceny tego cvzujnika obrotow dzisiaj dzwonilem do sklepu gosc powiedzial """600"""zl!!!!!!!!!!! ladnie co nie??!! mam nadzieje ze bedzie dzialal po zlutowaniu ;) bedzie na piwooo na zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

witaaaam i 600zl do przoduuuuu :PD:PD::) wszystko dziala :PD::) polecam jak ktos mial taki problem ze niedzialal mu czujnik (w sensie ze sprawdzil ze to czujnik nie dziala), to radze rozebrac go i sprawdzic co tam sie w srodku stalo bo i tak nie macie nic do stracenia a byc moze da sie go naprawic w bardzo prosty sposob , i kasa w kieszeni a taka pier**la jak licznik obrotow sie moze przydac :):): pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

noo ale i tak sie opyla go naprawic :):DD: bynajmniej dla mnie bo zadna stowka droga nie chodzi :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj