Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
AdamBa

Obora

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Obora
AdamBa    0

Mam pytanie czy zda egzamin trzymanie bydła a mianowicie młode jałówki i byczki na uwiezi i wypuszczac je na okulnik z gory dziekuje za odpowiedz

robertbara    57

Wszystko da rade, tylko po co na uwiezi i na okólnik. Nie lepiej na luzie w oborze i wyjście na okólnik? ;)

Wytłumacz mi o co dokładnie chodzi bo dla mnie to trochę głupi pomysł -bez urazy :)

AdamBa    0

Moj tata powiedział zeby je uwiazac na noc i z samego rana je wypuszczac na wybieg . A po to je uwiazac zeby potem wiedziały gdzie maja isc na miejsce i zeby pozniej nie było problemu z ich uwiazaniem ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinPykuS    64

Według mnie jakiś kojec, który będziesz miał połączony z okólnikiem, kiedy będziesz chciał to je tam wypuścisz, potem je znów wegnasz...jak będą od małego chodzić luzem to nic nie będą robić, bo chyba się o to boisz...??? ;)

AdamBa    0

tez o tym myslałem tylko bede musiał wykuc drzwi bo z rzadnego kojca nie mam wyjscia na zewnatrz . Bede chciał je wypuszczac drzwiami od szczytu obory i na okólnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez M1999
      Witam. Czy ktoś z was w ostatnich latach korzystał z dofinansowania na budowę płyty gnojowej na obszarach OSN ?  Chciałbym się dowiedzieć jak się to odbywa od samego początku. ( np. kiedy są przelewanie pieniądze przed budową czy po, jak są liczone wymiary płyty jakie mają być, czy płytę można wykonać samemu czy musi firma ? itp. )
    • Przez lukasZ2008
      Czy warto przerabiać oborę o wymiarach 9m(przyjmijmy że to szerokość) na 7m(długość);po środku obory jest korytarz o szerokości ok 2m;więc po obu stronach zostaje ok 3,5 m.Opłaci się ją przerobić na wolnostanowiskową na rusztach pod chodowle opasów .Z każdej strony wyszły by kojce o wymiarach 3,5 na 7
    • Przez slezu
      Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś korzystał z takiego karmidła.
      http://sklep.artwet.com.pl/pl/p/Karmidlo-dla-cielat/367
      Warto zainwestować? Stosował ktoś i może się wypowiedzieć?
    • Przez kat
      Witam. Rozglądam się nad nowym wyciągiem łańcuchowym. Kiedyś w oborze był zamontowany wyciąg typu lublin. Dobre 15 albo więcej lat temu zdjęty.  Chciał bym założyć w jego miejsce coś podobnego żeby jak naj mniej przerabiać w budynku. Jakie firmy na polskim rynku oferują taki zgarniacz poza Wróblewskim? Najlepiej z montażem. Jakie mogą być przybliżone koszta na pętle 40m + długość wyrzutni?
    • Przez gospodarz1997
      Witam
       Posiadam dojarke Alfa-Laval H-305 . Mam dwa pytania.
      1. Dojarka bardzo głośno pracuje i drga. Gdy dotkne i docisne silnik pracuje cicho. W czym może być przyczyna ? 
      2. Jakie macie zrobione smarowanie? Bo nie mogę już patrzeć na te plucie olejem. Jest ustawione na minimalnie a olej jest i wzbiorniku gdy wyciągnę koreczek pod dojarką to cały olej mogę do szklanki złapać... A reszta na ścianie od tłumika. Koledzy poradźcie coś dajcie zdj gdzie coś naprawić bo niemam w nikim porady juz.... Nikt tu niema takiej dojarki każdy ma czeską