Skocz do zawartości

syberol

Members
  • Postów

    180
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez syberol

  1. oprócz białka trzeba jeszcze porównać energię laktacji (NEL)
  2. kwas mlekowy wysokooczyszczony (ten przezroczysty) lub probiotyk w płynie, dodatkowo poprawi przyswajanie wartości odżywczych z pasz co przekłada się na przyrosty
  3. 100zł za worek na t, reszta na priv;)
  4. syberol

    Wysłodki

    do 5-10kg spokojnie możesz dać
  5. Dolmix WT extra 2% 160L BP (lizyna 16%, metionina 2,3%, tryptofan 0,94%, wit E 4000j.m.)
  6. jak przeliczysz dawkowanie to taniej wyjdą drożdże
  7. który kupujesz za 80?
  8. lactan też ma w formie chronionej (niestety nie umiem załączyć zdjęcia... ) generalnie chyba już wszystkie firmy w produktach z wyższej półki dają witaminy w formie chelatów
  9. syberol

    Żywienie Cieląt

    żywe kultury drożdży nie mylić z paszowymi
  10. prawdopodobnie, sprawdź czy np wydalają ziarka kukurydzy i czy w ogóle luźniej nie wydalają. jakie parametry w mleku? białko, tłuszcz i mocznik? dużo treściwej dostają?
  11. jeśli nie masz sianokiszonki (najtańsze białko) to niestety będziesz musiał uzupełniać białko śrutą sojową i rzepakową. Nie znam składu lacto plusa więc nie chcę strzelać. Jeśli masz możliwość to prześlij mi skład na prv to zerknę. na płodność witaminy A, D3 i E + betakaroten, jaki masz skład w tym preparacie?
  12. prawdopodobnie multi buffer jest oparty na algach więc efekt buforujący do 8 godzin, kwaśny węglan 2 godziny. Przy ilości 8kg treściwej raczej lepiej pozostać przy tym buforze (pewnie producent zaleca go 100g więc wyjdzie taniej niż kwaśny). Masz sianokiszonkę? Jeśli tak to ile tam jest białka? Jeśli jest ok, to białko w paszy 20,5% jest wystarczające. Ważniejsza w treściwej jest energia laktacji (NEL). Ciężko powiedzieć ile litrów możesz z tej paszy wyciągnąć ponieważ nie wiadomo jaką masz genetykę i jakie jakościowo pasze treściwe.
  13. lepiej 2 razy, żwacz stabilniej pracuje i mniejsze ryzyko przykwaszeń, lepsze wykorzystanie pasz, wyższa wydajność.
  14. dokładnie, na dzień dobry zmniejsz rzepak i dodaj soję, przy tej ilości po ok 75kg każdej (porcja na pół tony). Witaminy prawdopodobnie dajesz dawkę na tonę, sprawdź jak zaleca producent
  15. Tucznik Pełny Extra z Farmera na soi 40% b.o. przy tonie 60zł/worek
  16. Dawałeś jej jakieś wlewki energetyczne po wycieleniu? biegunkuje czy wręcz przeciwnie? jakieś jeszcze objawy zauważyłeś? po co Ci koncentrat skoro dajesz śrutę i premiks lub odwrotnie po co śruta i premiks skoro dajesz koncentrat? w jakiś ilościach to wszystko dajesz?
  17. tak jak zaleca producent, z reguły będzie to 100g ale przy mocniejszych kwasicach zwiększa się dawkę. Podaj tak jak na etykiecie
  18. to jest korektor białkowy czy koncentrat? jaka cena?
  19. Ma to związek. Przykwaszona krowa nie przyswaja w pełni wartości odżywczych paszy czyli większość tego co jej dasz przeleci tylko przez przewód pokarmowy i nie będzie z tego korzyści.. Podaj jakiś bufor i zobaczysz, że się poprawi
  20. pewnie masz przykwaszone krowy. Dajesz jakiś bufor? przy takiej dawce treściwej powinieneś go dodać
  21. Dolcell żywe kultury drożdży 9x 10^11 CFU. Dajesz 50g/szt (krowy) dla cieląt 20g/szt. Worek 20kg od 115 do 120zł. Ja proponowałby zamienić makuch na śrutę rzepakową i daj do 1t 150 śruty sojowej i 150 śruty rzepakowej.
  22. prestarter - 19-20% starter - 17-18% grower - 16-17% finiszer - 15-16% tak to mniej więcej wygląda. Do tego jeszcze ważny jest bilans energii i lizyny.
  23. z samych zbóż mleka nie napędzisz, musisz dorzucić jakieś białko (koncentrat lub śrutę sojową+rzepakową+witaminy). Koncentrat zgodnie z zaleceniem producenta a soję i rzepak po 100kg na tonę jak dasz to już poprawisz (+witaminy). Dalszy krok to zbadać kiszonki bo bez tego nie ułożysz prawidłowej dawki. Każde stado jest inne.
  24. Musisz sobie przeliczyć cenowo jak Ci to wyjdzie. Ile płacisz za korektor? Na pewno jak sam zrobisz na premiksach to witamin będziesz miał więcej.
  25. 100g mocznika paszowego (0,35zł) jest ekwiwalentem 280g śruty sojowej (licząc po 2000 zł/t, 280g = 0,56zł)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v