Skocz do zawartości

prezesandrew

Members
 • Zawartość

  34
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

2 obserwujących

O prezesandrew

 • Ranga
  Nowicjusz

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Fendt Farmer 312

  Mam zamiar kupić podobną maszynę czy to model 531-70? Jak się sprawuje, jakie wyposażenie i osprzęt?
 2. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='mareoo' timestamp='1332953406' post='914324'] Mam możliwośc o ubieganie się o pieniążki z róznicowania z LGD. Zastanawiam się nad agroturysyką a dokładniej mówiąc nad budową stawu, oraz zagospodarowaniem całego terenu wokół (krzewy, altana, pomost itp.) może któryś z forumiczów ma już podobne doświadczenia? [/quote] Z jakiego jesteś województwa? Bo w kujawsko -pomorskim na razie cisza. A jeśli pytasz czy warto, to odpowiem że jeśli masz taką możliwość i nie dostaniesz innej dotacji to w LGD warto spróbować. Chociaż pewne jest to że nie ma pewnych interesów to z agroturystyką można spróbować, według mnie jest w tym przyszłość.
 3. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='semos' timestamp='1331582815' post='904341'] dziś mówili w agrobiznesie, że narazie nie planuje się przesunięć kasy na to działanie [/quote] Faktycznie tak mówili słyszałem, ale niech żywi nie tracą nadziei, a tak po za tym czy bez "unijnych judaszowych srebrników" nie można robić interesów. Można...
 4. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='SOKAN' timestamp='1330895528' post='898760'] Jest na AF jakiś wątek w sprawie LGD, bo tak się składa że jestem na terenie gdzie będą przyjmowane wnioski. I pasowało by coś poczytać o tym działaniu. ?? [/quote] A skąd jesteś, bo u mnie ostatni nabór z LGD na różnicowanie był w listopadzie, dostępnej puli nie wyczerpano, dzwonie do nich co jakiś czas i ciągle nic. Chociaż muszę dodać że z tymi pieniędzni od LGD wcale nie jest tak łatwo bo oni mają swój dodatkowy system oceny i punktacji. W moim rejonie wiele kasy im zostało bo mają wyśrubowane wymogi.
 5. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  Jest nowa lista, ogólna liczba osób na liście zmniejszyła się o 14, przez co jestem o 14 do przodu, analizując listę dochodzę do wniosku że osoby ktore definitywnie zniknęły z listy były na zielonym polu, zielona lista powiększyła się o 2 pozycje
 6. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  Wow! Przesunąłem się o 2 miejsca do przodu jeszcze tylko 7000 i dostane dotacje, jestem cały happy . Chyba czas przestać się łudzić, Marek S. zawalczył o kasę na modernizacje i dla młodych rolników, ale nas olał Bo co, my jesteśmy jacyś gorsi?
 7. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='Bugsik' timestamp='1328984775' post='880280'] liczę na to, zwłaszcza, że jeszcze w lutym startuje w przetargu na lokal pod swoją działalność... [/quote] jaka to będzie działalność?
 8. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  w porównaniu z ostatnią listą spadłem o 60 miejsc w dół, a w porównaniu z tą pierwszą z 9 grudnia o 96 w dół , dlaczego osoby z końca listy przesuwane są przede mnie, czy ktoś potrafi mi to wytłumaczyć? na przykład pan Marek Kazimierz Salamon przesunął się z 12083 na 7147 czyli o 4936 miejsc do przodu
 9. JOSKIN CARGO TRACK

  Ciekawe rozwiązanie dla największych gospodarstw i firm usługowych. Silnik Iveco 450 KM, prędkość maksymalna 80km/h. Maksymalnie 32t ładunku. Może wykorzystywać każdy rodzaj nabudowy systemu cargo firmy Joskin (beczkowóz, przyczepa objętościowa, wywrotka i rozrzutnik)
 10. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='witekbr5' timestamp='1328537958' post='875297'] a czy podpisanie modernizacji moze byc przyczyna przesuniecia z 66xx roznicowaniw na 92xx miejsce ? [/quote] Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że bo liczy się stan na dzień składania wniosku o różnicowanie. Gdyby tak miało być ktoś kto ma 50 ha mógłby zapisać ziemię na kogoś z rodziny, zostawić sobie 1 ha i doliczyli by mu punkty za powierzchnie, w rezultacie mógłby się przesunąć o kilka tysięcy miejsc do przodu.
 11. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='adam85235' timestamp='1328373584' post='873571'] Z 990 miejsc do zielonej zmniejszyło się na 560, jak myślicie mam szanse załapać się jeszcze na zielono? [/quote] Według mnie masz duże szanse.
 12. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='Dlok' timestamp='1328299458' post='872853'] Zasady w przypadku działania wdrażanego przez LGD są identyczne jak w normalnym różnicowaniu. Więc jeśli nie byłeś ubezpieczony rok wstecz w KRSUie to nie niestety odpadasz. [/quote] mała poprawka poza wymogami z arimr trzeba jeszcze spełnić te stawiane przez LGD, oni mają swój dodatkowy system oceny
 13. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  W stosunku do ostatniej listy jestem 1 miejsce do tyłu (okolice numeru 1133x). Znaczy że ktoś kto był za mną wepchnął się do przodu, bo ogólna liczba osób na liście bez zmian. Jak to się stało czy ktoś tej osobie ponownie policzył liczbę punktów?
 14. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  czyli jest dodatkowa pula pieniędzy na to działanie rozdzielana przez LGD, a więc na liście arimr zielona strefa się powiększy???
 15. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  [quote name='gesy' timestamp='1327331195' post='861609'] 4 miejsca do przodu,coś opornie idzie mam 28xx a termin realizacji wpisany czerwiec,facetka co mi robiła wniosek mówiła że spokojnie powinienem sie wyrobić,a jak nieda rady to co trzeba jakiś aneks pisać czy co? [/quote] spokojnie w tym przypadku nie musisz na razie robić żadnych aneksów, o ile się nie wyrobisz nowy termin realizacji inwestycji możesz podać nawet w dniu podpisania umowy
×