Skocz do zawartości
volvo1150

Tulejki do podsiewacza Volvo

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Volvo
volvo1150    8

Witam mam problem w volvo1150 overum aktiv z tulejkami na podsiewaczu czym można je zastąpić w trzymaki podsiewacza są wprasowane tulejki z brązu a w nie włożone 2 tulejki z mocnej stali te tulejki z brązu się zacierają i wyrabiają po ok 5 ha z czego można je zrobić by były mocne i samo smarne smarowniczki nic nie dają brąz się wyrabia

Tomasz78    330

Tulejka z brązu jest dobra gdy jest w ciągłym smarowaniu (olej),nie znam budowy tego kombajnu ,ale ja bym probowal podpasować jakies lożyska,jeśli jest na to miejsce

volvo1150    8

od firmy która mi to dorabiała usłyszałem taki mamy brąz zbytnio nie ma miejsca bo zewnątrz jest 16 w środku 10 najwyżej złożenie igiełkowe to chodzi do przodu i tyłu czyli na tulejce robi 180 stopni i wraca do tyłu

Wiadomość z agroFakt.pl

Tomasz78    330

tez myslałem o igiełkowym ale raczej się rozsypią

A pytanie ,czy w tym brązie jest nacięta "nuta"tak aby smar z kalamitki dostawal sie na całą powierzchnie w okół sworznia ?

volvo1150    8

tak one się wybijają i tu jest problem jak przesmaruję to 20 min spokoju muszę coś wymyśleć zamiast tych tulejek

volvo1150    8

witam macie może pomysł jak rozwiązać problem wybijania tulejek w brązie tulejka środkowa jest z metalu ta co jest w ramieniu jest z brązu rozbija je i powstaje luz czym można je zastąpić post-152728-0-33058200-1483469553_thumb.jpg       post-152728-0-60096300-1483469568_thumb.jpg  post-152728-0-79083300-1483469604_thumb.jpg

SZYMANOX    376

Możesz dodać foto  całego tego mechanizmu  w którym to ramie pracuje ? 

volvo1150    8

to jest jak by szuflada idąca 5 cm max 10 cm do przodu  i wraca przykręcone jest z jednej strony do płaskownika z 2 idzie podkładka i na krętka

SZYMANOX    376

Kolego wiem jak  pracuje podsiewacz :) Mam 830s ale to chyba całkiem inaczej u Cb wygląda . Zrób zdjęcie  jak jest to zamontowane i gdzie. Jedno jest pewne trzeba zrobić łożysko zamiast tej tulejki . Tylko czy ono się tam zmieści ?

bizon1    18

Mam taki kombajn od prawie 20 lat i powiem że kombinowanie nic Ci nie da najlepiej zastosować oryginał który do tanich nie należy ale

jak wymienisz wszystkie te które pokazałeś ,na wahaczach 6 szt i dodatkowo wał i panewki podsiewacza będziesz miał spokój na 500 godz pracy

Jedynym ulepszeniem może byc zastosowanie sworzni tłokowych odpowiedniej średnicy zamiast tych metalowych szajbek w środku 

volvo1150    8
Napisano (edytowany)

nie ma orginału każdy dorabia wał mam dobry panewki też te co idą po 3 na stronę też  są dobre tylko te przednie rozbija teraz mam zakupiony brąz niby samo smarny bo wcześniej zleciłem to firmie i nie wiem co zastosowali brązu są 3 rodzaje w ziołem samo smarny zobaczymy co będzie ale jak kolega wie gdzie można dostać w orginale to chętnie się dowiem

Edytowano przez volvo1150

bizon1    18

Mi kiedyś sprowadzał Konopka z Grabowa wystarczy nr katalogowy i osoba która jeźdźi do Szwecji trwa to kilka miesięcy

sprawdź jeszcze czy mocowania nie są naderwane ja już oba spawałem

U mnie wysiadły te co sa po 3 na stronę tam wystarczy niewielki luz i leci wszystko 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piontas
      Witam!!
      Mam do was pytanie czy ktoś z was użytkuje bądź uzytkował kombajn marki Laverda albo czy spotkaliscie sie z tym kombajnem??
    • Przez Bartek79765
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym Sampo 500
      Gdy kombajn jest zimny to biegi wchodzą płynnie a jak popracuje ok godziny to  jest duży problem z przełączeniem biegu tak jakby sprzęgło nie rozłanczało jak może być przyczyna tego ze jak zimny to jest ok a jak się zagrzeje to nie da się biegu zmienić
    • Przez SKORPION1
      Lawerda Fiat Agri 3400 czy ktoś może mi powiedzieć coś o tym modelu jakie silniki mają ,jak jest z częściami zamiennymi i jakom majom awaryjnośc oraz wydajnośc Czy jest to lepsza maszyna od naszego Z056 lub rekorda Proszęo opinie
    • Przez AndrzejSzczepkowski
      Witam,mam pytanie czy ktos posiada kombajn kola coronet? Potrzebuje opini na temat tego modelu i jak z czesciami do nich?dziękuje z góry

• Przez Reniek92
      Witam was czy posiada ktoś z was rozpiskę pasków do Volvo Bm 800 Aktiv lub cała książkę serwisową